Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Facultate - ce sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
antoneea

antoneea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.11.2018

View PostDeezNuts, on 02 noiembrie 2018 - 19:52, said:

Ce prost esti. Eu am terminat ASE-ul si acum lucrez intr-o companie din Big Four si am colegi care au terminat tot ASE-ul sau Poli, Unversitate, Drept, etc. Inainte sa comentezi mai scoate capul pe afara si vezi cu ce se mananca viata.


ce facultate? adica ce recomanzi dintre finante, relatii internationale, comert si cibrnetica?

#20
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Aici nu se transfera experiente oricat ne-am dori fiindca nu-s transferabile! Unu' va fi fericit cu cibernetica, altu' cu finantele si tot asa. Tu cauta in tine ce dracu' vrei de la viata asta!
N-ai cultura generala incat sa distingi lucruri, asta-i soarta. Altii au, si-au format-o in scoala (nu strict din materiile de aici, ele au fost poate doar o cale de inceput). Asa ca te multumesti dand cu banu' sperind ca pofta va veni mancand.

Edited by neagu_laurentiu, 26 November 2018 - 16:14.


#21
mamaiafan

mamaiafan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 27.04.2017

View Postantoneea, on 26 noiembrie 2018 - 15:50, said:



ce facultate? adica ce recomanzi dintre finante, relatii internationale, comert si cibrnetica?
Finante - cu  ceva efort si talent poti ajunge asa https://www.zf.ro/bu...stitor-17542577
Cibernetica/Informatica Economica ...chiar daca nu ai sa excelezi o sa-ti gasesti mai usor job

View Postcostin523523, on 14 octombrie 2018 - 21:19, said:


- Se ia de la 0 programarea in aceste facultati?



cred ca ar trebui mai degraba sa-ti faci probleme cu privire la cata mate si fizica stii..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate