Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Afacere curatat Mochete

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
esti al 10-lea tip pe care l-am auzit ca ar vrea sa-si deschida o afacere de curatat mochete sau covoare :))....se intampla ceva ciudat :|

#20
ionutt03

ionutt03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 17.05.2018

View PostMizu, on 14 octombrie 2018 - 16:27, said:

Cred ca asa ceva e mai ieftin pentru o companie, femeia de serviciu oricum trebuie sa o plateasca:

[ https://i.imgur.com/F4DVTZ0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am curatat multe mochete dupa asemenea aparate. Iti garantez ca este fix pix. La toate firmele unde am curatat mochete aveau ceva de genul care au colectat mult mult mult praf.

Stiu de la un prieten care lucreaza la un restaurant, au cumparat ceva asemanator, 2500 euro aruncati pe geam. Sunt foarte multe chimicale, un chimical curata foarte bine o mocheta sintetica intr-un restaurant dar nu va curata aceiasi mocheta la fel de bine intr-un hotel care are altfel de mizerie.


Femeia de serviciu pare fericita in poza dar in realitate este trista ca poza este facuta in photoshop iar rezultatul este aproape 0 cu aparatul acela. Stiu despre ce vorbesc, noi in uk incercam sa le explicam oamenilor ca nu aia este solutia la curatat mocheta, asemenea aparate au foarte multe reviewuri negative online.

View PostMosotti, on 14 octombrie 2018 - 16:35, said:

Mocheta e o prostie. O speli cu magaoaia cu benzina si o faci luna si bec, brici, ca noua etc, a doua zi vine o ploaie si 300 de angajati plini de noroi se caca pe ea... Si ghici ce? Femeile de servici nu pot sa faca nimic, ca tre sa vina magaoia pe benzina din nou Posted Image

Traiasca firma cu magaoaia pe benzina :))

Acum sincer, oameni aia doar nu vin de pe camp la birou ?

#21
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postjimi91, on 14 octombrie 2018 - 16:52, said:

esti al 10-lea tip pe care l-am auzit ca ar vrea sa-si deschida o afacere de curatat mochete sau covoare Posted Image)....se intampla ceva ciudat Posted Image
Profita , nu sta pe ginduri !
Gasesti un studiu al " savantilor americani " care spune ce microbi traiesc in mocheta aia , ce boli nemaipomenite capata oamenii , modificari de ADN , bla-bla ...si te apuci sa faci serviciul de scos mochete si montat linoleu ...
Asta se cheama capitalism !

#22
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View PostMizu, on 14 octombrie 2018 - 16:27, said:

Cred ca asa ceva e mai ieftin pentru o companie, femeia de serviciu oricum trebuie sa o plateasca:

[ https://i.imgur.com/F4DVTZ0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Exact asa ceva se si foloseste. Nu aduce nici dracu "vidanja" aia pentru un hotel sau cladire de birori.

View Postionutt03, on 14 octombrie 2018 - 16:59, said:


Am curatat multe mochete dupa asemenea aparate. Iti garantez ca este fix pix. La toate firmele unde am curatat mochete aveau ceva de genul care au colectat mult mult mult praf.

Stiu de la un prieten care lucreaza la un restaurant, au cumparat ceva asemanator, 2500 euro aruncati pe geam. Sunt foarte multe chimicale, un chimical curata foarte bine o mocheta sintetica intr-un restaurant dar nu va curata aceiasi mocheta la fel de bine intr-un hotel care are altfel de mizerie.


Femeia de serviciu pare fericita in poza dar in realitate este trista ca poza este facuta in photoshop iar rezultatul este aproape 0 cu aparatul acela. Stiu despre ce vorbesc, noi in uk incercam sa le explicam oamenilor ca nu aia este solutia la curatat mocheta, asemenea aparate au foarte multe reviewuri negative online.



Traiasca firma cu magaoaia pe benzina Posted Image)

Acum sincer, oameni aia doar nu vin de pe camp la birou ?
Io inteleg ca "fiecare cioara isi lauda puiu", dar mai taie din ele, ca nu toti suntem atat de prosti cum ne crezi tu.

#23
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Avem cladiri de birouri, multe, cu mocheta.
Poti vorbi cu cei care le administreaza si propune o astfel de afacere. Daca gasesti un contract (probabil il poti semna si la distanta) vii in Romania cu o jucarie si vezi daca ii dai de cap. Daca e multumit clientul si contractul ramane pe loc, mai cauti si alte cladiri si tot asa.
Ca idee, la munca avem mocheta patata de cafea si curatea ei (cand se face) e cam degeaba. Deci, loc de mai bine e.

#24
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View Postionutt03, on 14 octombrie 2018 - 16:10, said:






De reparat cred ca o repara si un mecanic, nimic complicat la ea, un motor, o pompa, electromotor, baterie, nimic special.

Mai sa fie daca tu zici,numai ma intrebam daca-ti merge asa bine in UK de ce te-ai mai obosi sa-ti deschizi o afacere intr-o tara care se scufunda.Sau te multumesti cu 200 de euro pensie la batranete daca or mai fi alea.

#25
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postionutt03, on 14 octombrie 2018 - 16:59, said:

Traiasca firma cu magaoaia pe benzina Posted Image)

Acum sincer, oameni aia doar nu vin de pe camp la birou ?
Nu stiu cum e in iuchei, poate acolo se spala strazile cu sampon si apoi se da cu balsam, da pot sa-ti dau daca vrei niste poze din Clooooj. La noi se curata mocheta o data la citeva luni si ma gindesc ca nici un iuchei nu se face saptaminal. In timpul ala se face ca dracu, desi e aspirata zilnic, simti cum se impute.

Si acuma o poveste cu cacat. Cind lucram la Timisoara, acu vreo 10 ani, apare un coleg in birou, fusese "pina in oras". Ceva era dubios, asa ca la un moment dat un coleg intreaba "ba, voua nu va pute a cacat?". Si cind ne uitam doar ce vedem o dira de cacat de la intrare pina la birou la ala si pe papuci inca o tona de cacat. Si no, mocheta :lol:

#26
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
In cladirile mari nu mai este la moda mocheta, poate la inapoiatii aia de prin anglia in anumite catune... Posted Image  Este nepractica, se murdareste foarte repede sa mergi incaltat, etc. Peste tot e gresie sau alte forme.

#27
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Plus ca mochetele sunt inflamabile la un incendiu!Posted Image

#28
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Tare prostanaci is englezoii sa puna mocheta pe care doar o aspira ca de o scot , sub ea ii o adevarata fauna nu gluma !

In Ro nu ai nici o sansa cu " afacerea " asta !
La noi , carpetele se spala la jet si se usca la soare !

Edited by Baxon, 14 October 2018 - 19:17.


#29
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postionutt03, on 14 octombrie 2018 - 15:36, said:

Salutare,

Aparat de curatat Mochete pe benzina, sigur a-si fi unicul din Romania care ar avea asa ceva.

View Postionutt03, on 14 octombrie 2018 - 16:59, said:


Femeia de serviciu pare fericita in poza dar in realitate este trista ca poza este facuta in photoshop iar rezultatul este aproape 0 cu aparatul acela.

Eu mi-aș face o afacere de curățat mochete în Photoshop atunci. Și aș face toate mochetele fericite.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate