Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

E nasol sa fii ca Tudor :(

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rb3IByq0_hI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Avem si noi productii romanesti cu mesaje puternice :)....de apreciat ;)

#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Mesaj bun, dar scenariu/poveste slaba.
Sau regizorul nu a transpus mai bine ideea ?

Oricum, acest clip are "lipici" doar la oamenii care au deja carte, si deloc la cei care trebuie convinsi sa nu renunte.

#3
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pai nu merge asa!!! cum sa ii pese smecherului cand el stie ca din 2 combinatii cu statul trage 2 tepe de pe urma carora se imbogateste pe viata? Si asta fara cine stie ce scoala...pai eu cunosc din astia care au abandonat scoala de mult si conduc bmv-uri si mertane...

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
Scoala e buna doar cat sa stii sa numeri teancurile de bani

#5
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
nu neaparat insa situatia din Romania arata altceva....

Daca statul ar pedepsi drastic smecheria si violenta atunci si tinerii ar avea un exemplu...

#6
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

View Postmodoran, on 13 octombrie 2018 - 18:44, said:

Scoala e buna doar cat sa stii sa numeri teancurile de bani
Cum se numeste maneaua din care ai extras versul de mai sus?

#7
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View Postkarax, on 13 octombrie 2018 - 18:42, said:

eu cunosc din astia care au abandonat scoala de mult si conduc bmv-uri si mertane...
Si? Te oftici? De ce nu conduci si tu?

#8
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Absolut deloc, insa imi convine in primul rand sa fie meritocratie. Adica astia de conduc masini  scumpe sa fie si niste eminente din astea care sunt capabile sa tina n hypermarketuri in acelasi  timp si ca patroni sa le gestioneze perfect. Pai daca suntem smecheri macar sa fim smecheri in sens real, adica sa stim sa facem o afacere, sa stim sa rupem  piata, sa  stim sa ii depasim pe ceilalti cu inteligenta, sa avem cercetatori sa inventam noi warp drive-ul sau ceva, sa fim cei mai tari in stiinte de la mate pana la info biologie robotica si altele...
Asta inseamna sa fii mafiot , si in ziua de astazi , "putorile" alea de la harvard sau MIT sunt capabili sa faca niste rachete care cu o apasatura de buton ne trimit pe noi , astia de la coada sapei in epoca de piatra.....

#9
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View Postkarax, on 13 octombrie 2018 - 19:09, said:

cu o apasatura de buton
Vai de capu' tau...

#10
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
ma rog, apasare...dar ideea e cam acceasi...eu sunt si bolnav si mai gresesc cand scriu insa ideea in principiu cred ca e corecta...

#11
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postkarax, on 13 octombrie 2018 - 19:16, said:

ma rog, apasare...dar ideea e cam acceasi...eu sunt si bolnav si mai gresesc cand scriu insa ideea in principiu cred ca e corecta...

nu e corecta...nu exista doar un singur element care sa ne dirijeze viata ;).....ai dat exemplul cocalarului cu BMW....tu intelegi ca atat poate omul ala? atat il duce capul, sa-si ia masina scumpa si sa asculte manele in timp ce conduce. Asta e nivelul omului ;) . Toti banii de pe lume nu te vor schimba, tot un prost esti;)

#12
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
corect asta, insa principalul e sa faca bani si sa produca ceva pentru societate...nici vantu nu e mai cult decat era cioran insa in materie de economie vantu este un fel de cioran al economiei.... restul sunt chestii ce tin de gusturi, nu conteaza faptul ca nu ai vocabular , ce conteaza este sa produci ceva pentru societate si sa stii legea si sa o   respecti, astea sunt cererile principale.

#13
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postsuper8, on 13 octombrie 2018 - 18:39, said:

Mesaj bun, dar scenariu/poveste slaba.
Sau regizorul nu a transpus mai bine ideea ?

Oricum, acest clip are "lipici" doar la oamenii care au deja carte, si deloc la cei care trebuie convinsi sa nu renunte.

e slabut scenariu....dar mesajul e bun;)... am vazut mai multe clipuri, aceiasi actori, aceeasi tema...cred ca incearca sa promoveze programul a doua sansa :)...un lucru frumos ;)...

Exista si productii romanesti de calitate pe youtube, canalul se numeste cinepub

#14
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postkarax, on 13 octombrie 2018 - 18:42, said:

pai nu merge asa!!! cum sa ii pese smecherului cand el stie ca din 2 combinatii cu statul trage 2 tepe de pe urma carora se imbogateste pe viata? Si asta fara cine stie ce scoala...pai eu cunosc din astia care au abandonat scoala de mult si conduc bmv-uri si mertane...
Si aia-s "bogati pe viata"????Posted Image Posted Image Doar fiindca conduc benveuri si mertane? Cam joasa limita de intelegere a notiunii de "bogatie".

#15
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
depinde de marimea furtului..... din ceea ce cunosc eu cam imi dau seama cine e smecher sau doar avut ca e o diferenta totusi...

#16
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postkarax, on 13 octombrie 2018 - 18:47, said:

nu neaparat insa situatia din Romania arata altceva....

Daca statul ar pedepsi drastic smecheria si violenta atunci si tinerii ar avea un exemplu...

Atunci nu am zice ca traim in capitalism, smecheria si violenta este baza, tu vrei inapoi in comunism? cu gulaguri si alte chestii de gen ?

#17
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
de ce smecheria este baza? smecheria e calea usoara. calea grea e aia cand faci nspee mii de formule pentru a-ti tine hypermarketurile pe piata...si smecherie nu e aia cand un   primar sa zicem ti-a dat tie sa faci o lucrare la pret supraevaluat ca dupa aia imparti banii cu el insa lucrarea e asa de ordinara ca se rupe drumul si cand masini in gaura.... smecherie e aia cand faci sa zicem un panamera...ca cine face o as masina sigur se pricepe la fizica si ala e in stare sa ne scape pe toti...asa se gandeste de fapt...miliardarii de carton daca maine vine o criza nu au cu ce sa ne ajute si sa ne sustina ca nu sunt in stare de nimic doar de tepe usoare.... una e sa dezvolti un produs alta e sa fii doar un tepar in imobiliare ca ai priceput si tu ca trebuie sa cumperi ieftin si sa vinzi scump...

smecherie e aia cand ceea ce faci duce la progres...

#18
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postkarax, on 13 octombrie 2018 - 20:03, said:

de ce smecheria este baza? smecheria e calea usoara. calea grea e aia cand faci nspee mii de formule pentru a-ti tine hypermarketurile pe piata...si smecherie nu e aia cand un   primar sa zicem ti-a dat tie sa faci o lucrare la pret supraevaluat ca dupa aia imparti banii cu el insa lucrarea e asa de ordinara ca se rupe drumul si cand masini in gaura.... smecherie e aia cand faci sa zicem un panamera...ca cine face o as masina sigur se pricepe la fizica si ala e in stare sa ne scape pe toti...asa se gandeste de fapt...miliardarii de carton daca maine vine o criza nu au cu ce sa ne ajute si sa ne sustina ca nu sunt in stare de nimic doar de tepe usoare.... una e sa dezvolti un produs alta e sa fii doar un tepar in imobiliare ca ai priceput si tu ca trebuie sa cumperi ieftin si sa vinzi scump...

smecherie e aia cand ceea ce faci duce la progres...

"smecheria" e atunci cand nu urmezi tiparul societati Posted Image, cand faci lucrurile altfel Posted Image bineinteles ca trebuie sa-ti si iasa Posted Image.....

e un risc....nu risti nu castigi :)....dar, totodata, nici nu trebuie sa risti ;)...alege ce vrei de aici ;)

Edited by jimi91, 13 October 2018 - 20:22.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate