Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Apple nu-ti repara produsele !

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#55
eolianu

eolianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 01.03.2010

View Postmihaicozac, on 14 octombrie 2018 - 11:30, said:

Cu antena nu ştiu, însă difuzorul sun convins că nu l-au schimbat. După multă folosire cu telefonul la ureche intră ceară şi mizerie în fanta de la difuzor şi sunetul scade în intensitate. Se curăţă rapid cu o scobitoare de lemn şi puţin alcool şi e ca nou, nici nu trebuie desfăcut.

Ba da a fost schimbat. S-a mentionat lucrul asta si pe dovada iesirii din service a telefonului pe care mi au dat-o sa o semnez cand am ridicat telefonul. S-au mentionat toate operatiunile facute in service cum este si normal de altfel. Plus ca m-am uitat eu si asa a fost. Am scos capacul spate si bateria si unde au umblat cei din service au lipit sigilii. Ca atare erau vreo 3. Le am dezlipit totusi de acolo. Nu avea cum sa intre mizerie acolo sa nu se mai auda deloc in doar cateva luni de la achizitie + ca observam. Am avut telefoane ani de zile nu s-a pus problema asta. Nici la cel actual nu am problema asta si il am de 2 ani de zile.

Si inca o chestie , m am exprimat gresit , mea culpa : cand am spus difuzor m-am referit la casca de fapt. Adica locul pe unde aud ce imi vorbeste interlocutorul cand tin tel la ureche. Cand vorbeam normal la telefon abia auzeam ce imi spunea cel cu care vorbeam si se intrerupea , uneori auzeam uneori nu auzeam deloc ce vorbeau cei care ma sunau. Nu este vorba de difuzorul pe unde se aude muzica cand ma uit la un clip pe net sau cand dau pe speaker. Si nu este vorba nici de microfon ca ei ma auzeau ce vorbesc foarte bine. Eu nu ii auzeam pe ei. Ideea este ca vroiam sa scot in evidenta faptul ca la alte marci de telefoane , atunci in cazul meu era Samsung , nu mi l-au schimbat ci l-au reparat practic , au schimbat componente in service.

Edited by eolianu, 14 October 2018 - 14:08.


#56
Antonio148822

Antonio148822

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.01.2021

View Postdan1980_25, on 13 octombrie 2018 - 12:16, said:

Un amic a avut o defectiune la un Iphone, cumparat de nou. S-a stricat ceva la camera dupa 1 an de folosinta.
De la service a primit un telefon nou.
Si ce problema avea la camera???

#57
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007
Am sa fac un scurt off-topic: in urma cu 13 ani aveam un iPod nano, 2GB, gen.II. Reda muzica si poze. Bateria tinea teoretic 24h.. In realitate daca ii dadeam play si nu il frecam prea mult cu ecranul aprins tinea 22h. Referitor la garantie, Apple schimba de regula produsele. Reparam ampliful cuiva, o rabla romaneasca si nu stiu cum cand am vrut sa iau semnal de pe iPod de la iesire, am ars un canal cand sa fac testul rablei. Imi era asa o ciuda. Nu stiu exact ce s-a dus. Vecinul meu avusese un iPod de 20GB cu hard disk, insa avea si un dock. Cand il puneam in dock functionau ambele. L-am dus la magazinul de unde l-am luat, s-au uitat asa la el si l-au dus la garantie. Mi s-a adus unul nou. Nu vor sa isi pateze imaginea din cauza unui produs sau a unui client. Acel iPod de ex era cca 545 lei sau ceva de genul prin 2007-2008. Deci pt cca o suma de 100$ aproximativ, nu se tiganesc ei la un produs. Pe de alta parte exista si produse refurbished care au fost reparate de fabrica si sunt la vanzare. Exista companii care cumpara produse defecte tocmai pt a le repara defectele altora (de ex tableta cu display spart dar placa de baza buna.. se muta componentele ca sa iasa un produs bun.. si da, uneori merita). Daca este sa fim carcotasi i se gasesc bube in cap fiecarui brand, indiferent de produs: notebook, TV, smartphone, masina de spalat, combina etc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate