Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mutare Desktop

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 23.12.2007
Am mutat desktopul de pe partitia c , in alta partitie , asa pe direct , fara sa creez acolo un dosar numit desktop .
Acum m-am trezit ca este deranjant ca nu este in dosar special si nu stiu ce sa fac deoarece a disparut dosarul care initial in c se numea Desktop
Ce pot sa fac ?

#2
sanyi_2005

sanyi_2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 25.12.2007
Sa il muti inapoi frumos cum l-ai mutat

#3
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,449
  • Înscris: 17.04.2006
System Restore

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Oare de ce ai mutat Desktop ?!
99% din ce este pe desktop este pus acolo de tine, manual, nu este de la Windows.
Pur si simplu mutai fisierele tale si cu asta basta.
Cum l-ai mutat, ce procedura ai folosit ?

#5
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 23.12.2007

 Sef-chenko, on 13 octombrie 2018 - 12:14, said:

System Restore

Inca nu . Procedura este extrem de greoaie din cauza upgradurilor.

L-am mutat asa : m-am dus pe el , acolo "proprieti/location/mouve ..." .  De mutat s-a mutat , dar spre surprinderea mea , dupa ce a ajuns , dosarul propiuzis a disparut  si acuma tot desktopul este direct in partitie .
Am facut mutarea ca tot ce salvez sa nu se mai intersecteze cu SO
Intre timp , am observat ca diverse dosare temporale mai apar pe ecran , deoarece partitia=desktop
Unde exista calea de desktop scrisa ?
Am vrut sa il mut inapoi , dar nu am ce muta deoarece dosarul s-a volatilizat . Am incercat toata partitia si nu vrea .

#6
Brad

Brad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 12.06.2004
This PC, click dreapta pe  desktop / location / restore default
(incearca primadata un restart)

Edited by Brad, 13 October 2018 - 13:30.


#7
hspinache

hspinache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 23.12.2007
Nu merge ; afiseaza acelasi lucru , adica : "Failed to build the list of regular subdirector under "E\sistem volume information. Accesss is denied. "

#8
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

 hspinache, on 13 octombrie 2018 - 13:27, said:


Inca nu . Procedura este extrem de greoaie din cauza upgradurilor.

L-am mutat asa : m-am dus pe el , acolo "proprieti/location/mouve ..." .  De mutat s-a mutat , dar spre surprinderea mea , dupa ce a ajuns , dosarul propiuzis a disparut  si acuma tot desktopul este direct in partitie .
Am facut mutarea ca tot ce salvez sa nu se mai intersecteze cu SO
Intre timp , am observat ca diverse dosare temporale mai apar pe ecran , deoarece partitia=desktop
Unde exista calea de desktop scrisa ?
Am vrut sa il mut inapoi , dar nu am ce muta deoarece dosarul s-a volatilizat . Am incercat toata partitia si nu vrea .
Poate ai selectat tu partitia aia (adica doar D:), in loc sa selectezi un sub-folder.... habar am care este procedura exacta.
Oricum, daca nu vrei sa incerci System restore... aia e ori il lasi asa (cu ce te incurca, ca ai foldere multe pe acolo ?!) ori reinstalezi windows (cred ca nici asta nu vrei).
Daca viitoare cind te zgirma.... stai potolit.

#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
In mod normal daca vrei neaparat sa faci asta - desi nu vad rostul - faci un folder cu numele Desktop pe partitia pe care doresti sa muti si abia apoi dai sa muti IN ACEL FOLDER.
Oricum documentele nu se salveaza pe desktop - doar ceva shortcut-uri la programele care le folosesti mai des.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate