Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Backup iTunes - iPhone

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Buuuun, deci am programare marti la Spitalul de iMere(service Apple la mama lui)
Trebuie sa inlocuiesc bateria la un iPhone 7 care dupa 2 ani de forjat intens (foarte intens) a ajuns la 75% si se cam incalzeste.
Pentru cine vrea, aparent e promo la apple cu inlocuirea in service-ul lor la jumatate de pret, deci in caz ca mai are cineva nevoie... (pana pe 29 Dec, dupa iar preturi +++)

Ok, sa trecem la subiect. iTunes Backup.
Din experienta mea anterioara cu serviceul Apple, si doar daca se uita la teefonul tau, ii da reset. :facepalm:
Si daca ii schimba bateria, ii da reset :facepalm:
Am sunat in service in US, si o sa ii dea reset.

Acuma problema mea care ma macina e ca nu mai retin ce contine backupul iTunes.

De ex am aplicatii pe care nu ma pot re-loga din cauza ca nu am roaming pe numarul inregistrat (Whatsapp, dar sa zicem ca asta il migrez pe numarul mexican, GCash, Viber) si aplicatii cu data multe (Spotify, kindle, minecraft) si alte zeci de aplicatii la care trebuie sa ma loghez cu user, email si parola secundara.

Cam 140 de aplicatii :facepalm:

Inainte stiu cand se facea backup, acesta salva tot, inclusiv aplicatiile.
Acum stiu ca salveaza doar lista si le descarci manual dupa :facepalm: (si la cat de rapid e internetul prin americi, iti vine sa o iei la fuga)

Problema mea cea mai mare: Va salva backup-ul datele de logare si continutul fiecarei aplicatii? Adica sa nu trebuiasca sa ma re log in la fiecare aplicatie si sa nu imi dispara muzica descarcata din spotify, chestiile din minecraft, etc?

Multam fain... Ma duc cu asta micu la doctor si nu stiu ce sa-i mai fac Posted Image

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
Dafa faci back-up local CU PAROLA, retine TOT!

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Pai am facut un backup criptat dar mi se pare ca ocupa cam putin, pana si ala din icloud are mai mult cred...

#4
al bundy ro

al bundy ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,726
  • Înscris: 22.02.2007
backup-ul ocupa pe HDD ceva mai mult decat 1/2 din marimea ce apare in telefon.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Pai din 28GB la mine ocupa numai vreo 2.5...

#6
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Mai fa un backup. Sa fie encrypted. Iti tine minte datele garantat. Am facut si eu cu emotii, dar acum stiu ca nu trebuie sa mai am. De exemplu la Turbo DL (pentru a downloada de pe youtube) toate piesele si video-urile erau acolo dupa restore. La Microsoft translator (limbi offline pentru calatorii) toate limbile erau downloadate din nou.

Eu am muzica de vreo 10 gb pe telefon. Evident ca ea nu va fi inclusa in backup deoarece se va downloada de pe apple music. Deci marimea backup-ului difera de la utilizator la utilizator

Edited by R10, 17 October 2018 - 21:22.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate