Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

recomandare saltea foarte tare

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,653
  • Înscris: 29.03.2006
La saltex sunt f. OK la fermitate super-ortopedicele fara lux.
Cred ca e OK si poket spring, n-am mai testat de mult.
La alt producator era foarte moale cea poket spring, deci difera mult de la un producator la altul, arcurile, pasla, buretele, etc.

Conteaza enorm la pat si suprtul pt saltea.

Daca pui salteaua pe o somiera cu lamele elastice, se strica toata treaba, si din pacate asa se fac majoritatea somierelor, cu lamele elastice.

Un pat poate sa fie foarte bun si fara somiera, rigid si rezistent, daca e bine proiectat si construit, si somiera are rost doar daca vrei sa fie si rabatabila cu pistoane.
La somnproduct pot sa faca somiere la comanda si cu intarituri suplimentare, lonjeroane longitudinale sudate de cadru, care impart fiecare jumatate lunga, si care blocheaza acele lamele elastice. Costa doar 50 lei in plus. Poate daca o sa comande mai multi oameni, o sa le faca standard, ca acum e doar la cerere pt cunoscatori.

Edited by loock, 12 October 2018 - 14:49.


#20
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012

 jimi91, on 12 octombrie 2018 - 14:28, said:


eu vad ca e 340 de lei


Pretul este dupa dimensiune, ai selectat prima optiune 190/70 care este 340.
Ai buton de alege dimensiunea. :)

 corinadaniela, on 12 octombrie 2018 - 14:21, said:

diana, nu era mai simplu sa iei doua saltele de cate o persoana, una superortopedica pentru tine, si alta mai confortabila pentru sot, si sa le pui pe cadrul aceluiasi pat ? el ce vina are saracul, o sa ajunga sa-l supere si pe el spatele, plus ca nu doarme confortabil, nu se poate odihni.
macar pune-i un topper pe jumatatea lui de pat...

Eee, am zis ca se invata cu salteaua intre timp sau ca i se pare. :)
Nu mai cumparam toper acum, ca ne mutam in curand si ne schimbam pat, saltea etc cu totul. :)

 adisz, on 12 octombrie 2018 - 14:37, said:

jimi91
Incearca salteaua inainte cumpararii,adica culca-te pe ea,nu o cumpara dupa ureche,adica online.
Eventual online (daca merita financiar) doar dupa incercarea "pe viu"

Da, exact, si noi am fost si am probat in magazin.
Insa, chiar si asa, una e proba, ca dureaza cateva minute si alta e somnul o noapte intreaga. :)

#21
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 -Diana-, on 12 octombrie 2018 - 14:53, said:


Pretul este dupa dimensiune, ai selectat prima optiune 190/70 care este 340.
Ai buton de alege dimensiunea. Posted Image




da, am vazut :)....pare ok salteaua...cel putin pare ca isi merita banii....dar nu se lasa la mijloc deloc? asta ma intereseaza...si la umeri, sa stau cat mai drept....dorm foarte bine pe o suprafata solida :)...

Cred ca pe asta o sa o comand, pare foarte ok si la un pret decent

#22
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 -Diana-, on 12 octombrie 2018 - 14:17, said:

Noi avem una foarte tare, atat de tare incat sotul meu se trezeste zilnic cu dureri de spate de la ea, insa am luat-o pt mine pt ca am 3 interventii pe coloana si mi s-a recomandat o saltea super ortopedica.

Am avut inainte de la Saltex si nu era foarte ferma, acum, cea despre care vorbesc este de la Somproduct, Saltea BioFoam, 18 cm . https://www.somprodu...cm-grosime.html
Vad ca acum costa pe site- 708 lei, atunci am dat 867 luata on-line si in magazinul fizic era 1090 lei.

PS: am luat-o in 2016, este si acum foarte tare. Am mai scris aici despre aventura mea cu saltelele.
Nu de la salteaua tare il doare mijlocul ci de la pozitia incorecta din timpul somnului. Sa incerce sa renunte la perne mari, mai degraba doua perne mici pe care le muta dupa cum se intoarce.De cand dorm pe saltea tare, din lana batatorita, nu mai am probleme cu spatele dimineata. Inainte de la "relaxa", eram rupt.

#23
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
diana, pe tine dau vina daca nu e buna :))...azi dau comanda, cred ca e exact ce am nevoie:P

#24
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 06.10.2012

 myshyk, on 12 octombrie 2018 - 17:22, said:

Nu de la salteaua tare il doare mijlocul ci de la pozitia incorecta din timpul somnului. Sa incerce sa renunte la perne mari, mai degraba doua perne mici pe care le muta dupa cum se intoarce.De cand dorm pe saltea tare, din lana batatorita, nu mai am probleme cu spatele dimineata. Inainte de la "relaxa", eram rupt.

Nu are perna mare, dimpotriva. El zice ca il doare de la saltea, eu ii zic ca poate are si el probleme cu spatele, dar daca nu isi face RMN, nu are de unde sa stie.

 jimi91, on 15 octombrie 2018 - 12:47, said:

diana, pe tine dau vina daca nu e buna Posted Image)...azi dau comanda, cred ca e exact ce am nevoie:P

Aoleu! Posted Image

Daca tot dai comanda, vezi ca au niste lenjerii mega misto la care ai 50 lei reducere daca le cumperi la comanda unei saltele.

#25
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 -Diana-, on 15 octombrie 2018 - 15:34, said:


Nu are perna mare, dimpotriva. El zice ca il doare de la saltea, eu ii zic ca poate are si el probleme cu spatele, dar daca nu isi face RMN, nu are de unde sa stie.



Aoleu! Posted Image

Daca tot dai comanda, vezi ca au niste lenjerii mega misto la care ai 50 lei reducere daca le cumperi la comanda unei saltele.

m-am uitat la lenjerii, chiar sunt misto...daca dai o comanda de peste 600 de lei, primesti o reducere de 45 de lei+ cei 50 de lei+5% (30 de lei) prin aplicatie+10lei daca completezi toate datele la cont, in total o reducere de 135 de lei...nu e rau deloc :)))

dar am luat doar salteaua :|....poate o sa mai fac o comanda pentru un topper (o saltea mai micuta) si atunci o sa cumpar si doua lenjerii.

#26
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Suna-i repede pe aia la magazin si roaga-i sa-ti anuleze comanda.

#27
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Paz, on 15 octombrie 2018 - 17:15, said:

Suna-i repede pe aia la magazin si roaga-i sa-ti anuleze comanda.

:))

poate ca ii sun :)))...fck

#28
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Ce vrei, sa te rugam frumos ?:D

#29
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Paz, on 15 octombrie 2018 - 17:29, said:

Ce vrei, sa te rugam frumos ?Posted Image

n-am bani Posted Image


ciudat e ca voiam sa-mi cumpar o canapea la 2000 de lei...dar nu-mi placeau deloc Posted Image....d-aia am zis un pat e mai frumos si mai util Posted Image....

si chiar am vazut ceva frumos la ei pe site

https://www.somprodu...0-x-220-cm.html

asta arata misto, dar nu stiu daca e si calitativa...pare ca e Posted Image

si asta

https://www.somprodu...spencer-v2.html

sau  

https://www.somprodu...0-x-260-cm.html


mda....sa topesc toti banii pe lenjerii :))...n-am pe ce da banii.... lasa, mai bine imi iau o pereche de ghete de la decathlon ;)

Edited by jimi91, 15 October 2018 - 17:57.


#30
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Jimmy, in loc de saltea pui niste scânduri acoperite de cearceaf, și aia este.

#31
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 cris_ncs, on 15 octombrie 2018 - 17:59, said:

Jimmy, in loc de saltea pui niste scânduri acoperite de cearceaf, și aia este.

n-am mai folosit scanduri...direct pe jos :))...un somn foarte odihnitor :)...d-aia sper sa fie ferma salteaua :)

#32
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
In locul tau as lua salteaua mai de-o persoana si jumate sa fie loc si de-o fatuca mai slabuta asa...

#33
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Locul unei "fatuci" oricat de slabuta ar fi, nu este alaturi. Ori deasupra, ori dedesubt. Alaturi se pun paharul cu vin si scrumiera.

#34
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
am primit salteaua, impachetata decent, e frumoasa si e exact ce am nevoie:)....dar nu am primit perna Posted Image...asta e acum, am vorbit cu cei de la somproduct si au zis ca o sa-mi trimita si perna saptamana viitoare, cica nu mai aveau pe stoc....poate ca asa e, oricum nu am ce face....daca o trimit bine, daca nu, sper sa-i fac sa o trimita :))

Edited by jimi91, 19 October 2018 - 16:18.


#35
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

 myshyk, on 15 octombrie 2018 - 18:43, said:

Locul unei "fatuci" oricat de slabuta ar fi, nu este alaturi. Ori deasupra, ori dedesubt. Alaturi se pun paharul cu vin si scrumiera.
Clar, numai ca jimi cred ca mai intai trebuie sa-si aduca aminte ce se face cu ea. :)

#36
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
am dormit prima noapte pe el....intr-adevar, e tare :)) dar sper sa ma obisnuiec cu ea :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate