Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Asistent vocal inteligent

  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Cand vom avea parte si noi de un Asistent vocal inteligent in adevaratul sens al cuvantului? De exemplu cand ma trezesc sa-l pun sa faca de mancare, sa conduca in locul meu, sa-l trimit la magazin in locul meu... Posted Image si cate si mai cate ar putea face un astfel de robot. Caut un asistent. Cunoasteti?

Edited by hwplanet, 11 October 2018 - 23:49.


#2
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Am o nepoata asistenta. E foarte inteligenta. Ti-o trimit gratis, numai sa fii in stare s-o intretii. Ca ma-sa nu mai face tata.

#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostPaz, on 12 octombrie 2018 - 00:16, said:

Am o nepoata asistenta. E foarte inteligenta. Ti-o trimit gratis, numai sa fii in stare s-o intretii. Ca ma-sa nu mai face tata.

da-mi-o mie, ma descurc...si asa  trebuie sa ma insor, macar sa fac un copil...nevoie de muiere...abia astept ziua aia...totusi, am o conditie....sa stie sa gateasca bine Posted Image.....dragostea trece prin stomac la mine

Edited by jimi91, 12 October 2018 - 00:37.


#4
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Daca vrei un asistent vocal ....ala te face din vorbe. !

Si nici nu te arunci la oferta lui @PAZ....... nu a zis ce sistem de operare are.. , daca-i 90/60/90 , faci imprumut la banca si-l iei....

Mai bagi si ceva ore suplimentare la job , dar te simti bine cu "asistentul / asistenta"

Edited by keta, 12 October 2018 - 01:25.


#5
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Posthwplanet, on 11 octombrie 2018 - 23:49, said:

Cand vom avea parte si noi de un Asistent vocal inteligent in adevaratul sens al cuvantului? De exemplu cand ma trezesc sa-l pun sa faca de mancare, sa conduca in locul meu, sa-l trimit la magazin in locul meu... Posted Image si cate si mai cate ar putea face un astfel de robot. Caut un asistent. Cunoasteti?
E una prim-ministru,cand o dau aia afara,o poti lua tu.

#6
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
In casa exista posibilitatea sa le ai, doar bani sa fie, garla : oale smart, masina de spalat si uscat smart, obloane la geamuri, usi, tv, becuri, incalzire - sunt centrale smart care fac totul de pe telefon sau programat pe zi/ora . Masini inteligente acum au scos , binbe ca deja a si omorat un om e altceva , nu se pune , mai surubaresc ei la ceva si va fi ok Posted Image. Trebuie sa fim constienti ca dupa ce vor fi la nivel de larg consum vor aparea si virusi .... te trezesti noaptea la 2 cu toate becurile in ochi, masina de spalat la turatie maxima, obloanele dansand la geamuri etc .

#7
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Posthwplanet, on 11 octombrie 2018 - 23:49, said:

Cand vom avea parte si noi de un Asistent vocal inteligent in adevaratul sens al cuvantului? De exemplu cand ma trezesc sa-l pun sa faca de mancare, sa conduca in locul meu, sa-l trimit la magazin in locul meu... Posted Image
Eu sper că niciodată. Puturoșenia ar distruge civilizația și rasa umană. Deja semne sunt.

#8
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
dacă era utilă... omul nu mai apărea pe Terra... acum existau doar asistente vocale.... iar omul la ''Wish list''

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Posthwplanet, on 11 octombrie 2018 - 23:49, said:

Cand vom avea parte si noi de un Asistent vocal inteligent in adevaratul sens al cuvantului? De exemplu cand ma trezesc sa-l pun sa faca de mancare, sa conduca in locul meu, sa-l trimit la magazin in locul meu... Posted Image si cate si mai cate ar putea face un astfel de robot. Caut un asistent. Cunoasteti?
Viitorul varianta Fierbinți.

Asistent vocal inteligent, futurism, nebunie, dar trimiți robotul la a lu' Oaie să îți ia niște arpagic și-un borcan de zacuscă.

Edited by waterman, 12 October 2018 - 08:05.


#10
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Posthwplanet, on 11 octombrie 2018 - 23:49, said:

Cand vom avea parte si noi de un Asistent vocal inteligent in adevaratul sens al cuvantului? De exemplu cand ma trezesc sa-l pun sa faca de mancare, sa conduca in locul meu, sa-l trimit la magazin in locul meu... Posted Image si cate si mai cate ar putea face un astfel de robot. Caut un asistent. Cunoasteti?
Uita-te la Surrogates cu Bruce Willis,si trage concluzia.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate