Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Netflix cu Popcorn... NF-WebRipDL

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
In timp ce ma uitam la Netflix ma gandeam cum fac baietii astia care urca Torrente de pe Netflix? Cum le downloadeaza ei? Am luat si eu o astfel de aplicatie (Flixgrab) dar nu-mi ia subtitrarea apare ceva de genul - manifest_ttml2, master.idx , segment.idx si un Folder cu o multime de poze .PNG cu replicile si mi se pare ca sta cam mult este inadmisibil sa stea cateva ore pentru un amarat de Episod de 1080 de pixeli. Care-i faza de nu spune nimeni secretul ? :)

#2
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Pirateria nu prea isi are locul aici.

#3
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Postbobo323, on 11 octombrie 2018 - 20:35, said:

Pirateria nu prea isi are locul aici.

Ce piraterie? Posted Image

#4
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Pai tu poti descarca filmul pt vizionare offline din aplicatia netflix. In cazul de fata tu vrei sa-l descarci pe pc , lucru care este cam interzis, cred eu.

#5
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Postbobo323, on 11 octombrie 2018 - 20:37, said:

Pai tu poti descarca filmul pt vizionare offline din aplicatia netflix. In cazul de fata tu vrei sa-l descarci pe pc , lucru care este cam interzis, cred eu.

Nu se poate descarca nici offline. Nu am Wind 10 iar pe telefon descarca prea greu... Posted Image iar daca-l descarci offline, unde se descarca nu pe telefon, folosind aplicatia... sau Windows 10 unde se descarca fisierul nu tot pe pc?

Edited by hwplanet, 11 October 2018 - 20:41.


#6
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Posthwplanet, on 11 octombrie 2018 - 20:32, said:

In timp ce ma uitam la Netflix ma gandeam cum fac baietii astia care urca Torrente de pe Netflix? Cum le downloadeaza ei? Am luat si eu o astfel de aplicatie (Flixgrab) dar nu-mi ia subtitrarea apare ceva de genul - manifest_ttml2, master.idx , segment.idx si un Folder cu o multime de poze .PNG cu replicile si mi se pare ca sta cam mult este inadmisibil sa stea cateva ore pentru un amarat de Episod de 1080 de pixeli. Care-i faza de nu spune nimeni secretul ? Posted Image
In cel mai rau caz e prin analog hole :D
https://en.wikipedia...iki/Analog_hole

#7
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Postccdsah, on 11 octombrie 2018 - 20:43, said:

In cel mai rau caz e prin analog hole Posted Image
https://en.wikipedia...iki/Analog_hole

Spune in Romana ca nu inteleg limba... :)

#8
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View Posthwplanet, on 11 octombrie 2018 - 20:44, said:

Spune in Romana ca nu inteleg limba... Posted Image

Quote

Regardless of any digital or software copy control mechanisms, if sound can be heard by an ear, it can also be recorded by a microphone, and either stored by analog means (e.g. magnetic tape), or recaptured digitally. And if images (static images or video/film), including text, can be seen by the eye, they can also be recorded by a camera. In the case of text the image can be converted back to text using optical character recognition. In the case of streaming music services, software exists that can digitally capture the analog output of a personal computer's sound card, and then save in a portable music format with no perceptible loss in quality.
Cu GoogleTranslate ca mie lene

Quote

Indiferent de mecanismele de control al copierii digitale sau software, dacă sunetul poate fi auzit de o ureche, poate fi înregistrat și de un microfon și fie stocat prin mijloace analogice (de exemplu, bandă magnetică), fie recuperat digital. Și dacă imagini (imagini statice sau video / film), inclusiv text, pot fi văzute de ochi, pot fi înregistrate și de o cameră foto. În cazul textului, imaginea poate fi transformată înapoi în text utilizând recunoașterea optică a caracterelor. În cazul serviciilor de redare muzicală, există programe software care captează digital ieșirea analogică a plăcii de sunet a unui computer personal și apoi salvează într-un format de muzică portabil fără pierderi de calitate perceptibile

Edited by ccdsah, 11 October 2018 - 20:51.


#9
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Postccdsah, on 11 octombrie 2018 - 20:50, said:

Cu GoogleTranslate ca mie lene

Stiu. Pai exact asa este subtitrarea mea... ma gandeam ca e inclusa nu dezarhivata si inseamna ca trebuie sa o fac eu separat din imaginile alea sa creez subtitrarea :)

#10
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Netflix da de mai multe ori luna gratuita? :) eu am luat de vreo 3 ori luna gratuita in cursul acestui an pe aceeasi adresa de E-mail si acelasi Card :D

#11
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View Posthwplanet, on 11 octombrie 2018 - 21:14, said:

Netflix da de mai multe ori luna gratuita? Posted Image eu am luat de vreo 3 ori luna gratuita in cursul acestui an pe aceeasi adresa de E-mail si acelasi Card Posted Image
Nu  prea acorda o atentie sporita cardurilor Posted Image Un card care mi-a mers pe Netflix si Amazon video, a fost refuzat de HBO Go...

Edited by YourFan, 11 October 2018 - 21:35.


#12
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Posthwplanet, on 11 octombrie 2018 - 20:36, said:

Ce piraterie? Posted Image
Pai  vorbesti de filme crack-uite! Posted Image

Edited by stlk, 11 October 2018 - 22:04.


#13
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Poststlk, on 11 octombrie 2018 - 22:04, said:

Pai  vorbesti de filme crack-uite! Posted Image

Cum adica crackuite? Pana si Netflix a pus la dispozitie optiunea de Download pentru vizionarea Offline. :)

#14
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,033
  • Înscris: 09.08.2005
Celor care plătesc abonamentul. Tu vorbești de torenți și dat filme la tot cartierul...
Dacă te uitai la Netflix presupun că plătești abonamentul. De ce nu descarci tu de acolo?

#15
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Se face OCR la titrarile alea poze.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate