Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Cel mai bun Browser pentru Android?

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
M-am gandit la cateva:Chrome,Opera,Firefox,Brave,Kiwi,Samsung Internet,Puffin,Dolphin si MS Edge.Am deschis acest topic deoarece sunt curios care este cel mai bun,daca e sa luam in considerare raportul dintre viteza de incarcare a paginilor si memoria utilizata.

Edited by Vlad_22, 11 October 2018 - 20:09.


#2
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Nu exista cel mai bun. Daca ai un jaf de telefon toate o sa-ti mearga prost. Este vorba mai mult de consumul de resurse, daca ai un S9 sau S8 nu ar trebui sa-ti faci probleme poti pune orice Browser. Daca ai un Jaf de telefon va trebui sa cauti un Browser care sa consume cat mai putine resurse, in general ala din fabrica cu care vine setat Android-ul :)

#3
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014
Am incercat sa reinviu un Note 1 recent punand Nightowl CM pe el.

Dintre toate browserele , singurul care mi-a mers bine a fost Opera restul consumau prea multe resurse.

Exista si Opera mini daca vrei minimalism extrem.

Pe un telefon bun trebuie sa vezi ce UI iti place ca toate merg bine.

Edited by -Jinx-, 11 October 2018 - 20:46.


#4
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Am un Xiaomi Mi A1!Are un Snapdragon 625,4GB RAM si 64GB stocare!Deci,este un telefon decent,putin spus!

#5
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Eu folosesc Brave si pentru Youtub folosesc YouTube Vanced. Totul fara reclame

#6
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014
Eu folosesc Dolphin de ani de zile. Foarte mulțumit de el.

#7
-Jinx-

-Jinx-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 02.03.2014

 DaculScoril0, on 11 octombrie 2018 - 21:30, said:

Eu folosesc Dolphin de ani de zile. Foarte mulțumit de el.


Cred ca e cel mai greoi browser de android in momentul de fata. Am avut instalat pe Oneplus 5 si tot mai dadea rateuri cateodata.
In ciuda tuturor feature-ilor l-am dezinstalat.

#8
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Samsung browser + A_d_b_l_o_c_k Plus.Un browser fara o extensie de blocare a reclamelor iti face nervii praf.

Edited by ionut_blue, 11 October 2018 - 22:42.


#9
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007

 Vlad_22, on 11 octombrie 2018 - 20:06, said:

M-am gandit la cateva:Chrome,Opera,Firefox,Brave,Kiwi,Samsung Internet,Puffin,Dolphin si MS Edge.Am deschis acest topic deoarece sunt curios care este cel mai bun,daca e sa luam in considerare raportul dintre viteza de incarcare a paginilor si memoria utilizata.
***** Browser for Android
https://play.google....rowser&hl=en_US

A d blo ck Browser for Android

#10
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007
Chrome pe Android si pe desktop. Motive: sincronizarea parolelor, bookmarks si traducerea automata, fara batai de cap si comenzi suplimentare. Pe Android, doar Chrome imi afiseaza site-urile corect, fara probleme de compatibilitate. Ca metoda de blocare a reclamelor, in interiorul si in afara browserului, folosesc AdAway, telefonul are root si e suficient. Singurul aspect care imi lipseste la Chrome Android e imposibilitatea de a avea o pagina de start cu speed dials si thumbnails editabile, oricate as vrea. Acest lucru m-a fortat sa adaug in home screen site-urile respective, ca si scurtaturi.

Edited by cris2d2, 12 October 2018 - 08:33.


#11
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 cris2d2, on 12 octombrie 2018 - 08:31, said:

Chrome pe Android si pe desktop. Motive: sincronizarea parolelor, bookmarks si traducerea automata, fara batai de cap si comenzi suplimentare. Pe Android, doar Chrome imi afiseaza site-urile corect, fara probleme de compatibilitate. Ca metoda de blocare a reclamelor, in interiorul si in afara browserului, folosesc AdAway, telefonul are root si e suficient. Singurul aspect care imi lipseste la Chrome Android e imposibilitatea de a avea o pagina de start cu speed dials si thumbnails editabile, oricate as vrea. Acest lucru m-a fortat sa adaug in home screen site-urile respective, ca si scurtaturi.
Ai si home button pe Chrome pt Android?

#12
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
chiar daca nu e actualizat la zi, folosesc cel mai des Naked Browser PRO, dupa cum ziceam, nefiind actualizat la zi... are unele probleme "bugs (bunny)",,.

#13
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011
Opera pe Android și bineînțeles și pe laptop... Motive :sincronizare, bookmark, speed dials, blocare reclame...și cel mai important pt. mine,  pe varianta Opera android majoritatea comenzilor (home, next page,settings semne de carte, istoric...e. t. c. ), sunt în partea de jos a paginii... Toate comenzile se pot executa, cu foarte mare ușurință.

Edited by pedro2767, 12 October 2018 - 20:46.


#14
asiral08

asiral08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 30.03.2012
După multe browsere incercate am rămas cu doua favorite: Locul I:Opera și medalia de argint Samsung Internet. Opera, pentru că folosesc mult Speed dialul pentru a accesa ușor site-urile preferate și după o resetare a telefonului, sincronizarea cu ultimul telefon folosit merge "ceas", spre deosebire de s.i. unde trebuie sa le adaug eu manual. Și a doua chestie care-mi place la opera este scroll-ul. Vrei sa ajungi rapid in partea de jos/sus a paginii? Te ajuta sagetica magica.

#15
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

 Vlad_22, on 12 octombrie 2018 - 11:29, said:

Ai si home button pe Chrome pt Android?
Te referi la Add to Home Screen din meniul Chrome?

#16
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 cris2d2, on 13 octombrie 2018 - 08:47, said:


Te referi la Add to Home Screen din meniul Chrome?
Nu,este o optiune cu care vin unele telefoane de a afisa butonul home in Chrome,langa bara de adrese sau s-o activezi manual,din chrome://flags.

#17
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

 Vlad_22, on 13 octombrie 2018 - 10:51, said:

Nu,este o optiune cu care vin unele telefoane de a afisa butonul home in Chrome,langa bara de adrese sau s-o activezi manual,din chrome://flags.
Nu folosesc butonul Home in Chrome.

#18
MustHAVEOl

MustHAVEOl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 05.07.2018
chrome

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate