Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Portare RDS-Telekom, nu primesc sms pt plati online

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
catamunt

catamunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.03.2007
M-am portat astăzi din Digi la Telekom pe prepay, am încărcat 5 euro și s-a activat opțiunea N5. Totul e ok (convorbiri și sms-uri din toate rețelele) dar nu primesc SMS-urile cu parola pentru plățile online. Am sunat la Raiffeisen și au zis că au avut probleme cu cei ce se portau in Digi și că trebuie să sun la operatorul unde m-am portat(așa s-au rezolvat atunci aceste probleme). Am sunat, a fost preluată o sesizare la Telekom cu promisiunea că se rezolva până seara. Deocamdată nu s-a rezolvat și cred că nici nu se va rezolva fara alte intervenții. Unde ar trebui sa insist, la banca sau la Telekom?

Edited by catamunt, 11 October 2018 - 18:23.


#2
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
La banca, sa te pună pe serverul telekom pentru sms.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Daca te-ai portat azi mai asteapta, dureaza aproximativ 3 zile aceasta operatiune. Tu acum folosesti un numar temporar alocat, banuiesc.

#4
catamunt

catamunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.03.2007
Nu, am făcut portare directă, fără număr provizoriu.

Edited by catamunt, 11 October 2018 - 19:03.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Termenul de finalizare a procesului de portare nu poate depăşi, în condiţii normale, 3 zile lucrătoare. Dacă doreşti, poţi alege o dată ulterioară pentru portare, într-un termen de 25 de zile de la depunerea cererii.
În ziua în care se va efectua portarea efectivă, serviciul de telefonie nu va fi disponibil pentru maxim 3 ore pentru serviciile de telefonie mobilă şi maxim 4 ore pentru serviciile de telefonie fixă.

http://www.portabili...rează-portarea

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
aris86 are dreptate: problema e la bancă. Pentru SMS su numere dedicate fiecărei rețele. Când portezi, trebuie să facă ei manual trecerea de pe un număr pe altul. Am trecut și eu prin asta la Transilvania.

#7
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,292
  • Înscris: 03.04.2004
Se rezolva de obicei in 24 de ore, asa a fost si la mine.
Mai mult, eu nu primeam apeluri nici de pe Voip-uri, dar a fost ok pana la urma si fara sa fac vreo sesizare.

#8
stilgar07

stilgar07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 19.03.2010
Și la mine a fost la fel. Începând cu a doua zi după portare am putut primi mesaje de la bancă. Aceeași procedură se aplică și la curieri

#9
catamunt

catamunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 20.03.2007
Confirm, astazi am putut face plati online, am primit sms-urile. (fara alte interventii)

Edited by catamunt, 12 October 2018 - 08:03.


#10
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 26.12.2015
Salut!Cum ma pot porta de la abonament in Digi,direct la prepay in Telekom?(Nr de telefon este deja de Telekom)

#11
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Ha?
Deci, ai număr de Telekom (076/078) care e în digi și vrei să-l readuci în Telekom pe prepay?
Foarte simplu, dacă ești titularul contractului de la digi te duci cu buletinul și cartela într-un magazin Telekom și le spui ca vrei sa te portezi. E posibil să-ți ceara și o copie de pe ultima factura de la RDS,deci ia-o și p-asta.

#12
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 26.12.2015
Atât de simplu? Mulțumesc!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate