Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Hackerville (2018)

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Tocmai de aia am zis de cei de teatru, pentru că, imo, sunt mai talentați decât restul tocmai prin faptul că ei nu au dreptul la greșeală pe scenă.

Umbre a avut norocul să fie supervizat de cineva de la HBO tot timpul. Dacă o secvență nu ieșea pe placul HBO, era trasă până când ieșea perfect. La fel și la montaj. Presupun că același lucru s-a întâmplat și cu Hackerville.

#20
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View PostAidenIrish, on 12 octombrie 2018 - 10:15, said:

... știu sigur că nu am să urmăresc niciunul dintre filmele pe care ei le promovează înainte de filmul ales de mine.

Si atunci, cum il alegi, te bazezi doar pe cronici profesioniste, nu vrei sa gusti inainte din "marfa" Posted Image?

View PostAidenIrish, on 12 octombrie 2018 - 10:27, said:

E ca la un meci de fotbal, dacă apuc să văd rezumatul, de ce aș mai vedea reluarea meciului?

De ce se difuzeaza "Procesul etapei", e drept ca post-mortem Posted Image, totusi cunosc multi "microbi" care vad si tot meciul, dupa...?

Edited by Piscopescu, 12 October 2018 - 11:55.


#21
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Dacă e vorba sa văd un film la cinema și filmul e slab, asta e, nu e problemă... timp petrecut cu prietenii. Dacă e să mă uit acasă, dacă în minutul 5-10-15-30 ceva mă deranjează la filmul ăla, fie că vorbim de plot, fie că vorbim de acting sau altceva, atunci mă opresc în momentul ăla și caut altceva.

#22
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 19.05.2002
Serialul "Hackerville", produs de Cristian Mungiu, are premiera pe 4 noiembrie pe HBO


https://www.descoper...(Descopera.ro )

"Hackerville", noul serial coprodus de HBO Europe, a avut premiera naţională pe 21 octombrie, în Aula Magna a Universităţii de Vest Timişoara, în prezenţa unei părţi importante din echipa seriei TV. Astfel, primele două episoade ale serialului au fost proiectate în premieră pentru publicul din România, într-un eveniment care a încheiat cu succes zilele cinefile provocate de Les Films de Cannes a Timişoara, parte a festivalului Les Films de Cannes a Bucarest (19 - 28 octombrie), scrie Mediafax.

Edited by drgroza, 28 October 2018 - 18:58.


#23
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007
Am vazut primele 2 episoade, mie mi se pare destul de reusit, mi se pare comica in unele situatii, merita sa urmariti.
Astept inca sa se mai uite lumea, si dupa 6 episoade o sa fac o analiza detaliata...
Pana atunci spor la serial.

#24
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Serial romanesc ? Posted Image Pe cand avem si noi serialul nostru difuzat pe Netflix?

#25
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,592
  • Înscris: 05.12.2005
Am vâzut şi eu primul episod şi mi s-a părut puţin pueril. Clar puteau găsi consilieri IT mai buni pt. scenariu. Ce hacker stă în cafenea şi codează frumos la vedere chiar la masa de la fereastră? ca să-l vadă oricine şi eventual să-i corecteze şi greşelile de sintaxă.

#26
programmer08

programmer08

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 30.10.2018
Imi da senzatia de telenovela din aia gretoasa de pe Antena 1 facuta de trustul Intact.

Cred ca  o sa fie repede uitat.

#27
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 19.05.2002
Chiar rau nu e...
Si romanii joaca bine!
Ep. IV chiar foarte alert.

#28
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,592
  • Înscris: 05.12.2005
A deviat rău de la subiect. Mă aşteptam la hoarde de ilegalişti prin hrube pline de computere, călcaţi de poliţie şi luaţi pe sus cu totul. Când colo un puşti ce joacă pe degete nişte bandiţi soft, cu unghiile tăiate...  nu cadrează deloc cu titlul serialului.

#29
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Sunt ocupat cu munca si nu am avut timp de el, sper sa imi fac timp in weekend pentru un episod. Deci nu e in genul Mr. Robot? xD

#30
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Aseara am dat de el pe HBO si am zis sa vad macar 10 minute ca poate merita. Nici o sansa! M-am uitat vreo 20 de minute dar e teribil de prost. TERIBIL!

Spoiler

Edited by IpsilanteCucuruz, 05 December 2018 - 07:07.


#31
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 19.05.2002
Ceva...ceva...are.
Cam...pueril!
Scenariu slab.Filmul pare facut in coproductie cu defuncta R.D.G.
Pentru publicul de atunci...

Nu se apropie de UMBRE...!

Edited by drgroza, 06 December 2018 - 09:01.


#32
Ralu2272

Ralu2272

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.11.2018
Aham.
Sa înțeleg ca nu merita sa iti pierzi timpul cu serialul asta?
Chiar voiam sa ma apuc de el.

#33
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 19.05.2002
Concluzie serie 1...
Porcarie!

#34
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
De departe cel mai slab serial romanesc, din ultimii ani.
Lipsit de nerv, actorii parca abia s-au trezit din somn. Poate din economie au facut serialul doar cu un singur cadru, plin de stangacii.
Pacat de subiect. Cu un regizor, scenarist si niste actori profesionesti, era un serial de urmarit.

Pas!

#35
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Mă uit acum la primul episod și curge greu... dar greu de tot. Și-i episod lung, de 55 de min. Nu e wow până acum, dar nici așa de slab cum credeam după ce am citit comentariile.

Deci Umbre încă e cap de afiș.

Edited by AidenIrish, 12 January 2019 - 11:22.


#36
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,946
  • Înscris: 04.10.2007
Mie unu mi s-a parut acceptabil filmul...
Sezonul 2 nu cred ca o sa mai apara. L-am vazut pe tot intr-o zi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate