Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Azodyl insuficienta renala

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Buna

Pisica mea este foarte bolnava, insuficienta renala. Veste m-a lovit in moalele capuluiPosted Image .
Am inteles ca un supliment de sustinere a rinichilor este Azodyl si Renalvet.
Stiti vreun site de unde pot cumpara? Am vazut ca este produs de rece si costul ma omoara:(

Multumesc

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Azodyl este un Probiotic, spre ca stii ce inseamna asta. RenalVet in schimb se gaseste la 15€ / 60 bucati, deci nu scump. Succes

#3
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007
Stiu ca e probiotic. Nu ma sperie pretul la Renalvet, ma sperie pretul de transport la Azodyl ca e marfa care se tine numai la rece si vine de peste ocean.
Intrebam de curiozitate cum au procedat altii.

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Referitor la Azodyl asta nu cred ca este o solutie de tratament. In primul rand fiecare organism reactioneaza altfel si probioticele nu ajuta la tratare ci doar la "imbunatatirea" bolii chiar daca nici asta nu este dovedit. Citind review-uri despre Azodyl parerile sunt mai multe negative, pe lunga durata produc simptome grave.

Alte tratamente serioase nu exista.

#5
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Uite un anunt de alaltăieri
http://notices.ro/Az...are/233080.html

#6
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,924
  • Înscris: 02.02.2007
cat crezi ca poate sa ajute un medicament un organ care nu mai functioneaza???!?
insuficienta renala este un termen relativ, poate fi la inceput si sa mai duca destul, dar de obicei se depisteaza in faza decompensata, cand nu prea mai e de facut mare lucru!
In rest, e mult marketing..si bineanteles si multa, foarte multa inselatorie din partea medicilor...

#7
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007

 business11, on 11 octombrie 2018 - 15:33, said:

Referitor la Azodyl asta nu cred ca este o solutie de tratament. In primul rand fiecare organism reactioneaza altfel si probioticele nu ajuta la tratare ci doar la "imbunatatirea" bolii chiar daca nici asta nu este dovedit. Citind review-uri despre Azodyl parerile sunt mai multe negative, pe lunga durata produc simptome grave.

Alte tratamente serioase nu exista.


Pai asta il recomanda toti. Da' noroc cu Google ca se pare ca e scump si fara prea mari rezultate.
In schimb am gasit ceva studii care spun ca Pronefra, fabricat de francezi da rezultate superioare Azodylului.Pronefra se gaseste si la noi si nu este foarte scump.

 richi_e, on 11 octombrie 2018 - 19:15, said:

cat crezi ca poate sa ajute un medicament un organ care nu mai functioneaza???!?
insuficienta renala este un termen relativ, poate fi la inceput si sa mai duca destul, dar de obicei se depisteaza in faza decompensata, cand nu prea mai e de facut mare lucru!
In rest, e mult marketing..si bineanteles si multa, foarte multa inselatorie din partea medicilor...

Pai incercam, pisica se simtea rau, nu ma lasa sufletul s-o las asa. Nu este nici de eutanasiat, sper sa fie drum lung pana acoloPosted Image

#8
danmih1979

danmih1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 19.05.2007
Din pacate catelul meu a plecat. A avut insuficienta renala cronica. De la el au mai ramas cateva pastile RenalVet, Rx Renal si Azodyl. Daca cineva are nevoie de ele, le donez pt alt catel sau pisica.

#9
flaviuswin

flaviuswin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.06.2019

View Postdanmih1979, on 19 iunie 2019 - 10:04, said:

Din pacate catelul meu a plecat. A avut insuficienta renala cronica. De la el au mai ramas cateva pastile RenalVet, Rx Renal si Azodyl. Daca cineva are nevoie de ele, le donez pt alt catel sau pisica.
Salut Dan, imi pare sincer rau pentru ce s-a intamplat. Sper totusi ca momentele petrecute impreuna vor insemna intotdeauna mult mai mult ca finalul, in sufletul tau. Am incercat sa iti scriu un mesaj privat azi noapte, in masura in care crezi ca vrei sa intelegi cazul nostru mai bine, asteptam un semn. Multumim mult de tot!

#10
danmih1979

danmih1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 19.05.2007

 flaviuswin, on 20 iunie 2019 - 18:38, said:

Salut Dan, imi pare sincer rau pentru ce s-a intamplat. Sper totusi ca momentele petrecute impreuna vor insemna intotdeauna mult mai mult ca finalul, in sufletul tau. Am incercat sa iti scriu un mesaj privat azi noapte, in masura in care crezi ca vrei sa intelegi cazul nostru mai bine, asteptam un semn. Multumim mult de tot!
Salut Flavius
Acum am observat mesajul tau. Te voi suna astazi, mai tarziu.
Multumesc mult pentru compasiune, asa este, au fost 12 ani in care zi de zi ne-am bucurat unii de altii. Dar Ingerii vin, stau si apoi pleaca Acasa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate