Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Xiaomi sau altceva ?

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postcrisadi75, on 11 octombrie 2018 - 16:01, said:

note 6 pro este 11 mil .
Note 5 este 900 ron.
Singura diferenta este ca note 6 pro are notch-ul lu peste.
De ce ar da cineva 2 mil in plus ..pt nimic in plus?

Cum nimic ? O sa aibe in final un android mai nou, are camera foto mai buna noaptea, inclusiv aia selfie , are raport corp ecran mai bun (respectiv un ecran mai mare). Merita din plin diferenta de 200lei.

#20
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017
Merita, SD 625 este un Soc destul de vechi acum.

Edited by crisadi75, 11 October 2018 - 17:32.


#21
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Nici eu nu cred ca merita 200 lei peste. Ar putea fi la acelasi pret, max 100 lei extra. Probabil va scadea pretul oricum si atunci...

Edited by 1nqiu, 11 October 2018 - 17:40.


#22
crisadi75

crisadi75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.10.2017

View PostTruculMagic, on 11 octombrie 2018 - 17:28, said:



Cum nimic ? O sa aibe in final un android mai nou, are camera foto mai buna noaptea, inclusiv aia selfie , are raport corp ecran mai bun (respectiv un ecran mai mare). Merita din plin diferenta de 200lei.
Nu este interesat de camera.
Care android mai nou? Ambele o sa primească update ul la pie.
Ecranul de 6.2 cu notch este fix la fel cu ecranul de 6 fără notch.

#23
bucuradrian

bucuradrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 12.08.2007
Eu am Xiaomi Redmi Note5 de la PC Garage si are sigur benzile 20(800) pt. Orange si 38(2600) pt. Digi.
Singura diferenta intre note5 si note6 este camera, in rest sunt identice.
Note 5 are 2 camere pe spate si una pe fata, note6 are 2 pe spate si 2 pe fata.

#24
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Deci am văzut întâmplător că Orange îmi dă 512MB net ptr fiecare an în rețea, așa am 10 GB, pica telefon nou, renunț la RDS mobil și bag un un microSD card. Nu exista nimic sa nu pot face cu Redmi3s deci un upgrade nu-și are rostul.
Nu știu dacă îmi dă lunar sau o data acel bonus, o sa sun.

Lateral edit: văd că bonusul e lunar deci m-am scos.

Singura problema ar fi cu aplicațiile care nu se pot muta pe card.

Edited by Remicade, 16 October 2018 - 06:47.


#25
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 28.04.2003
cum a zis cineva la al 2-lea post, note 5 pro sau mi a2 dar mai asteapta, magarii astia au inceput sa creasca preturile ca se apropie sucker Friday si au crescut cu vreo 200 lei in plus. Mai ai rabdare o luna. Si ia tel cu minim 64 giga, nu Huawei dinala cu lite in coada ca alea sunt cea mai mare teapa posibila pt fraieri. Un telefon similar la xiaomi e max 700 lei.

Edited by unpuisor, 16 October 2018 - 09:42.


#26
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 28.04.2003
in jurul datei de 14 octombrie + sau - o saptamana, depinde cand decid astia sa tina.
oricum, am vazut ca la pisigaraj de exemplu au crescut preturile cu vreo 200+ lei la anumite telefoane, ca sa aiba de unde sa scada.
Instaleaza pluginul pricy si iti da acolo evolutia pretului in ultimele luni. Mare atentie ca sunt o groaza de magari.

#27
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,024
  • Înscris: 20.06.2005
@unpuisor noiembrie ?

#28
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 28.04.2003
da ai dreptate noiembrie Posted Image
Conform lui guugle ar fi in weekendul 17-19 noiembrie

Edited by unpuisor, 17 October 2018 - 08:27.


#29
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010

View PostVM777, on 16 octombrie 2018 - 23:47, said:

Când e black Friday in Romania?

Sa nu te bazezi pe reduceri de black friday :)

Edited by R10, 17 October 2018 - 20:57.


#30
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,207
  • Înscris: 28.04.2003
sunt ceva reduceri reale, dar putine si se dau repede, in rest e black sucker Friday. De exemplu la f64 am vazut ca la aparate sunt reduceri, eu am asteptat 3 ani la rand sa scada pretul la un aparat cat vroiam eu :)

#31
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View PostRemicade, on 11 octombrie 2018 - 14:54, said:

De vreo 7 ani doar Xiaomi am avut, telefoane faine si fiabile jos palaria, are rost sa mai incerc alta marca sau sa raman aici pe principiul ca echipa castigatoare nu se schimba ? Am un Redmi3S si as vrea ceva cu 32 GB ca nu mai reusesc  sa ma descurc cu spatiul de stocare. Daca e sa fie Xiaomi ce recomandati sub 1.000 de lei ?
Fiabile sunt, nimic de reprosat, iarasi pret mic pentru ce ofera. Sunt la al doilea telefon si eu de la astia. Dupa o perioada scurta de acomodare cu miui am zis "e totusi acceptabil" si am mers mai departe. Insa in ciuda acestor atu-uri nu cred ca mai cumpar decat daca e android one sau exista un custom rom acceptabil cu review-uri pozitive...si multe.
Degeaba se lauda ei cu update-uri dese daca sunt degeaba. Sau cu forumul ala unde e o rromie rar intalnita, eu nu am mai vazut asa ceva sincer sa fiu, nimeni nu raspunde la posturi ce semnaleaza bug-uri majore cum ar fi viata bateriei redusa la jumatate in urma unui update din asta si alte probleme, in schimb sunt tone de topice cu fel si fel de concursuri si medalii (Doamneeeee) unde vreo 10-15 indivizi posteaza "thanks" sau "nice sharing".
Au inceput sa abunde reclamele nepermis de mult in softul lor global stabil, e deja ti-ga-nie. Plus ca nu prea mai e stabil, e invers, la fiecare update alte probleme. Or fi ele ieftine, dar ma lipsesc pe viitor. Ori android one, ori custom rom bun ori altceva.

Edited by Xlander, 20 October 2018 - 12:27.


#32
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Eu acum am pus MIUI 10 pe redmi3s si parca am alt telefon, am avut probleme ca l-am brickuit dar mi-au raspuns pe forum, e rock stabil nu am ce functii sa mai cer.

#33
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Daca-ti merge si iti place, lasa-l asa ! Si al meu a mers fantastic cu versiunea factory o luna si m-a mancat undeva sa trec la miui 9. Doar probleme.
Conteaza si cat de reusita e versiunea de miui respectiva.

#34
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Pai nu ai pus alt ROM daca ăla nu mergea? Că văd că sunt zeci de versiuni de unde poți alege pe forum-xda.



Eu am vrut sa schimb telefonul ptr că nu mai aveam spatiu, am renunțat la cartela DIGI,  pus un sdcard și am spatiu destul.

#35
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View PostRemicade, on 20 octombrie 2018 - 19:14, said:

Pai nu ai pus alt ROM daca ăla nu mergea? Că văd că sunt zeci de versiuni de unde poți alege pe forum-xda.



Eu am vrut sa schimb telefonul ptr că nu mai aveam spatiu, am renunțat la cartela DIGI,  pus un sdcard și am spatiu destul.
Nu, nici macar n-am deblocat bootloader-ul, asa a mers o luna, repet, un sot fantastic conform review-urilor, era miui 8 versiunea...am trecut la miui 9, n-am observat nimic notabil, probabil ceva cosmetizari care ma lasa rece, dar bateria se descarca ceva de speriat. Am dat doua factory resets si la mine (dar si la altii) si-a revenit. Nu chiar ca la versiunea stock, dar totusi... Nu la toti insa, unii au acuzat chiar descarcarea bateriei cand telefonul era oprit, iti dai seama.
Evident ca-i voi debloca bootloader-ul si renunt la serviciile lor globale si stabile.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate