Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

The Witcher

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
267 replies to this topic

#235
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Este destul de slab și al doilea sezon. Din cauza scenariului, dar și din cauza regizorului. Ori au căzut multe părți la editare care făceau legătura dintre anumite momente. La cat de naiv este jocul actoricesc nu știu cui se adresează acest serial pentru că are și violența care se adresează unui public mai în vârstă. As zice pentru categoria 17-25 de ani.
Nu pot sa recomand acest serial dacă aveți ceva cultura cinematografică.

#236
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
După imbecilitatea cu Eskel, am mari rezerve să trec mai departe.

#237
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postalexneo said:

PS:  Anyone else thinks Cirilla Fiona Elen Riannon is hot AF ? Posted Image
Am crezut ca are maxim 14 ani fetita. Nu stiu cat ar trebui sa aiba in serial, in realitate are 20. Wtf!!!

#238
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View PostMembruAnonim, on 31 decembrie 2021 - 00:26, said:

Am crezut ca are maxim 14 ani fetita. Nu stiu cat ar trebui sa aiba in serial, in realitate are 20. Wtf!!!

stai sa o vezi pe Brec Bassinger in "stargirl"

#239
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018
Se pare ca dupa Sezonul 3 Henry Cavill pleaca si probabil ca are sa fie si ultimul sezon avand in vedere ca e singurul actor care duce show-ul.

Initial zicea ca ar fi fost dispus sa joace 7 sezoane dar se pare ca s-a saturat de tampeniile facute de Netflix.

#240
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
Poate nu s-au inteles cu planurile dupa sezonul 3. Sau la bani. Vad ca il inlocuiesc doar cu alt actor si Geralt ramane https://twitter.com/...emsworth/11243/

Cavill a luat $400k pentru un episod din sezonul 1, si $1 milion pentru sezonul 2. Cat o fi negociat pentru sezonul 3... si apoi la 4?!  Dar pentru Superman in Justice League a facut $20 de milioane, iar acolo cred ca tin mai putin filmarile fiind 90 de minute vs. >400 cat iese sezonul de 8 episoade.

#241
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
Neee... au luat-o prin bălării scenariștii, fără un pic de respect sau continuitate cu materialul sursă. Iar asta din sezonul 2.
Cavill e mare fan The Witcher și a făcut tot posibilul să primească rolul. Nu e vorba de bani.

Măcar am rămas cu ceva meme-uri și cântece memorabile din sezonul 1.

#242
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018
Henry Cavill a fost singurul care a dus in spate serialul pentru ca in rest este o mizerie woke.

Mai mult ca sigur ca nu a fost de acord cu directia in care merge serialul. Din cate am inteles e fan al cartilor si a jocurilor iar cei care scriu scenariul sunt niste tampiti care nu au nici cea mai mica idee despre carti si jocuri.

Cavill nu depinde de serial, serialul depinde de el si oricum poate sa-si gaseasca alte roluri. In momenul de fata el este superman din filmele DC si din cate am inteles ar urma sa fie si urmatorul James Bond.

#243
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006

View Postshiva, on 31 octombrie 2022 - 21:44, said:

Cavill e mare fan The Witcher și a făcut tot posibilul să primească rolul. Nu e vorba de bani.
Pai atunci in loc sa-si dubleze salariul de la sezon la sezon putea zice ca lucreaza pe gratis, atunci cred ca ii faceau aia scenariul cum viseaza el.

#244
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
cu siguranta, TU asa ai fi facut  :)

in fine. mie mi-a placut serialul, asa ciudatel cum a fost. astept seria 3 si de ce nu, si seria 4.

#245
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003

View PostMizu, on 01 noiembrie 2022 - 00:02, said:

Pai atunci in loc sa-si dubleze salariul de la sezon la sezon putea zice ca lucreaza pe gratis, atunci cred ca ii faceau aia scenariul cum viseaza el.

Când vrei să pleci dintr-o firmă și firma nu vrea să te lase, oferă salar mai mare și alte beneficii sau titulaturi. Dar merge o singură dată.

#246
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,712
  • Înscris: 30.11.2021
Nu imi place cand tot adapteaza cartile dupa interesele lor meschine.

#247
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
Henry Cavill s-a intors pentru ultimul său sezon din The Witcher  (Netflix ...)
In trailerul teaser al sezonului trei de mai jos apare:  Everything Changes!

Primele cinci episoade ale sezonului vor fi lansate pe 29 iunie. Restul de trei episoade vor fi lansate pe 27 iulie.

Netflix a lansat, de asemenea, o descriere a sezonului trei, care se bazează pe seria de cărți și adaptările de jocuri ale autorului Andrzej Sapkowski ... Cavill a anunțat că va părăsi seria Netflix pe 29 octombrie și că Liam Hemsworth va prelua rolul pentru sezonul patru. Acest lucru a venit in ciuda planului inițial al producătorilor de a-l păstra pe actor pentru o serie de șapte sezoane. Dezvăluirea a venit la cateva zile după ce a apărut vestea că Cavill se intoarce la DC ca Superman. Două luni mai tarziu, Cavill a recunoscut că nu se va intoarce ca Superman pană la urmă, din cauza noilor șefi ai DC Studios, James Gunn și Peter Safran, care au optat pentru a spune povestea unui tanăr de oțel intr-un nou film intitulat Superman: Legacy. În timp ce Cavill a sărit rapid la Amazon pentru a juca și a produce executiv adaptarea in serie a companiei Warhammer 40.000, popularul joc de război științifico-fantastic in miniatură, care este in prezent in dezvoltare.

Henry Cavill va fi in sezonul trei alături de:
Freya Allan ca Cirilla (alias Ciri)
Anya Chalotra ca Yennefer din Vengerberg
Joey Batey in rolul lui Jaskier
Royce Pierreson in rolul lui Istredd
Anna Shaffer ca Triss Merigold
Kim Bodnia ca Vesemir ...

Acum, pentru prima dată, ințeleg frica real㢀, spune Geralt (Henry Cavill) in momentele de deschidere ale teaserului sezonului 3 The Witcher, care debutează ca parte a săptămanii Returning Favourites˘€ de la Netflix Marea Britanie.
Cel mai nou sezon al serialului, care este inspirat de cel de-al doilea episod din seria de cărți Witcher a lui Andrzej Sapkowski, Time of Contempt, ii va vedea in sfarșit pe eroul nostru ținand seama de sentimentele sale după două sezoane de detașare ,,two seasons of steely, tough-guy detachment'' Creatorul Lauren Schmidt Hissrich explică: De ani de zile, Geralt a pretins neutralitatea, a evitat politica și a afirmat public că vrăjitorii nu au emoții ... totul pentru a-i face viața de ucigaș mai ușor de ,,navigat,, L-am văzut luptand cu monștri și oameni monstruoși; am urmărit cum s-a intărit pentru a supraviețui. In acest sezon, nu mai poate face asta.''
Oleeeee.
,,De fapt, de aceea Geralt, Yennefer și Ciri sunt cele trei nume pe care le auziți In teaser, mai intai cu Geralt strigand după Yennefer și Ciri, iar apoi vocea lui Ciri strigand: Geralt! Acest trio a fost punctul central al poveștilor noastre de la inceput, spune Hissrich. După cum știu telespectatorii, de-a lungul anilor, relația lor a fost in egală măsură bucurie și durere, s-au reunit și au fost sfașiați, visand la un viitor și acceptand că nu este niciodată atat de ușor. Acest sezon nu este diferit. Familia noastră nu iși dorește altceva decat să fim in sfarșit impreună. Se va intampla asta? Da. Va dura? Stay tuned!''
Rămaneţi pa aproape, prin zona si toate alea.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EUlC8ue8NFI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#248
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,885
  • Înscris: 12.03.2010
It's here... Fuck!
N-am fost niciodată fan, dar bre, abia am trecut de primul episod, l-am întrerupt de vreo 5 ori de cringe. O sa fie un chin sa le vad pe toate, dar trebuie să-mi antrenez stomacul pentru sezonul 2 din Wheel of Time din septembrie.

Edited by hellmarvel, 29 June 2023 - 15:07.


#249
N3mesis

N3mesis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 16.05.2010
After Smear Campaign Attempted To Paint Former Star As “Toxic”, Netflix’s ‘The Witcher’ Cast Praise Henry Cavill As A “Very Supportive And Funny, Good-Natured Professional”

Sa nu va mirati ca a plecat, dupa atmosfera toxica de care a avut parte. Netflix Posted Image Posted Image Posted Image .

#250
Marincos

Marincos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 03.01.2023
Ce bine începuse serialul ăsta...

#251
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,353
  • Înscris: 28.09.2008
Greu de tot de urmarit sezonul 3.
Am rezistat 10 minute la ep 1 apoi in alta zi am mai urmarit alte 10 min si tot asa pana la final.
Acum sunt la ep 2 si l-am oprit dupa 15 min.
Serialul asta e bun de urmarit cand vrei sa dormi dar nu te ia somnul.
Cel mai slab episod din hercule ori xena printesa razboinica e lux pe langa ep 1 din sezonul 3.

Ziceau cativa useri ca notele de pe imdb nu sunt relevante.
Pai uitati-va la notele acordate pt primele 2 sezoane si la cele din sezonul 3.
7.1 ep 1
6.3 ep 2
5.9 ep 3
5.6 ep 4 -la asta cred ca e jale !!!!
6.2 ep 5


#252
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 15.05.2018
E praf sezonul 3.  Titlul "The Witcher" e doar o momeala sa buna lumea botul.

Geralt nu apare mai mult de 5-10 min/episod. In 5 episoade au reusit sa omoare 2 monstrii si au pus acolo o scena ridicola cu Wild Hunt. Atat!

Vrajitoarele care nu au aparut in primele doua sezoane acum sunt jucate de niste negrese obeze. In Witcher vrajitoarele aveau ceva in comun, toate foloseau magia sa arate tinere si suple. Era una blonda in Witcher 3 si in serial e jucata de una care nu cred ca poate urca pana la etajul 2 fara sa-si dea duhu.

In rest telenovele cu vrajitoare si printi gay.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate