Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cafeneaua Orange România.

- - - - -
  • Please log in to reply
1382 replies to this topic

#397
dinamo48

dinamo48

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 13.05.2017
La mine TELEKOM pe 4G bate ORANGE la viteză

#398
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Ati vazut mesajul care ruleaza pe Pro Tv? :)))))

#399
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004

View Postcatalinman, on 25 februarie 2019 - 17:01, said:

Daca e chiar asa de importanta functia aia de arhiva TV poti sa rezolvi cu un hard extern ce il atasezi la televizorul tau. Trebuie doar sa il conectezi la un port USB si bineinteles sa ai un televizor ce suporta functia PVR. Posted Image

Pai asta e, ca nu vreau sa inregistrez nimic - nici macar nu stiu ce e la TV in avans. In acea seara din luna in care nu ruleaza Kodi si am chef de TV, obisnuiam sa trec prin arhiva NatGeo (HD/nonHD) or BBC Earth dupa ceva ce-mi suradea...orice din ultima saptamana.

E drept, un smart TV + HDD atasat ar fi un pas in plus, insa nu suficient de mare pt idealurile mele... :)

#400
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006

View PostImmortal, on 25 februarie 2019 - 17:19, said:


Pai asta e, ca nu vreau sa inregistrez nimic - nici macar nu stiu ce e la TV in avans. In acea seara din luna in care nu ruleaza Kodi si am chef de TV, obisnuiam sa trec prin arhiva NatGeo (HD/nonHD) or BBC Earth dupa ceva ce-mi suradea...orice din ultima saptamana.

E drept, un smart TV + HDD atasat ar fi un pas in plus, insa nu suficient de mare pt idealurile mele... Posted Image
Ahahahaha, tocmai Nat Geo si BBC Earth sunt ultimele canale scoase de Telekom. :P

In concluzie, pasul 1: faci cerere de reziliere la Telekom ca oricum te mai tin 30 de zile pana iti inchid efectiv abonamentul.

Pasul 2: te abonezi la internet RCS-RDS. :D

Iar pe viitor daca poti sa stai fara televiziune prin cablu si iti este ok asa aia e sau daca nu te acomodezi poti oricand ca la abonamentul de internet fix sa adaugi si partea de CATV.

#401
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Cataline, am si eu o intrebare.. voi astia mai vechi aveti imunitate "parlamentara" la regulile acestui forum?

#402
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006
La ce te referi ? Te deranjeaza ca am scris aici ? Se pot muta discutiile pe Cafeneau Telekom daca deranjeaza aici.

#403
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Ma deranjeaza "prostia" romaneasca care ne caracterizeaza de a ne bucura de raul altuia, si ne mai si prefacem  ca nu stim despre ce vorbim..

In rest, eu sunt nimeni ca sa judec ce se accepta pe un topic sau altul..

Edited by Fly_85, 25 February 2019 - 18:03.


#404
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004

View Postcatalinman, on 25 februarie 2019 - 17:43, said:

Ahahahaha, tocmai Nat Geo si BBC Earth sunt ultimele canale scoase de Telekom. Posted Image

In concluzie, pasul 1: faci cerere de reziliere la Telekom ca oricum te mai tin 30 de zile pana iti inchid efectiv abonamentul.

Pasul 2: te abonezi la internet RCS-RDS. Posted Image


Cunosc pasul 1, pt el am primit 'reducerea' de abonament...care insa a durat fix pix.
In ce priveste problema a doua, as face-o...DACA RDS ar avea TV interactiv. N-are, asa ca-n locul selectiei de ~50-60-100 (cat naiba o fi fost) de programe disponibile din grila NatGeo de urmarit 'at any point', l-as avea doar pe ala care-i difuzat in acel moment specific. Si asta cu tot cu publicitate.

Poate ca sunt eu prea pretentios... :)

#405
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,527
  • Înscris: 30.04.2006

View Post_-KALMAN-_, on 21 februarie 2019 - 13:51, said:

Numărul abonaților scade Ă®n continuare, totalul a ajuns la 1,1 milioane https://www.broadban...elekom-romania/
insasi Majurul Sloven declara tot ptr zf ca: singurul loc unde au avut crestere pe iptv este pe fibra, pe lite/sarme au pierdut foarte multi abonati.
Daca insasi Majurul declara asta, e nasoala rau...
Si cand altii si altii ziceau ,chiar si aici, fibra nene va trebuie, teleciuciu in nesimtirea lor si practic inseland viitorii abonati, le vindeau abonamente pe sarme cu 2 Mbps trafic...
Jenant...

PS. daca tineti neaparat, va pun linkul..🧐

Edited by daniel1976, 26 February 2019 - 08:56.


#406
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 19.11.2017
Sunt multumit de fibra si iptv la Telekom... nu stiu ce sa mai zic de scoaterea canalelor... zicea Majoros odata si mi-a plăcut ce zice (era asa ca o speranta) ca vrea calitate in conținut pentru clienti... ma rog asta nu se rezolva într-o zi doua... dupa am mai zis cum am văzut si la alti colegi,agreez foarte mult arhiva si Vodde pe iptv.

#407
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Da sa-l faca 50 de euro pe luna. Ce dracu se mai chinuie? Chiar nu inteleg. Majorari cu târâita... sa scoata tot sa pastreze doar Antene/Pro/kanal D/must-carry/TVR, si sa ceara 50 euro per serviciu. Si gata smecheria.

Cine mai ramane aici ori nu are UPC in zona, ori e al naibi de masochist... nu-mi explic... inteleg iti place IPTV, vrei timeshifting, arhiva, minuni, dar sa te ia ăștia luna de luna in toate părțile.... deja e aiurea.

Edited by ronuquet, 04 March 2019 - 23:57.


#408
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Pai si la UPC au fost scumpiri.Recunosc ca nu am UPC in zona, dar nu am avut experiente placute cu netul lor cand stateam in Bucuresti.Jos palaria insa pentru grila tv. Singura varianta pentru mine ar fi Digi, dar ofera servicii calitative sub Telekom.Iar la Telekom daca "renunti" la contract poti obtine acelasi pret ca si pana acum...si multi vor face asta.Dar vor si masochisti care pentru 2 sau 4 lei nici nu se vor sinchisi, probabil nici nu-si vor da seama ca s-a marit abonamentul.Pentru 2 lei nici eu nu renuntam , dar la 3 servicii fixe + 3 de mobil se aduna ceva...

Edited by marius664, 05 March 2019 - 00:06.


#409
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Nu e vorba de 2-3 lei sau neaparat de suma. E vorba de cum te iau, cum majoreaza fara sa-ti aduca ceva in plus...

La UPC mi-am luat majorare de 3,5 lei, iar apoi dupa 1 luna au bagat AMC HD si Discovery HD.....

Nu cred ca plange cineva dupa majorare daca serviciile sunt imbunatatite. Dar cand bagi majorare dupa majorare si mai si scoti, te simți luat de prost si trebuie sa actionezi in consecința.

#410
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009

View Postmarius664, on 04 martie 2019 - 23:51, said:

(...)
De asemenea facturile nu se mai platesc la cursul euro al BNR din ziua facturarii, ci la ultimul curs de vanzare EUR/RON pentru persoane juridice al ING Bank din ziua lucratoare anterioara inceputului perioadei de facturare,(...)
Aoleu, aici va fi durere...Posted Image

#411
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 01.09.2012
Pentru început ma duc sa renunt la mobil

#412
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,182
  • Înscris: 15.07.2005

View Postmarius664, on 04 martie 2019 - 23:51, said:

Daca tot s-a terminat "scandalul" cu Pro si discutiile aferente, dau startul la altele:
Incepand cu 15 aprilie se majoreaza pretul pentru fiecare serviciu fix cu 0,42 E(tva inclus)
De asemenea facturile nu se mai platesc la cursul euro al BNR din ziua facturarii, ci la ultimul curs de vanzare EUR/RON pentru persoane juridice al ING Bank din ziua lucratoare anterioara inceputului perioadei de facturare,

Spor la discutii si rezilieri...Eu unul maine trimit cererea pe mail :)///


vad ca isi fac obiceiul sa scumpeasca de minim  2 ori pe an abonamentul..canale tot scot pretul il maresc..totul este spre bine..binele lor... sa vanda la orange si sa ne lase in pace ca nemtii sunt praf

#413
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View Postronuquet, on 04 martie 2019 - 23:53, said:


Cine mai ramane aici ori nu are UPC in zona, ori e al naibi de masochist... nu-mi explic... inteleg iti place IPTV, vrei timeshifting, arhiva, minuni, dar sa te ia ăștia luna de luna in toate părțile.... deja e aiurea.

Off: Ai dreptate, am fost la un pas cu UPC. Initial mi-au spus ca ma pot abona, dupa care au revenit si au spus ca nu au inca cabluri in blocul in care locuiesc si sa astept pana in vara. Probabil asteapta Vodafone.

#414
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
Nu stiu cum va evolua UPC dupa incheierea fuziunii ....pt ca va trebui sa profite si VDF de pe urma achizitiei...
Noile scumpiri sunt previzibile cred si vor fi la toti furnizorii .. multumita politicii guvernamentale.
Va spuneam...in jos abonamentul nu se mai duce...doar in sus...e firesc,sa vedem si pretul de anul asta pt liga 1..... si vor mai aparea televiziuni ce vor vrea bani pt redifuzare...

PS. Multumita politici guvernamentale... Avem si un alt efect...e mai de cafenea..
https://www.g4media....r-de-stiri.html

Edited by aztec, 05 March 2019 - 09:44.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate