Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Amenzi parcare- politia locala Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
mmcornel

mmcornel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 02.11.2009
nu impart eu dreptatea, nu mai am nicio pretentie de la nimeni, dar azi am mers cu masina prin zonele pipera, barbu vacarescu, floreasca, str. Tunari. peste tot sunt masini parcate pe banda 1, peste tot sunt masini parcate pe trecerile de pietoni - nu pana in marcaj, pe marcaj direct, pe coltul intersectiilor, la absolut toate intersectiile, iar pe polona sunt 2 randuri de masini parcate pe stanga si 1 rand pe dreapta - circulatia se face pe ce a mai ramas. masini parcate pe trotuar pe 2 randuri langa mall, oricum trotuarele nu mai exista demult in bucuresti. la pipera in fata era o masina parcata pe avarii pe diagonala, ocupa o banda jumate, restul erau langa gardul drpciv parcate parallel.
aici s-a ajuns dupa 30 de ani de nimic, fara politie, fara construit parcari, fara benzi unice pt ratb, fara nimic.vreti sa traiti in orasul asta, fara trotuare, fara treceri de pietoni, fara politie, fiecare face ce vrea? cat mai rezistati?

#20
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
incearca pe alexandru serbanescu... te zapacesc aia cu amenzile...
se plangeau cei de la politia locala ca cei din zona aia sunt campioni la reclamatii...

Edited by arg, 06 December 2018 - 16:45.


#21
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008
Întreb și eu:

Parchez lângă hotel, la recomandarea recepționerului - parcarea hotelului era plină. Pe strada de lângă hotel, stanga/ dreapta plin de mașini. Găsesc un loc și o las acolo (pe Averescu).

A doua zi, când să plec, găsesc în parbriz ce a postat arg. Numai eu și încă o mașină din dreptul hotelului (era a receptionerului de pe timpul zilei) - am parcat pe trotuar .. Dar celelalte 20 de mașini - nimic.

Sun la nr de pe bilet și îi comunic că plec din București în 2 ore... Nu am cum să ajung pentru procesul verbal. Îmi comunică să trimit pe mail poză CI, carte vehicul, carnet șofer ... Dacă plătesc în X zile de la primirea prin poștă pot achita jumătate ... Dar tot e de porc - vezi singura mașină cu număr non B și îi dai amendă...

Urât !

Edited by cain2k, 07 May 2019 - 21:21.


#22
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Nu le trimite nimic

#23
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009

View Postcain2k, on 07 mai 2019 - 21:18, said:

Urât !
Urat sau nu, ai comis-o, asuma-ti. Capra vecinului nu e importanta.

#24
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008

View PostKres, on 07 mai 2019 - 21:21, said:

Nu le trimite nimic

Tot dracu' ăla - mașina e pe numele meu... Îmi trimiteau oricum acasă amenda 😥 Doar nu le e greu să caute proprietarul ...

View Postro_explorer, on 07 mai 2019 - 21:27, said:


Urat sau nu, ai comis-o, asuma-ti. Capra vecinului nu e importanta.

Ok, nu ziceam nimic dacă vedeam toate mașinile cu amenda în parbriz... Dar când e plină strada de mașini parcate pe trotuar și doar tu te trezești cu amenda ?

Probabil nenea bucureșteanu' în fața căruia am parcat, nu mai vedea caldaramul și a făcut sesizare că un provincial a parcat în fața proprietății domniei sale ...

Edited by cain2k, 07 May 2019 - 21:31.


#25
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Ei nu le-as trimite nimic, sa trimita acasa

Despre ce hotel e vorba?

Edited by Kres, 07 May 2019 - 21:31.


#26
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008

View PostKres, on 07 mai 2019 - 21:30, said:

Ei nu le-as trimite nimic, sa trimita acasa

Despre ce hotel e vorba?

Euro Hotel ... Sau ceva așa ...

#27
constant

constant

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 20.01.2008
cain2k, ai rezolvat ceva? Ca fapt divers, la nota de constatare nu trebuie sa raspunzi sau sa te prezinti la locala... Nu au voie sa ceara relatii despre cine a parcat auto! ICCJ a decis in 2017...

View Postro_explorer, on 07 mai 2019 - 21:27, said:

Urat sau nu, ai comis-o, asuma-ti. Capra vecinului nu e importanta.
Fain sfat... Lucrezi la comunitari cumva?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate