Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Grasutelor, haideti sa ne ajutam!

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#91
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 23.05.2011

View Postrich1974, on 11 octombrie 2018 - 05:41, said:

Adevarata alimentatie sanatoasa este cresterea aportului de grasime si scaderea carbohidratilor. Asta te ajuta si sa nu ti se faca foame. 3 oua fierte pe zi, slanina ardeleneasca, smantana de minim 20, unt, 10 nuci, etc. Si pe langa astea, varza, spanac, teci verzi, etc. In principiu, mancare cat mai grasa si daca faci ceva la tigaie, neaparat in untura de porc.

Cred ca am inceput sa nu mai vad bine scrisul.
Prima intrebare care ti o pune un doctor daca ai colesterol mare este daca mananci sunci , smantana , etc , grasimi concentrate.
La 20 de ani nu se cunoaste .

#92
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
doctorii sunt niste hoti. colesterolul e produs de organism, nu are legatura cu ce mananci.....ma rog, are, dar nu directa.

#93
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Pt cine e interesat, se poate face pâine din făina de migdale și oua. Rețeta e pe YouTube. Eu am făcut o singura data și nu mi-a plăcut așa mult, dar dacă ar fi trebuit sa slăbesc, as fi mâncat ca e mai buna decât nimic.
De fapt mie nu mi-a plăcut fiindcă am pus îndulcitor in ea ( nu se pune dar eu am vrut sa fac un fel de macarons sa văd ce iasă  ) și am pus prea mult.
Făina de migrare am cumpărat din Auchan cu douăzeci și ceva de lei 250 grame.
Pe YouTube sau Facebook trebuie sa cauți pâine keto. Pui unt pe ea sau smântâna 35% grăsime  si oua fierte moi si te-ai rezolvat la micul dejun

#94
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
E (mult) mai scumpa si cu mai multe calorii decat painea obisnuita. Grasime si colesterol = boala.

Nu ai cum sa slabesti inlocuind painea obisnuita cu asa ceva. Cel putin nu in universul asta in care functioneaza legile fizicii clasice.

#95
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 18.12.2007

View Postmilovme, on 24 decembrie 2018 - 10:48, said:

Pt cine e interesat, se poate face pâine din făina de migdale și oua.

Ala e chec, nu e paine si are cu mult mai multe calorii decat o paine obisnuita.
In keto nu are ce cauta painea si sintagma 'paine keto' e o tampenie, fix ca 'burger vegetarian'.

#96
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Incearca produsul romanesc KG SLIM : https://dvrpharm.ro/kg-slim

#97
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Da? Poate așa o fi. Ma mai uit pe YouTube la unii care fac sport și țin regim Keto și acolo am văzut rețea pt pâinea lor. Credeam ca e buna pt cei care vor sa slăbească.
Mai e o fata care mânca 5 zile proteine și 2 zile carbohidrați și la ea am văzut ca in ziua de proteine mânca pâine cu unt de arahide și spunea ca nu e o pâine obișnuita ci o pâine proteica.

#98
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 18.12.2007
Daca ii zice ea paine nu inseamna ca e paine.
Ala e un chec cu pudra proteica, mai mult ca sigur. Fac si eu din alea cand ma apuca cheful.

#99
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
e greu tare cu dietele! dar nu imposibil!

#100
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Concret ?
Sau doar ti a casunat pe reactivat topicuri vechi ?

#101
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015

View Postmilovme, on 25 decembrie 2018 - 13:43, said:

Da? Poate așa o fi. Ma mai uit pe YouTube la unii care fac sport și țin regim Keto și acolo am văzut rețea pt pâinea lor. Credeam ca e buna pt cei care vor sa slăbească.
Mai e o fata care mânca 5 zile proteine și 2 zile carbohidrați și la ea am văzut ca in ziua de proteine mânca pâine cu unt de arahide și spunea ca nu e o pâine obișnuita ci o pâine proteica.

Cand aud de astea... cum adica mananca 5 zile proteine si 2 carbohidrati? Doar proteine si doar carbohidrati? E aproape imposibil si chiar de n-ar fi tot nu are sens asa ceva.

Ca idee arahidele au mai multe grasimi decat proteine. Au si o mica parte de carbohidrati.

Edited by vinciun, 17 March 2021 - 08:49.


#102
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Probabil nu are voie să scrie în altă parte. :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate