Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

ING o da iar in bara

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

#19
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
Consiliera era foarte ok, problema era in centrala....

#20
flor80

flor80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 29.05.2005

View Poststancosty, on 08 octombrie 2018 - 16:36, said:


BRD. Probabil și altele ...

BRD are adresa de sesizari pe email.
Ultima data cand a picat sistemul de carduri la BRD a fost in 2006. Nu tin minte sa fi fost dublate platiile vreodata.
Sistemul de ebanking BRD a picat in 2015 ultima data si doar cateva ore.

ING prafffff....doar marketing

#21
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postdon_dannielo, on 08 octombrie 2018 - 16:36, said:

De acolo intra pe forum, ca si mine.
Problem?
Da, @don_dannielo ! e problematica treaba ca pe Softpedia se pun link-uri pentru telefoanele mobile iar eu cand le accesez mi se "strica" browserul in sensul ca imi apare numai in varianta de mobil si nu o pot schimba pt. desktop.
Trebuie sa sterg mereu istoricul si e frustrant; motiv pt. care nu mai accesez link-urile de pe Softpedia ci prefer sa intreb.

Si despre ING, cum a zis cineva mai sus:
doar marketingul e de ei  Posted Image

#22
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006

View Poststancosty, on 08 octombrie 2018 - 16:46, said:


Așa că, fiecare bancă are „uscăturile” ei... ING, poate cele mai puține! Posted Image

Daca spuneai ca are cel mai prost sistem informatic combinat cu cei mai idioti angajati erai mai aproape de adevar.

Numara caderile de sistem si problemele relatate numai aici pe softpedia si deja iti faci o imagine.

Tranzactii dublate am avut mereu la ing....imi sareau fanii in cap cand spuneam aici.
Daca nu bagam de seama totul era ok....era cea mai buna banca ;)

#23
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006

View PostCiubex, on 08 octombrie 2018 - 16:16, said:

O mizerie mai mare ca asta nu am mai patatit-o la nici o alta banca din Romania.

Taman de 1 luna am hotarat sa ma mut la astia de la ING si regret... dublandu-mi tranzactiile facute in weekendul asta am ajuns pe minus. Noroc ca nu-mi tin toti banii la ei in contul curent, ci doar strictul necesar.

Ok, sa zicem ca e o situatie deosebita, dar nu au nici un fel de serviciu de a le trimite un mesaj cu o sesizare, in afara telefonului.
Ce banca nu ofera o adresa de email pentru sesizari?
Vezi ca au adresa de e-mail pentru sesizari/probleme.

Eu mereu cand am avut ceva sa le transmit am dat mail pe [email protected]

De fiecare data am primit raspuns. De ceva timp au si helper pe Softpedia. Poti sa ii scrii si lui la o adica.

#24
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,727
  • Înscris: 03.12.2005
ING nu mai sunt clar ce au fost in ce priveste calitatea serviciilor. Problema e ca intre timp nevoile majoritatii clientilor s-au schimbat si ceea ce ii face unici nu mai e asa important. Vorbesc, desigur, de bancomatele cu posibilitate de depunere.

Din inertie inca ii dau inainte cu ei, momentan, dar nu va mai dura mult pana voi incepe sa ma uit ce mai ofera concurenta, daca nu depasesc perioada asta.

#25
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postgeostorm, on 08 octombrie 2018 - 16:05, said:

http://m.hotnews.ro/stire/22746294

Tranzactii procesate de 2 ori.

Zici ca la ING lucreaza doar retardati,nu e prima data cand apar probleme la banca asta

Treaba proasta e ca, daca desfiinteaza total agentiile .. o sa suni la telefon si o sa-ti raspunda robotul Andreea cu tot felul de altfel de raspunsuri decat ceea ce vrei sa afli.

View Postarg, on 08 octombrie 2018 - 16:19, said:

ing....

desi am avut contact cu ei, am ramas fidel raiff

Se desfiinteaza si Raiff, stai linistit, am discutat astazi cu cineva. Lasa doar ATM-uri si atat.. Cand suni iti raspunde robotul fucking Andreea ca la fraieri.

#26
devil_blade

devil_blade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.10.2018

View Postbaribalu, on 08 octombrie 2018 - 16:55, said:

...La Raiffeisen nu au fost in stare 4 luni sa mute o pensie...

Cei de la Raiffeisen sunt mai speciali...ar merita un topic separat....in aria Fun.

#27
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,818
  • Înscris: 18.12.2007
Se discuta deja pe topicul principal al ING: https://forum.softpe.../page__st__4626

#28
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
Nu or avea ei toate serviciile puse la punct, dar m-au scutit de jepcarii de la Raiff, BRD, etc, care imi opreau comision si cand extrageam bani de la bancomatele lor, nu imi dadeau bani la ghiseul bancii, pe baza buletinului, pretinzand ca doar agentia care a emis cardul poate sa o faca si alte nspe exemple.
Cat despre dublarea incasarilor, pana seara au anuntat sa vor returna banii in cont. Nimeni nu ramane fara bani.

#29
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,134
  • Înscris: 05.05.2003
Deja au returnat... fara telefoane si fara stres am avut banii inapoi, in cont.

#30
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 27.04.2008
Au mai avut acest incident in urma cu ~~ 5 ani. Ca si atunci, si acum s-a rezolvat repede.
PS, sunt client ing din 2006. In toata aceasta perioada nu prea am avut nemultumiri.

Edited by crazyalex86, 09 October 2018 - 08:49.


#31
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postcrisstonne, on 08 octombrie 2018 - 16:23, said:

Au reclame frumoase, in schimb Posted Image
cele mai imbecile pe care le-am vazut Posted Image

PS tocmai am inchis conturile la ei, saptamana trecuta Posted Image

#32
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009

View PostCiubex, on 08 octombrie 2018 - 16:16, said:

O mizerie mai mare ca asta nu am mai patatit-o la nici o alta banca din Romania.

Taman de 1 luna am hotarat sa ma mut la astia de la ING si regret... dublandu-mi tranzactiile facute in weekendul asta am ajuns pe minus. Noroc ca nu-mi tin toti banii la ei in contul curent, ci doar strictul necesar.

Ok, sa zicem ca e o situatie deosebita, dar nu au nici un fel de serviciu de a le trimite un mesaj cu o sesizare, in afara telefonului.
Ce banca nu ofera o adresa de email pentru sesizari?


Sa ții și un cort in mașina.

Niciodată nu știi când faci plinul undeva și surpriza, cardurile ING nu merg :lol: și evident. Nici ei nu o sa spună nimic decât după vreo 12 ore.

#JeSuisING

#33
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
haha. tocmai am auzit astazi de la un coleg de munca ca un prieten a alimentat la benzinarie, a vrut sa plateasca cu cardul ING, si nu a putut, ca ii trecusera contul pe minus. a trebuit sa lase buletinul garantie la benzinarie, pana s-a intors cu cash :))

#34
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 22.12.2015

View Postgeostorm, on 08 octombrie 2018 - 16:25, said:

Va dati seama ce balamuc e prin bazele lor de date acum ?
Baga, scoate tranzactii...

Dar la marketing sunt cei mai praf.

De obicei cand brandul si marketingul iti iau ochii, produsul vandut e praf si pulbere.
Inainte  de   '89 , daca  faceai  reclama  la  ceva, ori era  prost  calitativ, ori  nu se cumpara.
Totul  este ciclic...he !
Banca  evreieasca....ce  sa faci.....zgarciti...he,he,he !Posted Image Posted Image

#35
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostN4S, on 09 octombrie 2018 - 14:25, said:

haha. tocmai am auzit astazi de la un coleg de munca ca un prieten a alimentat la benzinarie, a vrut sa plateasca cu cardul ING, si nu a putut, ca ii trecusera contul pe minus. a trebuit sa lase buletinul garantie la benzinarie, pana s-a intors cu cash Posted Image)
Cum dracu sa nu ai 2 carduri la 2 banci diferite??? Sau macar 1-2 mil cash la tine

#36
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Cine dracu poarta milioane la el? Sau cine dracu mai vorbește in milioanele de pe vremea dinozaurilor?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate