Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Umidigi one

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
paulyka24

paulyka24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.09.2018
Va salut.o problema cu un umidigi one cumparat de pe gearbest: se reseteaza singur,se blocheaza.i-am facut o resetare din fabrica si cam aceleasi simptome.azi am fost la un service pt resoftare dar nu mi-l poate face.am vazut pe youtube ca zicea unu individ ca dupao actualizare de soft a disparut problema.am facut aceasta actualizare si tot aceleasi simptome.daca are careva habar si s.a confruntat cu aceasta problema va rog mult,ca n-as vrea sa-l trimit inapoi in service,cine stie cate luni sta pe acolo.

#2
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
100% e device-ul defect si ar trebui sa-l retrimiti in garantie, probabil ca procedura va dura vreo 2 luni, 1 pentru dus si 1 pentru intors, depinde ce curier folosesti.
Ia legatura cu cei de la Gearbest, vezi mai multe detalii despre procedura pe pagina lor: Warranty and Return

De fapt te poti folosi de procedura:

Quote

45 Day Money Back Guarantee
For most items, in the unlikely situation that your product is faulty, you can send it back for a refund or item exchange within 45 days of receiving it. Return shipping reimbursement is not available for this.

Edited by Ciubex, 08 October 2018 - 13:03.


#3
paulyka24

paulyka24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.09.2018
E prea complicat sa.l trimit inapoi,poate nici nu-l mai trimit inapoi.o sa intru in messenger cu ei sa vedem ce zice.

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Nici o firma, de la noi dau din afara, nu ofera nici o alta alternativa in afara de garantie / reparatie la uns ervice autorizat.
Avind in vedere ca e luat din China, singura varianta este trimiterea inapoi la garantie.
SIngur chestie care putea sa-ti raspunde pe chat sau ai gasit pe pagina lor - daca iti returneaza sau nu cheltuielile de transport, pentru trimis la garantie.

Daca vrei sa incerci singur ceva, ai 2 ROM oficiale: http://community.umi...orum-201-1.html
Si instructiuni aici: http://community.umi...-16931-1-1.html

#5
paulyka24

paulyka24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.09.2018
Am vazut cele 2 ROM dar nu ma oricep la instalare.

#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Tocmai de aia ti-am dat si instructiunile, pe alea le-ai vazut ?!
Si daca nu te pricepi tu, nu exista nimeni in lumea asta (ma rog, in lumea ta) care se pricepe !?
Un vecin, coleg, ruda, preten, amic, buddy, gigel, dorel, fratuca.....

#7
paulyka24

paulyka24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.09.2018
Nu ma pricep in sensul ca nu m-am uitat exact peste instructiunile alea din lipsa de timp.o sa ma documentez mai mult sa vad si vad eu cum fac.va multumesc pt raspunsuri

#8
paulyka24

paulyka24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.09.2018
M-am hotărât să-l trimit înapoi,pt cine a mai făcut lucrul acesta rog să-mi zică cum au procedat exact,cum se trimite.o sa intru și eu în legătură cu ei și să văd ce zic.

#9
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
https://www.gearbest...eturn.html#war5

#10
paulyka24

paulyka24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.09.2018
Am reușit să instalez ROM.ul astăzi și nu prea mai face figuri,acuma o sa.l 'forjez' un pic sa vedem daca mai da erori.multumesc pt ajutor.

#11
paulyka24

paulyka24

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.09.2018
Azi, dupa ce am mai răsfoit forumul lor se pare că nu din hardware e problema ci din software,la mai multe modele,inclusiv cele așa zise premium a lor,încearcă să le rezolve și bineînțeles că încep cu cele de top,restul,cum e și modelul meu daca le mai rămâne timp.dupa cum ziceam,de ieri de când am instalat noul ROM telefonul se comporta normal.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate