Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Recomandare rucsac urban (similar Saint Eagle)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
dimripper

dimripper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 12.04.2007
In urma cu exact 10 ani gaseam in magazin la Unirii un rucsac frumos, culoare army green, foarte rezistent in aparenta, nenumarate buzunare interne si externe si perfect pentru tavaleala. Brandul se numea Saint Eagle. Nu am gasit exact modelul, dar am pus o poza cu ceva similar. A costat 96 de lei (enorm pt preturile si banii mei de atunci), dar instictul a fost bun si si-a scos banii inzecit.

De atunci a carat de sute de ori cumparaturi de 15+ kg, scule si accesorii bicicleta prin oras si prin afara, bere pe munte, a vazut jumatate de Europa si multe altele. Nemenajat nici un pic. Dar, inevitabil, dupa 10 ani fundul incepe sa i se descoasa, doua dintre fermoarele ce pareau indestructibile sunt blocate si da semne ca a ajuns la finalul lifespan-ului.

Din pacate produse ale acestui brand nu gasesc nicaieri in RO, si chiar pe Amazon apar ca epuizate cele ce au fost. Si dupa niste timp alocat cautarii pe net, nu gasesc nimic similar, am impresia mai ales pentru ca nu stiu exact ce termeni sa caut.

In masura in care exista ceea ce doresc eu, as dori un rucsac urban (nu de munte, cu intarituri, ci sa fie  si usor comprimabil), din acelasi material, negru sau kaki, trainic precum Iliescu. Pot sa merg cu bugetul pana la 100 eur pentru modelul ideal.

Multumesc!

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Trainic ca Iliescu nu cred ca vei gasi (pana la urma cine si-ar da desaga nemuritoare?), dar ai cautat prin deathlon? Sunt destul de bune (stiu, sunt de munte, dar zic ca ar merita).

#3
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Trainic precum Iliescu nici diamantul nu e. Vezi Eastpak.

#4
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006
Asta-i bun?

Attached Files



#5
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Pe la magazinele online care vand produse militare, ai incercat?
https://www.kaki.ro/...i/rucsacuri.php
https://www.military...atalog/genti-42
https://www.military...pamente/rucsaci

Edited by bobocul, 08 October 2018 - 10:54.


#6
dimripper

dimripper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 12.04.2007

 Pololica, on 08 octombrie 2018 - 10:45, said:

Trainic ca Iliescu nu cred ca vei gasi (pana la urma cine si-ar da desaga nemuritoare?), dar ai cautat prin deathlon? Sunt destul de bune (stiu, sunt de munte, dar zic ca ar merita).

Cautat, dar oricum nu prea mai am incredere in produsele Decathlon, incepand cu incaltamintea (scumpa, nu entry), desi altadata ma echipam aproape exclusiv de la ei.


 florinbad, on 08 octombrie 2018 - 10:50, said:

Asta-i bun?

Poate ca functionalitate, dar aduce cam a World War 1 :D

 bobocul, on 08 octombrie 2018 - 10:50, said:


Nu, dar excelenta idee. Multumesc!

#7
Arlekhinn

Arlekhinn

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 670
  • Înscris: 28.06.2017
Aliexpres
Chiar daca starneste zambete recomandarea, recomand sa te uiti.

Edited by Arlekhinn, 08 October 2018 - 11:16.


#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
..sau pe la magazinele on-line cu produse pentru vanatoare...
cred ca materialul se numeste canvas. poate te ajuta sa cauti produse asemanatoare.

#9
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Ia ceva de pe Aliexpress, am luat acum 2 ani un rcsac la vreo 35Euro si rezista impecabil. Nu mai spun ca ma tot intreaba lumea unde am gasit asa rucsac, plus comentarii ca vreau rucsac ca al tau dar sa nu dau 100E pe el :)

#10
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Hai ca ma uit pe o revista cu de toate pentru activitati fizice ca hobby,Go outdoors.  Ceva misto:Vango freedom ll 80+20 rucksack. 80 lire. Da sant 2 rucsace,pot fi purtate in acelasi timp sau separat(unul fiind mai mic) . Sau Hi gear  nepal65 rucksack-35 lire,sau aceeasi marca model Ratio 28 backpack-15 lire. Asortezi cu men,s speedcross 4 trail running shoes de la Salomon-80 quids.

#11
dimripper

dimripper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 12.04.2007

 Arlekhinn, on 08 octombrie 2018 - 11:14, said:

Aliexpres
Chiar daca starneste zambete recomandarea, recomand sa te uiti.

Nu starneste deloc, sunt aproape de 100 de comenzi de pe Aliex. Doar ca cele mai multe mici, de cativa dolari.

#12
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Nu stiu ca iti este de folos dar eu am asa ceva
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Xzj2E_t9C30?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Este un material bun rezistent pare impermeabil chiar daca este mai mult pt laptop eu il folosesc peste tot il am de vreo 3 ani

Edited by Nytro84, 08 October 2018 - 14:35.


#13
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,048
  • Înscris: 02.09.2005
Maxpedition daca gasesti in .ro.
Daca nu, vezi pe afara.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate