Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problema al doilea cont de yahoomail

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017
Pe un PC, al doilea cont de Yahoo Mail ce are un cont unic in Chrome si cu un Android, nu ramane inregistrat langa primul cont din Yahoo Mail ce nu are nici un alt cont unic si se poate accesa printr-un click. La intrarea in YM pe PC trebuie sa readaug de fiecare data al doilea cont si sa trimit adresa de mail ori nr. de telefon unde primesc printr-un mesaj pe telefon o cheie de acces in YM. Deranjant. Vreo posibilitate sa pot pastra si accesa al doilea cont pe PC exact ca si primul fara atatea cereri ..?? Pe android nu e prbl, accesez cu un clik....

Edited by OpelAstra2002, 07 October 2018 - 12:11.


#2
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Ia vezi aici.

View Post1nqiu, on 07 octombrie 2018 - 00:34, said:

Din cate inteleg, vrei un email client - Outlook/Thunderbird etc in care sa introduci cateva conturi si sa-ti afiseze mailurile primite, sa primesti notificare de mail nou, sa poti trimite mail etc fara sa trebuiasca sa mai intri in browser si sa te reloghezi de fiecare data.

Daca vrei si auto completare a parolelor pt alte site-uri (dar cu intrat in browser), iti trebuie un manager de parole - KeePass + plugin de browser (Kee pt Firefox de exemplu) pt baza de date offline, doar in pc-ul tau, LastPass si altele pt online.

Am atasat 2 poze pt a vedea cum arata logarea pe Yahoo Mail folosind KeePass si Kee addon (Firefox) si cum arata Outlook cu 2 conturi (win10).

https://forum.softpe...ri/page__st__18

#3
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Vezi in contul de Yahoo - Settings - Account Info - Account security - Two-step verification sa fie pe off daca nu vrei sa te tot frece cu telefonul.

Edited by 1nqiu, 07 October 2018 - 12:26.


#4
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View Post1nqiu, on 07 octombrie 2018 - 12:25, said:

Vezi in contul de Yahoo - Settings - Account Info - Account security - Two-step verification sa fie pe off daca nu vrei sa te tot frece cu telefonul.
Am rezolvat. Era pe off dar asa era setat, accesul sa se fac printr-o cheie. Poate eu am setat candva asa si nu mai tin minte. Ceva chestie de siguranta, cred. Mersi pt implicare....

Edited by OpelAstra2002, 07 October 2018 - 19:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate