Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac
 Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u
 Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...
 

Program gestionare conturi

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Seara buna, am si eu o rugaminte la cei care se pricep, exista vreun program de salvare si gestionare a conturilor de pe internet? De exemplu daca am 4 conturi yahoo, sa nu tot mai stau sa scriu mailul si parola, sa ma pot conecta la fiecare mai usor, ca un fel de shortcut, sau sa ramana salvate? Ca si cum sa le numerotez si sa le accesez cum doresc, dar sa raman logat sau macar doar sa dau sign in, sa nu mai scriu 10 caractere la parole si de cateva ori sa tot gresesc.

#2
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
LastPass (https://www.lastpass.com/) sau Google Accounts Passwords (https://support.goog...r/6208650?hl=en). Posted Image

Succes ! Posted Image

#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
eu stiam ca le salveaza browser-ul

#4
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

View Postjimi91, on 06 octombrie 2018 - 20:41, said:

eu stiam ca le salveaza browser-ul

Ceea ce spui tu se numește engl. ~ auto-fill (umplere automată), lucru care se întâmplă numai dacă setezi tu opțiunea respectivă.

(https://support.goog...latform=Desktop)

#5
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
un-simplu-om, am sa verific, dar face ceea ce am cerut eu?

#6
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Thunderbird.

#7
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

View Postremus43, on 06 octombrie 2018 - 20:53, said:

un-simplu-om, am sa verific, dar face ceea ce am cerut eu?

Evident, stay at safe with them ! Posted Image

#8
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postun-simplu-om, on 06 octombrie 2018 - 20:46, said:


Ceea ce spui tu se numește engl. ~ auto-fill (umplere automată), lucru care se întâmplă numai dacă setezi tu opțiunea respectivă.

(https://support.goog...latform=Desktop)

cred ca e setata automat, n-am umblat in setari...pe mine ma intreaba

Google Chrome  : ba prostule, stiu ca tu uiti conturile, vrei sa le salvez ?


  eu dau click pe yes si gata, pe urma cand vreau sa intru intr-un cont pe care nu-l mai retin, google chrome imi sare in ajutor

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,246
  • Înscris: 01.12.2001
Niciun autofil.
Setezi browserul sa salveze numele si pass. Apoi comuti direct din browser cu un singur click intre conturi.
Niciun caracter nu trebuie sa scrii.

#10
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Sa vezi ce tare este cand iti baga unu un Keylogger prin pc si iti afla toate parolele de Yahoo... si adio 10 conturi sau cate ai tu :D

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
LastPass pentru salvare online si autofill, browser pentru salvare locala si sincronizare in contul browser-ului si auto-fill sau KeePass, parca are si versiune online dar nu stiu daca stie sa faca auto-fill. Eu le folosesc pe toate 3. Singurul care salveaza doar local e KeePassX.

Edited by MembruAnonim, 06 October 2018 - 21:19.


#12
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
LastPass nu comuta conturile, imi deschide acelasi cont de mail, chiar daca am 3 salvate ... Astept alte pareri, softul acesta nici nu recunoaste ce adrese au fost salvate. Ceva tutoriale la restul ?

Edited by remus43, 06 October 2018 - 21:26.


#13
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cred ca orice browser modern are un manager de parole mai mult sau mai putin capabil. Iar la google cel putin poti ramine logat pe oricit de multe conturi vrei, nici nu trebuie sa salvezi vreo parola.

#14
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013

View Postremus43, on 06 octombrie 2018 - 21:23, said:

LastPass nu comuta conturile, imi deschide acelasi cont de mail, chiar daca am 3 salvate ... Astept alte pareri, softul acesta nici nu recunoaste ce adrese au fost salvate. Ceva tutoriale la restul ?

Du-te in LastPass la optiuni->advanced si debifeaza prima optiune ( "Automatically login.. " ).
Dupa ce faci asta vei putea alege tu pe care cont sa te logheze Posted Image

De salvat ar trebui sa mearga, eu il folosesc de ani de zile si nu am avut probleme. Ar trebui dupa ce te loghezi sa iti apara in dreapta sus o notificare de la last pass si poti alege daca vrei sa salveze acel cont.

Edited by antiqque, 06 October 2018 - 21:31.


#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Adica nu stii sa dai un click sa schimbi conturile intre ele? Sau mai degraba zi de fapt ce vrei sa faci ca la cum ai pus problema in clipa de fata prevad niste ganduri necurate. Eu am 5 conturi de mail pe gmail si nu ma doare mana sa dau 2 click-uri sa schimb conturile intre ele.

#16
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016

View PostMembruAnonim, on 06 octombrie 2018 - 21:19, said:

LastPass pentru salvare online si autofill, browser pentru salvare locala si sincronizare in contul browser-ului si auto-fill sau KeePass, parca are si versiune online dar nu stiu daca stie sa faca auto-fill. Eu le folosesc pe toate 3. Singurul care salveaza doar local e KeePassX.
Acest keepassx, este doar aplicatie si poti din ea sa intri pe fiecare cont, fara sa te mai loghezi? Poti sa te exprimi sa inteleg si eu, cand spui autofill, auto umplere a ce?

View Postdorin_2k, on 06 octombrie 2018 - 21:09, said:

Niciun autofil.
Setezi browserul sa salveze numele si pass. Apoi comuti direct din browser cu un singur click intre conturi.
Niciun caracter nu trebuie sa scrii.
Si cum fac asta? Sunt novice, nu vad bine cu un ochi... De asta vreau sa accesez cat mai usor.

View PostPaz, on 06 octombrie 2018 - 20:53, said:

Thunderbird.
Si cum se face asta?

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Credentials auto-fill, adica auto completare parola dupa introducere / selectare nume utilizator. Opera avea, ca nu stiu acum daca mai are, optiunea de a completa anumite date in setari si apoi a fi folosite pentru a se auto completa cu acele date campurile necesare la  creare conturi sau logare. KeePass il folosesc local deoarece:
1. E backup la LastPass, tine parola de la LastPass;
2. Il folosesc pentru parole si utilizatori pe servere si dispozitive de retea, switch-uri, routere, etc.
Din 2 rezulta ca nu am nevoie de auto-fill ca nu am nevoie sa imi faca auto-fill in terminal.

Edited by MembruAnonim, 06 October 2018 - 21:36.


#18
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Kagaroth ???? Ce ganduri necurate? Am mai multe conturi, conturi de ani de zile, de cat aveam vederea buna, aveam bloguri si activitati pe diverse siteuri, nu vad cu un ochi, e frustrant si sa pierd timpul cu conectare manuala, stiu ca exista ceva programe care iti face scurtatura la site-uri si poti sa le accesezi, vreau ceva cat mai simplu, fara sa tot deschid google, sa intru pe site, sa ma loghez, sa ma deloghez ca sa intru pe alt cont, etc.De exemplu sa faca icoane la cont, sa se si vada mai mare, si sau da click si sa intre automat, fara sa ma mai intrebe daca vreau sa salvez sau sa mai dau ok sau sa scriu de o mie de ori o parola.

View Postantiqque, on 06 octombrie 2018 - 21:29, said:

Du-te in LastPass la optiuni->advanced si debifeaza prima optiune ( "Automatically login.. " ).
Dupa ce faci asta vei putea alege tu pe care cont sa te logheze Posted Image

De salvat ar trebui sa mearga, eu il folosesc de ani de zile si nu am avut probleme. Ar trebui dupa ce te loghezi sa iti apara in dreapta sus o notificare de la last pass si poti alege daca vrei sa salveze acel cont.
Posibil sa fie vina mea. Ca nu ma pricep. Insa voiam ceva fara sa mai deschid google, ca pana intru acolo, sa ajung la fiecare, as fi dorit ceva in folder cu fiecare cont cu icoana, ceva de genul, un shortcut.

Edited by remus43, 06 October 2018 - 21:34.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate