Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

problema Inchidere, bootare..

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013
De cateva zile patesc o chestie ciudata. Inchid pc-ul seara cand ma pun la somn, iar a doua zi cand il deschid apare asus, imaginea aia de la asus si chestia de la windows 10, acea rotita care se invarte.. Gen booteaza. Il pot lasa asa si o ora, tot asa sta, non-stop. Daca il inchid si scot ssd-ul, cablu, apoi il cuplez la loc si il deschid, apare din prima ,,diagnostic your pc,, ma baga undeva unde sa dau reparare pc etc sau sa dau restart si sa continui in windows 10. Dau restart si merge totul bine. Se deschide ca inainte aproape instant. Ma joc fara nici o problema si il folosesc ore intregi.. pana il inchid... si patesc iar la fel. Am ajuns nici sa nu-i mai pun carcasa... E enervant si patesc asta de cateva zile... Am baga si windowsul.. a mers bine o zi, apoi dupa update,,, aceeasi problema.
procesor amd x4 880k,placa video gtx 1050 ti, ram 8 gbb 1600 mhz, doua placaute de cate 4, sursa 500 w, iar placa video  este pe fm2 plus, un asus m.. nustiu cat.. nu retin numele exact... Ceva solutii va rog?

Si un ssd  120 gb si un hdd mai vechi de 1 tb.. oricum pe hdd tin doar muzica si filmele..

#2
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Salut !

1. Fă o instalare pe curat cu DVD sau USB stick bootabil.
2. Dacă nu rezolvi cu primul pas, mergi la un service autorizat pentru așa ceva.

Succes ! Posted Image

#3
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 09.09.2013

View Postun-simplu-om, on 06 octombrie 2018 - 20:41, said:

Salut !

1. Fă o instalare pe curat cu DVD sau USB stick bootabil.
2. Dacă nu rezolvi cu primul pas, mergi la un service autorizat pentru așa ceva.

Succes ! Posted Image
Am sa incercat ceva pe curat, am observat ca totul se intampla dupa un update. Se stinge efectiv enorm de greu calculatorul...

#4
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

View Postdanidica, on 06 octombrie 2018 - 20:45, said:

Am sa incercat ceva pe curat, am observat ca totul se intampla dupa un update. Se stinge efectiv enorm de greu calculatorul...

Cel mai bine așa. În trecut am trecut prin exact aceleași lucruri.

Succes ! Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate