Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Vi se pare normal să-ți fie frică să vorbești împotriva LGBT?!

* * - - - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
773 replies to this topic

#19
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 07.08.2008

View PostDorel666, on 06 octombrie 2018 - 19:56, said:

Ce părere ai de faptul că subiectul ”LGBT” devine pe zi ce trece unul tabu și pasibil de pedeapsă, de la amendă până la închisoare, bașca amenințările din afara legii? Și de faptul că sunt deja țări unde se vorbește despre LGBT cum se vorbea la noi despre comunism: adică numai de bine, chiar dacă tu crezi că-i de rău!

Am vazut la unu pe Febeu ca a zis o chestie de genul "vor aparea legi prin care orice conservator va putea fi acuzat de "homofobie" și târât prin tribunale.".
Ceea ce se intampla in ziua de azi, cand oamenii bisericosi, conservatori sau cum mai sunt incep sa targeteze un anumit grup de oameni doar pentru ca nu fac cum vor ei duce ghici la ce.... URA. Ura si discriminare. Si da, asemnea oameni care promoveaza ura si discriminarea merita sa fie pedepsiti. Daca ai o problema cu niste oameni, nu incepi sa strigi in gura mare ca un *** ca persoanele respective nu sunt asa cum vrei tu. Parca astia mai bisericosi era vorba ca iubesc pe cei de langa ei, nu promoveaza ura.
Oricum, nu meriti asa multa atentie. Macar daca ai intelege cand sa te opresti si sa iti vezi de ale tale, sa mai lasi oamenii in pace.

Edited by tigerheart, 06 October 2018 - 20:11.


#20
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostFane, on 06 octombrie 2018 - 20:04, said:

daca ti-e asa frica de lgbt poate nu esti prea sigur de orientarile tale....

Și de moarte mi-e frică, dar tot lupt împotriva ei. Și de propria prostie mi-e frică, dar tot lupt să  mă deștept. Sau, mai bine spus, faptul că mi-e frică este un motiv în plus să lupt! Dar aici nu-i vorba de frică, ci de îngrădirea libertății de exprimare. Și toate regimurile opresoare au început astfel!

View PostMarianG, on 06 octombrie 2018 - 20:07, said:

Si acum anumte ti-au ingradit libertatea de exprimare ?
ce nu ai voie sa spui despre ei dar ai voie sa spui despre altii ?

Întrebi la modul serios sau la mișto?

View Posttigerheart, on 06 octombrie 2018 - 20:07, said:

Am vazut la unu pe Febeu ca a zis o chestie de genul "vor aparea legi prin care orice conservator va putea fi acuzat de "homofobie" și târât prin tribunale.".
Ceea ce se intampla in ziua de azi, cand oamenii bisericosi, conservatori sau cum mai sunt incep sa targeteze un anumit grup de oameni doar pentru ca nu fac cum vor ei duce ghici la ce.... URA. Ura si discriminare. Si da, asemnea oameni care promoveaza ura si discriminarea merita sa fie pedepsiti. Daca ai o problema cu niste oameni, nu incepi sa strigi in gura mare ca un *** ca persoanele respective sunt asa cum vrei tu. Parca astia mai bisericosi era vorba ca iubesc pe cei de langa ei, nu promoveaza ura.
Oricum, nu meriti asa multa atentie. Macar daca ai intelege cand sa te opresti si sa iti vezi de ale tale, sa mai lasi oamenii in pace.

Deci pe domnia ta nu te deranjează îngrădirea libertății de exprimare?

#21
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 30.04.2007

View PostDorel666, on 06 octombrie 2018 - 20:01, said:

Dar pe când tovarășul Ceaușescu era un simplu general și tăia și spânzura cum voia el,
dragutza, pe vremea cind era un simplu general, nu se vorbea despre el, erau alti tovarasi din conducerea de partid si de stat care beneficiau de "atentia sporita" a participantilor la discutii.
in ziua de azi, toata lumea il injura pe dragnea, zicea cineva ceva de el pe vremea cind era un mic trepadus pd-ist?
sper sa intelegi analogia ;)

#22
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
O sa-mi fie greu cand o sa am probleme pe la liceu cu copii, ca o sa am de batut 2 tati in loc de unul Posted Image

#23
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002

View PostDorel666, on 06 octombrie 2018 - 20:10, said:

Dar aici nu-i vorba de frică, ci de îngrădirea libertății de exprimare. Și toate regimurile opresoare au început astfel!
dar dorele, spune tot ce vrei. ii aratam noi celui care-ti ingradeste libertatile. hai, spune ceva si arata-ne ca n-ai voie sa spui acel lucru!

#24
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 10.08.2005

View PostDorel666, on 06 octombrie 2018 - 20:10, said:

Întrebi la modul serios sau la mișto?
la modul serios
eu n-am cuvinte de rau de spus despre un om bazandu-ma pe orientarea lui sexuala,

#25
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
"Citește istoria comunismului și vezi ce se întâmplă în țările nordice cu cei care sunt împotriva LGBT. Vezi că sunt similitudini. Cine nu deschide ochii, deschide trapa: de sub picioarele lui, cu gâtul atârnat în ștreang..."
Ce legatura are asta cu frica ta de-a discuta despre astia? Ca vad  ca-ti dai drumul rau de tot pe aici. Ce-mi vii cu povesti despre nordici?Cu istoria comunismului, care a cam disparut din Europa?

#26
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postr_murphy, on 06 octombrie 2018 - 20:11, said:

dragutza, pe vremea cind era un simplu general, nu se vorbea despre el, erau alti tovarasi din conducerea de partid si de stat care beneficiau de "atentia sporita" a participantilor la discutii.
in ziua de azi, toata lumea il injura pe dragnea, zicea cineva ceva de el pe vremea cind era un mic trepadus pd-ist?
sper sa intelegi analogia Posted Image

Nu, nu înțeleg analogia. Ar trebui să fiu idiot să o înțeleg. Dacă vremurile de acum suferă o comparație cu vremurile când tovarășul era general, apoi ”generalul” de data aceasta este organizația LGBT.

#27
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 07.08.2008

View PostDorel666, on 06 octombrie 2018 - 20:10, said:

Deci pe domnia ta nu te deranjează îngrădirea libertății de exprimare?
Fiecare e liber sa isi zica parerea, dar nu trebuie sa si o IMPUNA! Acum ai inteles mai bine? Cand zici ceva de cateva ori, e parere, cand incepi sa aduni lumea si sa promovezi ura impotriva unui grup de persoane si vrei sa LE IMPUI ceva doar pentru ca nu fac ceva ca si tine, acolo deja nu mai e vorba de libera exprimare, discutam de lucruri mai urate... gen cum ziceai tu ca o sa vina aia gay peste tine si o sa te oblige sa faci ceva.

#28
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostDorel666, on 06 octombrie 2018 - 20:06, said:


Cu faptul că orice opresor serios (adică unul care vrea cu tot dinadinsul să-și impună autoritatea chiar cu forța) începe cu îngrădirea libertății de opinie și exprimare. Și LGBT au început deja acest proces!
Ai exemple clare, nu zvonuri sau povesti cu baba cloanta?

#29
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostFane, on 06 octombrie 2018 - 20:12, said:

dar dorele, spune tot ce vrei. ii aratam noi celui care-ti ingradeste libertatile. hai, spune ceva si arata-ne ca n-ai voie sa spui acel lucru!

View PostMarianG, on 06 octombrie 2018 - 20:13, said:

la modul serios
eu n-am cuvinte de rau de spus despre un om bazandu-ma pe orientarea lui sexuala,

View Postmyshyk, on 06 octombrie 2018 - 20:13, said:

"Citește istoria comunismului și vezi ce se întâmplă în țările nordice cu cei care sunt împotriva LGBT. Vezi că sunt similitudini. Cine nu deschide ochii, deschide trapa: de sub picioarele lui, cu gâtul atârnat în ștreang..."
Ce legatura are asta cu frica ta de-a discuta despre astia? Ca vad  ca-ti dai drumul rau de tot pe aici. Ce-mi vii cu povesti despre nordici?Cu istoria comunismului, care a cam disparut din Europa?

Adică voi vreți să spuneți că în țările nordice nu li s-a îngrădit oamenilor libertatea de exprimare cu privire la fenomenul LGBT?

#30
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 30.04.2007

View PostDorel666, on 06 octombrie 2018 - 20:13, said:

Ar trebui să fiu idiot să o înțeleg.
greasla recunoscuta este pe jumatate iertata .. pacea fie cu tine si ai de grija cu tirnacopul la cablurile subterane de inalta tensiune ..

#31
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Posttigerheart, on 06 octombrie 2018 - 20:14, said:

Fiecare e liber sa isi zica parerea, dar nu trebuie sa si o IMPUNA! Acum ai inteles mai bine? Cand zici ceva de cateva ori, e parere, cand incepi sa aduni lumea si sa promovezi ura impotriva unui grup de persoane si vrei sa LE IMPUI ceva doar pentru ca nu fac ceva ca si tine, acolo deja nu mai e vorba de libera exprimare, discutam de lucruri mai urate... gen cum ziceai tu ca o sa vina aia gay peste tine si o sa te oblige sa faci ceva.

Exact!!! Tocmai aceasta am sesizat și eu: că din ce în ce mai mult persoanele care vorbesc împotriva LGBT sunt demonizate și ideile LGBT sunt deja introduse cu forța!

#32
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Si care-i legatura ta cu tarile nordice?
Ai aprins tamaie cumva?

Edited by myshyk, 06 October 2018 - 20:18.


#33
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View PostFane, on 06 octombrie 2018 - 19:58, said:

[ https://images-cdn.9gag.com/photo/4943887_700b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ala eram eu cand eram mic. Aia din spatele meu erau amantele mele.

#34
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 10.08.2005
aia in nord sunt prosti cu acte in regula,
dar este o culpa comuna si nu pleaca de la LGTBQ+ dar de la tampenia de egalitate in rezulate si nu egalitate in sanse

#35
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

View Postmyshyk, on 06 octombrie 2018 - 20:15, said:

Ai exemple clare, nu zvonuri sau povesti cu baba cloanta?

Da. Cauta cazul cofetarului crestin din Colorado. Dupa ce si-a castigat prin tribunal "dreptul" de a-si alege clientii, acum sufera de o noua runda...

#36
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002

View PostDorel666, on 06 octombrie 2018 - 20:15, said:


Adică voi vreți să spuneți că în țările nordice nu li s-a îngrădit oamenilor libertatea de exprimare cu privire la fenomenul LGBT?
n-am fost acolo. spune-mi aici ce n-ai voie sa spui.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate