Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Teleenciclopedia

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
vldsnz97

vldsnz97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 22.04.2018
De unde preiau cei de la TVR materialele pentru teleenciclopedia? Sunt făcute prea profesioniste ca sa fie făcut de tvr :))

Edited by vldsnz97, 06 October 2018 - 18:05.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Mai exista asa ceva ? Ma uitam cu drag cand eram mic in fiecare sambata seara... :))

#3
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 19.12.2012

 vldsnz97, on 06 octombrie 2018 - 18:04, said:

De unde preiau cei de la TVR materialele pentru teleenciclopedia? Sunt făcute prea profesioniste ca sa fie făcut de tvr Posted Image)
Unele materiae sunt preluate de la BBC si probabil si alte televiziuni straine. Oricum e o colaborare pt care platesc drepturi de autor. In Romania se fac foarte putine documentare de calitate si tot de catre cei de la tvr cluj, pro tv si digi.

#4
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Documentare la fel de bune ca cel "promovat" se difuzează și pe Animal Planet, Digi Nature, Discovery Channel, National Geographic, etc.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L5Oz8lSkpu4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dacă dorești arhiva trebuie să faci o cerere la acest e-mail ([email protected]), care trebuie să aibă un scop bine definit.

Succes și felicitări pentru promovarea unei astfel de emisiuni-documentar aici pe forum ! Posted Image

#5
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 vldsnz97, on 06 octombrie 2018 - 18:04, said:

Sunt făcute prea profesioniste ca sa fie făcut de tvr Posted Image)
E bine că râzi și tu de prostia ta. Posted Image

#6
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 ericmario, on 06 octombrie 2018 - 20:41, said:

Pentru că e plătit deja?!
Pai chiar si asa, scrii sursa de unde ai luat materialul, toate filmele scriu la sfarsit ce melodii folosesc de pilda, cine le-a compus si interpretat, sau daca au folosit imagini din alta parte.

#7
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Mi-am readus aminte de Teleenciclopedia cu ocazia aniversarii lui Motu Pittis, care a fost de departe cea mai emblematica voce a acestui program.

Din pacate formatul e depasit in ziua de azi. Ma uit ce fac nu doar englezii, ci si italienii sau francezii. TVR ar trebui sa faca o emisiune adevarata de stiinta, cu un documentar din natura, reportaje (inclusiv de la noi) cu putina cercetare care se mai face, dar si din strainatate etc. Ma uit ce face la italieni un nene de aproape 90 de ani (da, am sris bine!) si mi-ar placea sa se gaseasca si la noi cineva sa faca o emisiune asemanatoare.

#8
Keffr3n

Keffr3n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 01.10.2005
TVR si profesionalismul, ma lasi ???

Prostitutie intelectuala pe bani publici, 3000 de incompetenti care nu exista in rapoartele de audienta.

#9
Libertarian

Libertarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 19.09.2018
Am dat din greseala pe TVR si inca este emisiunea, tot la 7 seara sambata, adica acum. :) N-am mai vazut o emisiune de peste 10 ani. :)

#10
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Macar e in 16:9? Ca acum cativa ani era tot 4:3 :ciocan:

#11
Veverita_8

Veverita_8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 08.10.2018
Tot 4:3 este si acum.

#12
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Cand ai n-spe canale de documentare in HD, tu tot mai transmiti SD 4:3... zi TVR si trage apa! :ciocan:

#13
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,393
  • Înscris: 06.11.2014
Cum, 4:3!? Ca eu am vazut cateva emisiuni in 16:9, odata cu trecerea la noul format.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FAedk1YRVvQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.04.2008
genericul e HD, probabil vor fi si documentarele in HD odata cu trecerea la TVR 1 HD si TVR 2 HD - anuntata pentru 2019

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/A90EpIUQOmk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate