Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Manifest (2018-)

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am gasit de curand The Crossing si mai recent Manifest. Ambele duc cu gandul la Lost, unul dintre cele mai de succes seriale, sau la „zborul MH370”.

Quote

“Manifest” spune povestea pasagerilor unui avion comercial care dispare in timpul unui zbor transatlantic si reapare, la fel de inexplicabil, cinci ani mai tarziu. In vreme ce, pentru pasageri, intre decolare si aterizare au trecut cinci ore, pentru cei dragi viata s-a schimbat. Cei de acasa au avut la dispoziție cinci ani ca sa treaca peste pierdere si sa-si reconfigureze vietile.

Lansat in urma cu putin timp pe piata americana, “Manifest” este considerat deja serialul cu cel mai bun debut al toamnei. El a inceput cu un rating de 2,2 in randul adultilor cu varste curpinse intre 18 si 49 de ani si a crescut, pana la finalul episodului, la un rating de 3,6. A fost cel mai bun debut al un serial, ultima performanta de acest fel fiind a productiei “This Us”.

Dupa ce l-au vazut, internautii s-au grabit sa-l asemene cu “Lost”, unul din cele mai bune seriale de la inceputul anilor 2000, semn ca productia are sanse mari sa se transforma intr-una la fel de iconica.

Manifest 2018 - drama, mister https://www.imdb.com...0/?ref_=nv_sr_1

https://www.filmnow....noul-lost-34475

Trailer:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BhKmfJrnrw0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Sneak Peak. Urmatoarele secvente sunt mai lungi si cu risc de spoiler. Le urmariti pe propria raspundere. Sa nu ma injurati dupa. Posted Image

Spoiler

Edited by MembruAnonim, 06 October 2018 - 15:42.


#2
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
primele 2 episoade au fost pe digi film

#3
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Chiar voiam să fac topic. În primă fază am văzut episodul pilot și nu m-a convins, însă după ce am văzut și episodul 2 mi-a transmis un vibe bun, parcă de abia aștept următorul episod.

De menționat ar fi că are o mare problemă: acting-ul e jenant.

#4
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Am rezistat 20 de secunde la trailerul ala, sunt niste copchii enervanti acolo care scot limba nu mai putin de patru ori.

#5
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Nu erai tu ăla care se uita lo toți copchii de pe Youtube? Ăștia de deranjează, dar pe ăia îi ridici în slăvi.

#6
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 AidenIrish, on 06 octombrie 2018 - 15:58, said:

Nu erai tu ăla care se uita lo toți copchii de pe Youtube? Ăștia de deranjează, dar pe ăia îi ridici în slăvi.
Care copchii, poate la ceva adolescenti care canta, dar nu la copii.

#7
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005

 conu71, on 06 octombrie 2018 - 15:40, said:

primele 2 episoade au fost pe digi film

Sunt dispus sa fac pariu ca 99% din cei ce au vazut serialul l-au piratat in loc sa-l vada pe Digi Now... :)

#8
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

 Aldulescu, on 06 octombrie 2018 - 15:56, said:

Am rezistat 20 de secunde la trailerul ala, sunt niste copchii enervanti acolo care scot limba nu mai putin de patru ori.

Tu esti un troll. Nu ne intereseaza parerea ta. Valea pe alta arie.

#9
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Am vazut primele episoade, nu m-a atras. Dar ii voi mai da o sansa, poate se alege ceva de capul lui, ca momentan e slab.

#10
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Este serial de familie, pentru NBC --- deci nu are cum sa rupa gura targului. Toata smecheria e sa tina partea de soap opera in niste limite acceptabile. Eu am vazut primele doua episoade, deocamdata e urmaribil si atat.

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 LensFlare, on 06 octombrie 2018 - 19:14, said:


Sunt dispus sa fac pariu ca 99% din cei ce au vazut serialul l-au piratat in loc sa-l vada pe Digi Now... Posted Image
Asa-i, dar asta pentru ca unii nu au aflat de serial de la inceput si atunci nu prea mai au alternative. Nu stiu cum poate fi gasit prin alt mod decat descarcare de pe un site pirat/torrent. Am abonament la Netflix si HBOGO, mai mult de forma, pentru ca nu am mai prea avut timp sa urmaresc ceva pe acolo.

#12
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
M-am uitat si eu la cele doua episoade, pe fast-forward. Povestea e interesanta, are iz de proiectul Montauk; actorii nu sunt de top, dar e vizionabil.

#13
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Inca o telenovela cu un strop de SF ca sa mai iasa din monotonia serialelor fara sens.

Cea mai mare problema o reprezinta personajul principal jucat prost de Melissa Roxburgh, si nevasta infidela jucata de Athena Karkanis. Nu am reusit sa trec peste faptul ca tipa asta joaca pe degete doi barbati care accepta pasnic situatia, si se pune pe ea deasupra binelui familiei, dar serialul vrea sa o portretizeze ca victima.

In rest avem o poveste tipica waste-of-time in care e imposibil de prevazut un final pana nu decid producatorii sa incheie serialul, se intampla tot felul de lucruri ilogice in stilul clasic al proceduralului politist unde personajul principal face ce vrea, are pile, seful politiei incalca legea pentru ea si etc. Cazurile sunt rezolvate prin magie, la finalul primului sezon nevand nimeni habar de nimic.

[ https://tv-fanatic-res.cloudinary.com/iu/s--3grSdVl4--/t_full/cs_srgb,f_auto,fl_strip_profile.lossy,q_auto:420/v1544150747/attachment/manifest-s1e9-grace-kicks-ben-out.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Am rezistat cu greu sa vad primul sezon. La alt sezon nu ma mai uit nici sa ma plateasca !!! Posted Image

#15
AidenIrish

AidenIrish

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,741
  • Înscris: 08.08.2018
Eu am renunțat după vreo 5 episoade. Dacă era pe Netflix, HBO Go sau Prime poate că mai urmăream câteodată, dar așa nu se merită să stau să descarc...

Edited by AidenIrish, 12 March 2019 - 13:39.


#16
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Inca nu l-au anulat?! Am vizionat cu chiu cu vai un episod si apoi am uitat de serial.

#17
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,557
  • Înscris: 05.11.2009
eu l-am vazut complet si a fost cat de cat interesant. Da mie imi plac serialele cu conspiratii, cu lumi paralele etc. Intr-adevar, nu e foarte sf serialul, se insista extrem de mult pe dramele personale ale personajelor negative, insa eu personal nu m-a plictisit.

#18
badarau_flo

badarau_flo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.03.2016
Mie personal serialul imi place f mult. E gen Lost, toata lumea spune chestia asta. Insa pare totusi diferit ca idee...Ganditi-va ca unul din producatorii executivi este Robert Zemeckis, cel care a creat Inapoi in viitor. Eu mizez pe cel putin inca un sezon, insa firul logic trebuie sa ramana altfel ar iesi o mega confuzie. Pentru cei care nu inteleg astfel de seriale sa mearga pe cele simple, politiste :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate