Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Mesaje/ Request mesage Facebook pe mail

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Buna ziua, am si eu o problema, as dori sa primesc pe mail, adica sa fiu notificat prin mail atunci cand primesc un mesaj pe cont sau pe pagina de facebook, de altfel si cand primesc o cerere pentru mesaje, ca vad ca am avut mesaje si cereri de 2 ani de zile, dar nu am stiut de ele, nu am primit notificari, nimic, m-am uitat la setari in facebook dar nu am gasit, multumesc.

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
https://www.facebook...ref=faq_content

#3
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Smiley, acolo nu arata nimic de mesaje, ce anume sa primesti pe mail, sau despre request mesage.

#4
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Look at this ! Posted Image

Click pe down-arrow (săgeata în jos), Setări și Notificări. (vezi atașamentul)

Attached File  notificări_e-mail_facebook.png   77.92K   17 downloads

Succes !

#5
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010
Un-om-simplu, dar asta implica si mesajele? Ca nu primesc notificari decat despre prostii, ce posteaza altii, ceea ce nu ma intereseaza, doresc doar legat de mesaje.

#6
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

View PostLife2Live, on 06 octombrie 2018 - 12:49, said:

Un-om-simplu, dar asta implica si mesajele? Ca nu primesc notificari decat despre prostii, ce posteaza altii, ceea ce nu ma intereseaza, doresc doar legat de mesaje.

Da, asta implică și mesajele. Din păcate, Facebook nu permite afișarea acestora și în mail-ul (notificarea) generat și motivul e unul simplu, tocmai pentru a păstra privată intimitatea persoanei respective (termen care în engleză se traduce privacy). Posted Image

Attached File  mail_notificare_mesaj_facebook.png   53.99K   6 downloads

Pentru a vedea mesajul sau mesajele ai nevoie de Facebook Messenger (https://play.google....k.orca&hl=en_US).

Succes ! Posted Image

#7
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010

View Postun-simplu-om, on 06 octombrie 2018 - 12:57, said:

Da, asta implică și mesajele. Din păcate, Facebook nu permite afișarea acestora și în mail-ul (notificarea) generat și motivul e unul simplu, tocmai pentru a păstra privată intimitatea persoanei respective (termen care în engleză se traduce privacy). Posted Image

Attachment mail_notificare_mesaj_facebook.png

Pentru a vedea mesajul sau mesajele ai nevoie de Facebook Messenger (https://play.google....k.orca&hl=en_US).

Succes ! Posted Image
Cum adica nu permite afisarea acestora? La ce te referi? Ce legatura are privatul cu faptul ca vreau sa fiu notificat de mesaje. Poate nu ai inteles bine ceea ce am intrebat. Si cum sa am nevoie sa vad mesajele? Deci, nu ma intereseaza prostia de facebook messenger, nu folosesc de pe telefon, nu are nicio legatura cu ceea ce doresc eu, ma intereseaza strict daca exista o modalitate sa fiu instintat, din simplu motiv ca nu folosesc acest site decat daca am mesaje, altfel nu ma intereseaza. Deci pot primi notificare cu mesajele primite de la prieteni, care intra in inbox normal si mesajele cele care cer acel request, adica o prostie, ca nu esti avertizat in niciun fel, multumesc de ajutor.

#8
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

View PostLife2Live, on 06 octombrie 2018 - 14:31, said:

Cum adica nu permite afisarea acestora? La ce te referi? Ce legatura are privatul cu faptul ca vreau sa fiu notificat de mesaje. Poate nu ai inteles bine ceea ce am intrebat. Si cum sa am nevoie sa vad mesajele? Deci, nu ma intereseaza prostia de facebook messenger, nu folosesc de pe telefon, nu are nicio legatura cu ceea ce doresc eu, ma intereseaza strict daca exista o modalitate sa fiu instintat, din simplu motiv ca nu folosesc acest site decat daca am mesaje, altfel nu ma intereseaza. Deci pot primi notificare cu mesajele primite de la prieteni, care intra in inbox normal si mesajele cele care cer acel request, adica o prostie, ca nu esti avertizat in niciun fel, multumesc de ajutor.

Soluția e chiar sub ochii tăi. (https://forum.softpe.../#entry23609796)

Attached File  alternativă_mesaj_text.png   75.14K   6 downloads

E la mintea cocoșului. Posted Image

Edited by un-simplu-om, 06 October 2018 - 16:49.


#9
Life2Live

Life2Live

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,063
  • Înscris: 26.04.2010

View Postun-simplu-om, on 06 octombrie 2018 - 16:47, said:

Soluția e chiar sub ochii tăi. (https://forum.softpe.../#entry23609796)

Attachment alternativă_mesaj_text.png

E la mintea cocoșului. Posted Image
Asta am inteles ce ai spus, ca de acolo de la setari primesc pe mail notificari, dar voiam doar de la mesaje, nu toate prostiile de notificari si sa primesc si notificare cand cineva imi da request mesages.

#10
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
atunci suna-l pe Mark si vezi daca stie el vreo setare mai avansata :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate