Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Nu reusesc sa am o relatie de durata lunga...

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
TheBigDealerIsHardware

TheBigDealerIsHardware

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 27.07.2013
Salut. Nu prea reusesc sa am o relatie de durata lunga, cu nici o tipa, majoritatea sunt dupa bani, cadouri, si chiar m-am saturat sa stau singur.
Voi cum v-ati cunoscut prietena?

#2
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Aici e posibil sa ai ceva vraji facute, cununiile legate.

#3
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012
FB.

#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,502
  • Înscris: 16.03.2007

 TheBigDealerIsHardware, on 06 octombrie 2018 - 10:09, said:

majoritatea sunt dupa bani, cadouri, si chiar m-am saturat sa stau singur.

Asa zic toti saracii, ca fug femeile dupa banii lor (care bani, bai nene?) Posted Image

Edited by laffin, 06 October 2018 - 10:23.


#5
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 TheBigDealerIsHardware, on 06 octombrie 2018 - 10:09, said:

Salut. Nu prea reusesc sa am o relatie de durata lunga, cu nici o tipa, majoritatea sunt dupa bani, cadouri, si chiar m-am saturat sa stau singur.
Voi cum v-ati cunoscut prietena?
Daca nu ai bani, atunci trebuie sa ai ceva: inteligenta, frumusete, carisma, stii sa canti un instrument, etc...

Tu ce ai?

#6
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Aldulescu, on 06 octombrie 2018 - 10:18, said:

Aici e posibil sa ai ceva vraji facute, cununiile legate.
Da, bau-bau e sub pat!Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by ericmario, 06 October 2018 - 10:24.


#7
Sarpele5

Sarpele5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2016
Bro, pentru majoritatea prietenilor mei "fata" inseamna doar aia blonda cu ochi albastrii de zici ca e model sau aia latino cu forme de iti vine sa innebunesti. Nu strica nici sa te uiti la una mai plinuta, sau care nu are neaparat fata de model, dar poate o sa gasesti un suflet care sa te iubeasca, n-ai de unde sa stii.
Eu cu prietena mea ne-am cunoscut la metrou, aveam loc unul langa celalalt, ea a intrat in vorba cu mine, m-a intrebat unde ma duc, ne duceam intr-un punct comun,si m-a intrebat daca m-ar deranja sa ma duc cu ea, sa nu se duca singura :D. Nici nu ma asteptam la asa ceva. I-am zis ca mi-ar face placere sa o mai insotesc si altadata, si daca imi poate da numarul de telefon. Raspunsul a fost "Sigur ca da".
Si treaba cu banii si cu cadourile, am masina (ce-i drept, nu ceva nemaipomenit, dar isi face treaba), si imi permit ca la anumite ocazii sa ii fac un cadou decent (o bratara de aur, niste vansi/jordani, un parfum). Dar nu ma iubeste pentru bani. Si stau de ceva timp cu ea, pentru ca la inceput, vedea maxim o cutie de bomboane si un buchet de flori.Ideea e ca da, o fata care aprecieaza o "atentie", orice ar fii, simte ca tii la ea. In schimb, una care vrea numai cadouri scumpe, si se stramba daca ii iei ceva de 50 de lei, e panarama, nu te uita la ea.

#8
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Nu reusesti pentru ca ai umblat numai cu curve Posted Image , cauta si tu una de casa.

Edited by diegodanny, 06 October 2018 - 10:33.


#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

 Aldulescu, on 06 octombrie 2018 - 10:18, said:

Aici e posibil sa ai ceva vraji facute, cununiile legate.
Mi-ai luat vorba din gura.
Initiator, mai cauta. Tu te-ai oprit si astepti sa fii curtat. Daca nu stai pe loc, vei intlani tot felul de fete, pana vei ajunge la cea care trebuie. Ca idee, vremurile au fost mereu la fel, dar uite ca si-au gasit si sarantoci, ca mine, perechea. Deci, exista speranta, nu dispera.
Si vezi sa nu cazi in extrema cealalta, a celor care traiesc in lumea lor si vad numai ce cred ei.

 Sarpele5, on 06 octombrie 2018 - 10:27, said:

Ce spui tu acolo?! Eu am lut-o pe "cea mai tot". Sau crezi ca frumoasa si sa teiubeasca nu merg in aceeasi propozitie. Cu totii avem defectele noastre. Trebuie sa ai scoala vietii ca sa intretii o relatie. Si da, mai trebuie facute compromisuri, daca nu joci singur in echipa. La frumusete si corason, nu am facut rabat. A, si desteapta, desi imi cam mananca zilele calitatea asta ;)

 rumegus, on 06 octombrie 2018 - 10:30, said:

Omul vrea relatie cu o femeie, nu cu un popa homosexual.

Ii dadusem like comentariului, dar cand am vazut in ce parte o ia, am sters like-ul. Inteleg, fiecare cu opinia deci, no offence!

#10
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Dar reusesti de scurta durata?
Pai e perfect.

#11
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

 TheBigDealerIsHardware, on 06 octombrie 2018 - 10:09, said:

majoritatea sunt dupa bani
Cum adica toate sunt dupa bani ? Tu nu ai bani ? Sau cati bani ar trebui sa ai ca sa fie dupa tine si nu dupa altii ?

#12
Sarpele5

Sarpele5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.11.2016

 YOUR_GOD, on 06 octombrie 2018 - 10:39, said:

Mi-ai luat vorba din gura.
Initiator, mai cauta. Tu te-ai oprit si astepti sa fii curtat. Daca nu stai pe loc, vei intlani tot felul de fete, pana vei ajunge la cea care trebuie. Ca idee, vremurile au fost mereu la fel, dar uite ca si-au gasit si sarantoci, ca mine, perechea. Deci, exista speranta, nu dispera.
Si vezi sa nu cazi in extrema cealalta, a celor care traiesc in lumea lor si vad numai ce cred ei.


Ce spui tu acolo?! Eu am lut-o pe "cea mai tot". Sau crezi ca frumoasa si sa teiubeasca nu merg in aceeasi propozitie. Cu totii avem defectele noastre. Trebuie sa ai scoala vietii ca sa intretii o relatie. Si da, mai trebuie facute compromisuri, daca nu joci singur in echipa. La frumusete si corason, nu am facut rabat. A, si desteapta, desi imi cam mananca zilele calitatea asta Posted Image



Ii dadusem like comentariului, dar cand am vazut in ce parte o ia, am sters like-ul. Inteleg, fiecare cu opinia deci, no offence!
Nu am zis asta, si prietena mea e frumoasa foc, voiam sa zic ca, multi baieti care zic ca nu isi gasesc prietene, se uita doar la anumite fete, pe celelalte considerandu-le "urate, grase, naspa", dar nici ei nefiind niste Don Juani.

#13
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

 TheBigDealerIsHardware, on 06 octombrie 2018 - 10:09, said:

Salut. Nu prea reusesc sa am o relatie de durata lunga, cu nici o tipa, majoritatea sunt dupa bani, cadouri, si chiar m-am saturat sa stau singur.
Voi cum v-ati cunoscut prietena?
Stii vorba aia... "rade ciob de oala sparta"? Exact asa esti... vezi mereu problema la ele, cand de fapt problema esti TU. Cauti "perfectiunea" intr-o relatie cand de fapt ea nu exista si vezi lipsa ei ca pe o frustrare la adresa femeilor. Daca la asta ai sa mai bagi si principiile la inaintare de genul "devreme acasa", "o pazesti sa vezi ce face daca te inseala", "pune-te masa, strange-te masa si stai cu ea in sus" atunci ai sa ramai cu o bine meritata "strangere de mana". Femeia daca vrea sa te insele,  o va face cu tine de mana (daca-si pune mintea cu tine) si daca nu te iubeste  si tu o iubesti ai sa alergi dupa cai verzi pe pereti Posted Image. Cineva a spus odata ca mai bine pazesti o turma de iepuri decat sa pazesti o femeie. Succes in amor Posted Image

Edited by tico18, 06 October 2018 - 10:56.


#14
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 Sarpele5, on 06 octombrie 2018 - 10:46, said:

Nu am zis asta, si prietena mea e frumoasa foc, voiam sa zic ca, multi baieti care zic ca nu isi gasesc prietene, se uita doar la anumite fete, pe celelalte considerandu-le "urate, grase, naspa", dar nici ei nefiind niste Don Juani.
Aici depinde si ce aspect are initiatorul topicului, daca este gras si urat sa se multumeasca cu cele ca el Posted Image

#15
sebannu1

sebannu1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 09.01.2010

 TheBigDealerIsHardware, on 06 octombrie 2018 - 10:09, said:

Salut. Nu prea reusesc sa am o relatie de durata lunga, cu nici o tipa, majoritatea sunt dupa bani, cadouri, si chiar m-am saturat sa stau singur.
Voi cum v-ati cunoscut prietena?
Și relațiile scurte au avantajele lor, tu vrei sa te căsătorești sau ce?

#16
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Te invata viata, crede-ma. Nici nu m-am gandit ca prietena ta nu este frumoasa. Spun ca nu trebuie sa facem compromisuri intotdeauna. Si nici sa cautam femei "urate", sigure. Am auzit de femei care cauta barbati urati, sa nu le insele. Este o prostie. Nu doar frumosii inseala...chiar din contra.
Am vazut femei extraordinar de frumoase cu niste urati. Aspectul fizic poate fi depasit de carisma, clasa, fler. Dar, pentru mine, acesta este o stare de fapt temporara

 Sarpele5, on 06 octombrie 2018 - 10:46, said:



#17
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Si inca una: am un amic care nu vedea nicio fata frumoasa, l-am combinat cu toate fetele pe care le stiam, niciuna nu i-a placut. S-a insurat cu o ciuma. Se pare ca noi intelegeam altfel frumsetea...

#18
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017

 YOUR_GOD, on 06 octombrie 2018 - 10:39, said:

Mi-ai luat vorba din gura.
Initiator, mai cauta. Tu te-ai oprit si astepti sa fii curtat. Daca nu stai pe loc, vei intlani tot felul de fete, pana vei ajunge la cea care trebuie. Ca idee, vremurile au fost mereu la fel, dar uite ca si-au gasit si sarantoci, ca mine, perechea. Deci, exista speranta, nu dispera.
Si vezi sa nu cazi in extrema cealalta, a celor care traiesc in lumea lor si vad numai ce cred ei.
Dar tu esti bugetar...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate