Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

In sfarsit, s-a aflat cine sunt extraterestrii !

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
Cred ca multi dintre voi ati citit relatari, mai vechi sau mai noi, despre diverse obiecte zburatoare neidentificate care au aterizat in diverse locuri de pe planeta, dupa care din ele ieseau niste fiinte, presupus extratereste, care se invarteau un pic prin zona, dupa care intrau inapoi iar obiectul respectiv pleca, uneori cu un zgomot ca un suierat puternic. Multi oameni si organizatii (unul din cele mai celebre - Project Blue Book) s-au intrebat ce e asta?

In cele din urma, raspunsul a venit. Si de unde nu se astepta nimeni. Cititi asta:

https://www.digi24.r...-comuna-1008886

Ei bine ... ei erau. Nu e adevarat ca au dat un singur rateu, de mult cautau sa ajunga la destinatie.

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
boss, si care credeam ca sunt Udrea si Bica

#3
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005
Macar de-ar fi aterizat intr-o mlastina.

[ https://survivallife.com/wp-content/uploads/2015/01/outdoor-survival-feature.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 06 October 2018 - 10:18.


#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
La asa ministrii, asa pilot! Si el o fi tot din Videle, fost birjar la CAP, avansat la apelul bocancilor.

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Nu se poate asa ceva! Zic cu amaraciune.
Unu la mana: chestiunea nu are de-a face cu omul politic, adica dansa nu stie sa piloteze elicopterul, nu era indatorirea dansei sa o faca.
Doi, si aici se complica lucrurile: cum se poate sa gresesti destinatia cu elicopterul, cand traseul de urmat este preaprobat. Nu zbori cu elicopterul ca si cum ai merge cu bicicleta. Pe mine, treaba asta ma lasa masca. Sau poate nu mai este cum stiam eu si daca ai elicopter, ai voie sa zbori oriunde si oricand.

Edited by YOUR_GOD, 06 October 2018 - 10:44.


#6
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
Duamna Veorica, zboara cu elicoptere MAI si este pazita tot de MAI asa ca e normal sa intarzie la intalniri, sa greseaca locul aterizarii etc... daca in fruntea MAI este o capacitate ca si Carmen Dan..Posted Image
Sa nu se inteleaga ca am ceva cu lucratorii onesti din MAI, dar de obicei cei buni sunt marginalizati si adusi in posturi de conducere toti prostii, ca sa poata fi manipulati usor... Cei intradevar buni in meserie nu prea pun botul la comenzile politice...Posted Image

Edited by baribalu, 06 October 2018 - 10:58.


#7
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
Numai ce helicopter, din acela din anii '60, sovietic.

#8
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Data viitoare sa zboare cu elicoptere militare cu scaune ejectabile pt. piloti. (doar pt piloti...)

#9
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
Da, asa este, nu sunt calatorii vinovati direct de ratarea asta. DAR ... ideea este ca la cata dorinta au acesti actuali "prea-iubiti" conducatori (ai caror "straluciti" reprezentanti sunt cei din elicopter), de a face si alte lucruri inafara de a-si face mendrele/hotiile si de a-si acoperi/sterge urmele, pot fi asemanati foarte bine cu acei extraterestri (sau ce or mai fi aia). Aia tot asa, isi fac treburile lor si ii doare la basca de pamanteni, pe care ii considera probabil niste fiinte inferioare, bune doar de exploatat.
Sau poate ma insel eu? Acei extraterestri or fi avand mai mult interes benefic pt pamanteni decat "prea stimata" noastra clica conducatoare? Posted Image

#10
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,546
  • Înscris: 05.12.2005
Asta e dovadă că prostia e molipsitoare, piloţii au luat-o de la premier.

#11
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006

 Real_NEO, on 06 octombrie 2018 - 11:37, said:

Numai ce helicopter, din acela din anii '60, sovietic.

MIL MI-8 ( si MIL MI-17 / Mi-8M) care a avut primul zbor in 1961 dar a fost introdus in 1967, se fabrica si in prezent cu diverse imbunatatiri aparute in timp.
Producatorul urmeaza sa le inlocuiasca cu MIL MI-38 ( primul zbor in 2003, introdus in 2015), dar MI-8 inca e in productie.

Toata lumea foloseste elicoptere rusesti.
Si alte tari din Europa, ba chiar si americanii folosesc MIL MI-28 cand au nevoie, care e cel mai mare elicopter.

Ca sa nu mai zic ca Sikorsky Aircraft e o companie americana facuta de un rus (Igor Sikorsky) in 1923.
In prezent e detinuta de Lockheed Martin, iar in 1992 Erickson Air-Crane a cumarat dreptul de a produce Sikorsky S-64 Skycrane / Sikorsky CH-54 Tarhe, care zboara din 1962, fiind bazat pe S-60 si S-56 si mai vechi.

Edited by loock, 06 October 2018 - 12:47.


#12
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
sa nu se mai mire ca n-a fost asteptata, s-a simtit cum s-a simtit si junker...asta e, ce oferi aia primesti :))) acum serios, eu tind sa cred ca carmen gaz ii saboteaza special pe toti ca sa cada de prosti, in felul asta ea va fi net superioara pt functia urmatoare

#13
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
O fi vazut pilotul pe Waze ca e prea aglomerat pe unde vroiau ei sa mearga si a facut un ocol :naughty:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate