Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cablu ptr sursa laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vergil_br

vergil_br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 02.11.2008
Poate sa-mi spuna cineva de unde aș putea sa cumpar/comand un cablu de alimentare , ca cel din imaginile atasate ?
Problema la acest tip de cablu , este conectorul , care este mai special .

Va multumesc ptr atentie

Attached Files

  • Attached File  001.JPG   166.84K   41 downloads
  • Attached File  002.JPG   710.68K   45 downloads

Edited by vergil_br, 06 October 2018 - 07:52.


#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu vad la ce ti-ar trebui. Daca ai avea si laptopul, ai stii si ce model e, ai fi spus, sau cautai singur pe net.

#3
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Eu am avut nevoie de asa ceva si am comandat pe aliexpress, m-a costat cam 19 lei. Primesti cablul cu mufa, mufa e cam greu sa o montezi singur.
Durata onorarii comenzii a fost de peste o luna.
Atentie la ce comanzi, variantele magsafe si magsafe2 sunt diferite dar seamana destul de mult, pot fi confundate. Documenteaza-te bine despre ce ai nevoie.
Altfel, gasesti pe olx cu cca 40-50 lei. Pentru mine nu era urgenta asa ca am putut astepta.

Edited by altuser09, 06 October 2018 - 08:11.


#4
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Ce ai tu acolo este un magsafe 1, care s-a folosit pe macbook-uri pana in 2008(parca) Partea nasoala este ca nu mai poti gasi un astfel de alimentator, singura solutie fiind sa cumperi un incarcator magsafe 2 si sa il folosesti cu un convertor de la 2 la 1.

#5
koko16

koko16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 30.01.2012
Sant cabluri magsafe 1 la chinezi cu duiumul. Daca ala din poza e originalul si nu e cablul intrerupt, curata-l cu izopropilic si periuta,
eventual slefuieste contactele.
https://www.aliexpre...agsafe 1 cable

Edited by koko16, 06 October 2018 - 11:25.


#6
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,592
  • Înscris: 05.12.2005
Acolo 2 pini par topiţi parţial de la intensitatea curentului, şi sunt şanse ca şi conectorul din MacBook să fi fost afectat, respectiv contacte arse.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate