Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

DVI vs Analog RGB (15-Pin D-Sub)

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 23.02.2007
In cs rez maxima e 1150 sau ceva de gen .. si 1 prieten are de 17 si ii vede 1280 maxima .. si la nfs MW 1024 e ultima rezolutiile , si la crt vedea mai multe :] intelegi ?

#20
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
Mda, nu stiu ce sa zic...
Ai si drivere la monitor sau il vede ca Plug&Play ?
Poate daca ai drivere, acestea limiteaza lista rezolutiilor la una sigura sau, mai bine zis, testata de producatori.
Vad ca al meu are o gramada de rezolutii wide si normale (nu stiu daca sunt toate, dar sunt foarte multe).

Prietenul tau are tot monitor wide ? Sau normal ? Poate lui ii vede rezolutii normale (1280x1024) iar tie iti vede direct wide-uri (desi ar trebui sa vada 1440x900 - rezolutia nativa). Parerea mea e ca depinde si de joc. Ca o paranteza - am cumparat de pe Steam doua pachete de colectie: Hexen + Heretic Collection si Quake Collection. Jocurile astea toate, folosind OpenGL, merg pe rezolutia monitorului meu. Deci, un joc din 1997 (Hexen II) merge in 1680x1050. Dar, sunt jocuri mai de-acu care nu merg decat la 1280x1024 maxim sau chiar 1024x768.

#21
mutirips

mutirips

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 08.04.2007
Am si eu o problema destul de asemanatoare...

Am un fx 5500... si 2 lcd-uri de 17", ambele cu cabluri vga.

Unul din monitoare l-am pus pe iesirea vga din placa video, iar cel de-al 2-lea, l-am pus printr-un adaptor la iesirea dvi-i. Problema este ca am prea mult verde si prea putin rosu... mi s-au dus culoriile in balarii rau de tot... m-am chinuit jumatate de zi sa calibrez monitorul ala si mai rau am facut... unde ar putea fii problema ?... in placa video, pe iesirea dvi, sau in adaptor? Mentionez ca sunt ok monitoarele, si daca le schimb intre ele cel de pe portul dvi se vede prost.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate