Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Rău de mașină

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018

View PostDany_Darke, on 05 octombrie 2018 - 14:22, said:

eu as mai ridica o problema, merge cumva cu acelasi sofer mereu?

au unii un stil de condus de iti versi si ce n-ai mancat, asa de barbari sunt. exact aceeasi situatie am avut cu cineva si schimbarea soferului a fost "minunea"
da cu același șofer cu care înainte nu-i era rău

#20
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Si eu am cateodata rau de masina, pe langa ce au zis colegii mai sus sa ma dezleg la sireuri ca sa-mi stea picioarele lejer ma ajuta (nu-i gluma)

#21
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View Posteiffel, on 05 octombrie 2018 - 15:35, said:

Am avut si eu rau de masina cand eram copil.
Dar numai cand meregam cu aceeasi masina. Oricare alta era ok.
In aia simteam miros de benzina si gaze arse. Culmea e ca doar eu le simteam.
Asa am avut si eu probleme cand eram mic, cu Olcitul lui taica-meu, probabil nu erau facute cum trebuie niste garnituri, ceva si cantitati mici de benzina intrau in habitaclu si ma alegeam cu dureri de cap si senzatie de voma.

#22
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,899
  • Înscris: 16.03.2007

View PostT Irina, on 05 octombrie 2018 - 13:57, said:

Eu am rau de miscare de cand ma stiu... de vreo 9 ani am descoperit pastilele acelea ”exotice” si practic au fost salvarea mea. In masina mai rezist (daca ma apuca raul conduc eu si imi trece instant). Insa nu pot merge cu avionul fara ele. Am luat nenumarate si nu am patit nimic. Insa, fiind vorba de o persoana in varsta, ar trebui consultat medicul inainte.
Nu e nevoie sa fie aduse din afara, acum se gasesc si la noi in farmacii - Arlevert e denumirea comerciala.
Nu iti produce somnolenta Arlevert-ul? Mie da, asa ca iau doar seara, la nevoie, nu pot sa iau pentru mers la drum pentru ca nu pot dormi cand sunt in miscare si risc sa am o stare de anxietate marita din moment ce mor de somn dar nu pot dormi. Doar Cocculine iau, ghimbir natural si bifez metodele arhicunoscute: stat in fata, privirea inainte.

#23
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
Problemele de sanatate mai sunt cauzate si de vibratiile neamortizate care provin de la multe motoare.
Un motor V, de cilindree mare este echilibrat si nu induce aceste stari pasagerilor.

#24
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006

View Postcris2d2, on 06 octombrie 2018 - 09:02, said:

Nu iti produce somnolenta Arlevert-ul? Mie da, asa ca iau doar seara, la nevoie, nu pot sa iau pentru mers la drum pentru ca nu pot dormi cand sunt in miscare si risc sa am o stare de anxietate marita din moment ce mor de somn dar nu pot dormi. Doar Cocculine iau, ghimbir natural si bifez metodele arhicunoscute: stat in fata, privirea inainte.

Mie nu imi produce somnolenta, sau cel putin nu semnificativ. Dar am auzit ca mai sunt persoane cu problema asta. Cu masina ma mai descurc - stau in fata intotdeauna sau conduc (era sa mor intr-un taxi pana la aeroport cand am facut greseala si m-am asezat in spate). Dar cand merg cu avionul nu pot controla altfel raul de miscare - si eu iau 2 pastile cu 30 min inainte de decolare, apoi cate una la 3 ore. Nu am avut probleme cu ele niciodata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate