Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Sfat achizitie 4x4

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,642
  • Înscris: 23.04.2007

View Postpancone99, on 05 octombrie 2018 - 20:10, said:

Acum Vitara....
fata de Dusterica,am vazut ca e mai scumpa la intretinere si piese.
Unde ai vazut asta ? ... pune, te rog, niste date concrete.

#38
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007
Vezi ca Ford se laudau ca in partea a doua 2018 lanseaza si in Ro modelul EcoSport 4x4.
Depinde si la ce pret il anunta - poate baga promotii de lansare.
Acum cel 4x2 la rabla e pe la 12000 E.
Au si cel mai premiat motor benzinar de 1L / 125Cp - 7 ani la rand, cel mai bun motor

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZiRNXC8GN1Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

GPL  nu face nici o probleme la motor - au dat pe post Loganul cu 1.000.000 Km pe GPL 1.4 benzina , care a facut taximetrie si  l-au analizat cei de la Reno Au spus ca motorul era Ok, fara probleme, cu compresia foare buna.
https://www.4tuning....jore-30051.html

Si la Duster - da, are mari probleme de stabilitate, dupa ce am facut drive test cu noul Duster, mi-am luat alt SUV.
Total dezamagit de masina asta.
In general e Ok, dar ofera prea putin si pentru mine nu merita.
Asta e si parerea mea :
Concluziile foarte dure trase de Jeremy Clarkson dupa ce a testat noua Dacia Duster
http://www.ziare.com...-duster-1523426

Edited by daalos, 08 October 2018 - 09:13.


#39
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
Uite ca majoritatea conationalilor lui Jeremy Clarkson au alta parere, una foarte buna http://incont.stiril...romaneasca.html

#40
daalos

daalos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 20.04.2007
Da... asa este - de "valoroasa" ce este i-au tot scazut vanzarile ... statistica din acelasi articol Posted Image
In plus "SUN" e o prestigioasa publicatie din segmentul auto.... ceva de genul Click sau Libertatea de la noi... Posted Image
si bineinteles ca e muuult peste Jeremy Clarkson in competente de auto....

#41
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Daca vrei 4X4 adevarat, in banii astia iei o Lada Niva sau mai urci putin la pret si cumperi noul Suzuki Jimny. Daca nu te intereseaza solutiile tehnice dovedite, mecanice, ti-as recomanda noul Duster. My 5 cents..

#42
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postgushpi, on 05 octombrie 2018 - 12:09, said:

GPL ul își scoate banii dacă ai drumuri multe în afara orașului... acolo consumul e f.mic..., în oraș nu-i cine știe ce
Vrei sa spui invers. E mai util in oras unde consumi mai mult si deci si economisesti mai mult. Nu mai zic de poluare.

#43
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
De curiozitate alaltaieri am facut vreo 200 km de autostrada pe benzina. La 100/h.

Attached Files



#44
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,873
  • Înscris: 03.12.2001
dacă resetez consumul dupa ce am pus mașina în mișcare, da, și mie tot 4% imi consumă.

#45
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
De unde se reseteaza CONSUMUL ???

Si cum faci sa spui ca eu as fi facut asta ?

Edited by Paz, 18 October 2018 - 15:35.


#46
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postedi10000, on 12 octombrie 2018 - 08:03, said:

Daca vrei 4X4 adevarat, in banii astia iei o Lada Niva sau mai urci putin la pret si cumperi noul Suzuki Jimny. Daca nu te intereseaza solutiile tehnice dovedite, mecanice, ti-as recomanda noul Duster. My 5 cents..

Nu stiu cat e, dar Jimny cred ca e solutia optima.

#47
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
E spre 20.000€, dar problema este timpul de livrare. In RO habar nu au cind il vor aduce. Are un succes enorm masinuta, sint cozi de luni de zile pentru ea.

#48
ipel

ipel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 11.03.2013
Duster 4x4 sta mai bine pe sosea decat Vitara 4x4 sau S-Cross, avand puntea spate independenta Dusterul.

Din punct de vedere al dotarilor Suzuki sta mai bine pe echiparile premium avand cutie automata pe 4x4, motor 1,4 turbo benzina foarte bun,  cruise control adaptiv etc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate