Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Cum sa imi controlez impulsurile negative?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#19
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostOnan_Barbaru, on 03 octombrie 2018 - 13:57, said:

Mamaie, la 40 de ani ai tai si cu 2 copii de 16 ani, se mai uita cineva la tine?
Se poate și fără să fiți scârbe? Chiar pe orice topic de genul ăsta trebuie să faceți comentarii deplasate?!

#20
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Post-Diana-, on 03 octombrie 2018 - 13:54, said:

Dar nu inteleg de ce mai stai angrenata in ceva ce nu functioneaza, in asa-zisa relatie cu tatal copiilor.
Apropo de asta, sotia lui stie? El a recunoscut copiii? Care este situatia juridica a lor, copiii primesc bani de ingrijire de la el sau cum procedati?

De unde ai tras concluzia ca sunt copiii lui?

Edited by don_dannielo, 03 October 2018 - 13:59.


#21
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
Nu-s copii lui.
Ea este divortata de tatal gemenilor.

Edited by OPEDI, 03 October 2018 - 14:02.


#22
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,528
  • Înscris: 16.03.2007
Ati incercat vreodata terapie cu un psiholog?

#23
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Daca reusesti,


invata sa privesti viata dintr-o alta perspectiva, gandeste-te ca altii au o soarta mult mai rea si ca in definitiv esti norocoasa. Priveste jumatatea plina a paharului. In ce priveste relatia, bucura-te ca e asa cum e. Din unele puncte de vedere e mai bine asa.

#24
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

View Postborn2lose, on 03 octombrie 2018 - 13:57, said:

ah, deci copiii nu sunt ai lui....


Eu am dedus ca ar fi ai lui, in fine, incep sa am dubii asupra veridicitatii intamplarilor.

Raman la ideea cu psihoterapia, stiam ca Fundatia Estuar mai face voluntariat cu sedinte de psiho, insa probabil ca exista si altele, plus ca nu stim domiciliul mamei.

#25
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

View Postalthea, on 03 octombrie 2018 - 13:58, said:

Se poate și fără să fiți scârbe? Chiar pe orice topic de genul ăsta trebuie să faceți comentarii deplasate?!
Ce ti se pare deplasat ma nene? Eu am aproape 49 de ani si nu indraznesc sa ma uit la femei trecute de 30, mai ales sa aiba si copii. Am deja una de 43 in casa...

#26
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
cauta si tu pe cineva care are o "povara" ca a ta Posted Image.....oamenii gasesc alinare cand vad ca nu sunt singurii in aceeasi situatie...ai acces la net, asa ca, vezi si tu cum gandesc altii in aceeasi situatie ca a ta

nu e un lucru rau ca umblii cu un om insurat, dar sa speri ca el sa se desparta pentru tine, ceri cam multe.....sexul ar trebui sa fie indeajuns, renunti la el, nu mai parte nici de asa ceva Posted Image

Edited by jimi91, 03 October 2018 - 14:11.


#27
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

View PostOnan_Barbaru, on 03 octombrie 2018 - 14:07, said:

Ce ti se pare deplasat ma nene? Eu am aproape 49 de ani si nu indraznesc sa ma uit la femei trecute de 30, mai ales sa aiba si copii. Am deja una de 43 in casa...

Se citeste prin postarea ta o nesimtire crasa, dar nu esti tu subiectul topicului.

#28
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostOnan_Barbaru, on 03 octombrie 2018 - 14:07, said:


Ce ti se pare deplasat ma nene? Eu am aproape 49 de ani si nu indraznesc sa ma uit la femei trecute de 30, mai ales sa aiba si copii. Am deja una de 43 in casa...

Tataie (imi permiti sa-ti zic asa, daca-i zici si nevestii de 40+ mamaie), esti off-topic.

Edited by don_dannielo, 03 October 2018 - 14:10.


#29
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
Sa ai o relatie cu un barbat casatorit si sa fii geloasa pe el pentru ca se culca cu sotia... Asta inseamna sa fii mafiot.
Te-ai intrebat vreodata daca acel om isi inseala cu usurinta sotia, oare nu te va lasa si pe tine cu ochii in soare tot asa de usor?
Crezi ca el vrea o alta familie? E satul pana peste cap de ifosele sotiei, nu are nevoie de o alta sotie la fel.
Asa ca probabil te tine doar pentru sex.  Stiu, e dur ce spun dar asta e adevarul. Daca era altfel, probabil deja erati casatoriti.

Edited by dan1980_25, 03 October 2018 - 14:11.


#30
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Tu fiind vreun etalon al bărbaților, sau ce?

View PostOnan_Barbaru, on 03 octombrie 2018 - 14:07, said:

Ce ti se pare deplasat ma nene? Eu am aproape 49 de ani si nu indraznesc sa ma uit la femei trecute de 30, mai ales sa aiba si copii. Am deja una de 43 in casa...


#31
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Rodica, acum ca am citit povestea ta pe alt topic, probabil ca ti s-a mai spus, dar ma vad nevoita sa repet: nu vrei sa incerci sa iti gasesti un om aflat in situatia ta? Poate vaduv, poate infertil, vreun credincios de pe la Biserica, un om linistit, poate un om mai matur, mai simplu..nu stiu...altfel decat cei la care ai sperat pana acum...?

Stii tu, nu toata lumea are noroc la printi sau frumosi sau bogati, poate un om care sa accepte multe lucruri ar fi mai potrivit pentru tine.

#32
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Nu mai dati sfaturi de genul... fa terapie, sau gandeste pozitiv, sau mai stiu eu ce chestie ca  atunci cand pocnesti din degete si totul o ia in directia buna dintr-o data, dar nejutoratul in cauza nu stie ce sa faca. Toti stim ce sa facem, dar nu toti mai avem puterea de a o face. de ce? ca am ajuns la capatul rabdarii. Si mai vine si cate un idiot ca cel de mai devreme care se crede buricul pamantului, si pentru ca lui ii merge bine, rezulta ca cei ce sufera, sunt doar niste dobitoci care au ales sa fie asa. Ii doresc din suflet sa o simta pe pielea lui.Si cat mai curand.
Eu am trecut prin momente grele, depresie, anxietate, din motive clare si reale si stiu cum este. Prieteni, familia, oamenii, chiar si strainii, nu trebuie indepartati si orice vorba buna si orice alinare trebuie primita cu inima deschsa. Constientizarea este primul pas si apoi ceilalti pasi vin de la sine, oricare ar fi ei. Dar totul asezonat cu o vointa de fier, impusa sa nevoie.

#33
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Post-Diana-, on 03 octombrie 2018 - 14:12, said:

Rodica, acum ca am citit povestea ta pe alt topic, probabil ca ti s-a mai spus, dar ma vad nevoita sa repet: nu vrei sa incerci sa iti gasesti un om aflat in situatia ta? Poate vaduv, poate infertil, vreun credincios de pe la Biserica, un om linistit, poate un om mai matur, mai simplu..nu stiu...altfel decat cei la care ai sperat pana acum...?

Stii tu, nu toata lumea are noroc la printi sau frumosi sau bogati, poate un om care sa accepte multe lucruri ar fi mai potrivit pentru tine.

frumos sau bogat:|...dar destept ce are? aia nu e buni? aia e mai nasoli?....pff

#34
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013

View PostOnan_Barbaru, on 03 octombrie 2018 - 14:07, said:

Ce ti se pare deplasat ma nene? Eu am aproape 49 de ani si nu indraznesc sa ma uit la femei trecute de 30, mai ales sa aiba si copii. Am deja una de 43 in casa...

Tu esti un retardat mintal, un limitat. Dar poate este bine pentru tine. Ocupate de familia ta si lasa femeile in floarea varstei pe seama celor care sunt in stare sa le faca fericite.

#35
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Costin, terapia este buna cand este facuta cu oameni potriviti.
Numai in Romania (si or mai fi cateva tari cretine) credem ca bolnavii mintal trebuie sa faca terapie, o greseala imensa, de altfel.

#36
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Post-Diana-, on 03 octombrie 2018 - 14:12, said:

nu vrei sa incerci sa iti gasesti un om aflat in situatia ta? Poate vaduv, poate infertil, vreun credincios de pe la Biserica, un om linistit, poate un om mai matur, mai simplu..nu stiu

Cum faci sa spui asa ceva ? Nu vorbesti de o cumparatura pe Amazon. L-a cunoscut pe ala si-i place de el. Iar lui de ea. Nici pisica nu o schimbi cu atata usurinta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate