Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Pareri e-infinity?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Salutari, ce parere aveti de e-infinity? vad ca au preturi foarte bune pt aparatele foto in comparatie cu magazinele noastre din ro ( f64, yellowstore, emag etc).

Vreau sa imi iau un D7200 si pretul de la e-infinity mi se pare foarte bun:  https://www.e-infin....dy_only_kit_box

Din review-uri ce am citit, totul pare in regula, dar va intreb si pe voi daca ati comandat de la ei.

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,832
  • Înscris: 13.07.2011
pe trustpilot au note foarte mari si ar parea cat de cat seriosi. Cumpara prin Paypal cu secure, asa ai siguranta cat de cat ca iti recuperezi banii in caz de ceva. Adresa lor este

19/F
Beverly House
NOS.93-107 Lickhart Road
Wanchai
Hong Kong

asta este motivul pretului mai avantajos. Produsele vin de la sursa.

#3
Visatoru'

Visatoru'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 30.05.2006
Sunt ok, am cumparat eu si in 2-3 zile am si primit comanda. Problema insa este lipsa reala a garantiei. Body-ul mirroless primit de mine are o problema la rotita de compensare a expunerii. Nu este vina lor, evident, era nou, sigilat. Dar nici nu imi vine sa il trimit inapoi la ei pe cheltuiala mea, cine stie cat ar sta pe la ei pt "reparatie".
Asadar tine un pic si de noroc.

Edited by Visatoru', 02 October 2018 - 09:44.


#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,832
  • Înscris: 13.07.2011

View PostVisatoru, on 02 octombrie 2018 - 09:43, said:

Sunt ok, am cumparat eu si in 2-3 zile am si primit comanda. Problema insa este lipsa reala a garantiei. Body-ul mirroless primit de mine are o problema la rotita de compensare a expunerii. Nu este vina lor, evident, era nou, sigilat. Dar nici nu imi vine sa il trimit inapoi la ei pe cheltuiala mea, cine stie cat ar sta pe la ei pt "reparatie".
Asadar tine un pic si de noroc.

este produs pentru marketul european sau pentru cel asiatic? Normal trebuie sa iti inregistrezi produsul cu serial number si factura pe pagina oficiala si ai garantie fara probleme. Eu am comandat pentru o cunostinta un Olympus 12-100mm f4 tot asa de pe un site asiatic cu PayPal Buyer Protection ca era cu 500€ mai ieftin. Am putut sa inregistrez produsul pe pagina oficiala si am primit si 6 luni in plus garantie fata de cea normala. Asa ca nu ar trebui sa fie o problema.

#5
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Va multumesc de pareri. Cu garantie cred ca va fi in regula daca il inregistrez pe nikonisti.ro

#6
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
Nu, nu va fi in regula Posted Image.

Astia de la e-infin au review-uri bune in general si diferenta de pret e mare dar fiind produse de pe piata gri nu vei avea nici o forma de garantie oficiala (si conform termenilor si conditiilor, orice sucursala Nikon din Europa va avea dreptul sa iti refuze orice forma de reparatii).

Cel mult sa ti-l rezolve cei de la kamerawerk contra cost.

Edited by StefanSC, 02 October 2018 - 10:36.


#7
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 12.09.2003
E un site gray market. Produsele sunt originale, cumparate legal, preturi foarte bune, dar la majoritatea marcilor (Nikon sigur) nu vor beneficia de garantie de la producator in mai nici o tara, doar "garantie" de la eInfin, care le trimite inapoi in Asia si incerca acolo repararea lor. Depinde de fiecare daca pretul mai bun merita dezavantajul asta.
Pentru cine nu stie - ideea e producatorul isi protejeaza distributorii oficiali in felul asta, care au costuri diferite la service in functie de zona geografica - de aceea un DSLR costa mult mai mult in UK decat in China..

http://www.dslrbodie...ray-market.html

Edited by tudor_turcu, 06 October 2018 - 07:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate