Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Site-uri de suplimente

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016

 stalker2142, on 05 ianuarie 2019 - 22:51, said:

tot ala e site-ul/locatia de care ziceam si eu in mesaj

oricum eu am ajuns la concluzia finala ca suplimentele sunt doar tepe si nu o sa mai consum vreunul tot restul vietii
nu ajuta cu nimic in schimb au efecte negative, costa bani, timp pierdut si disconfort prin administrare

Ce afecte negative au? Explica. Suntem inapoiati, in alte tari suplimentele se gasesc in supermarket-uri.
Proteina din zer e cea mai buna proteina.

#20
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,694
  • Înscris: 29.10.2017

 Edward1337, on 12 februarie 2019 - 02:05, said:


Ce afecte negative au? Explica. Suntem inapoiati, in alte tari suplimentele se gasesc in supermarket-uri.
Proteina din zer e cea mai buna proteina.

Si la noi se gasesc in supermarketuri, la mega image au batoane proteice si bauturi proteice
Proteina din carne de vita este cea mai buna

Proteina din zer produce efecte negative de genul balonare, gaze, diaree etc Corpul nu este obisnuit sa consume un concentrat care are 80% proteina, prefera hrana reala
Culturistii care apar pe youtube iar proteine doar cand sunt filmati si numai marca care ii sponsorizeaza
Carnea de vita si de pui sunt preferate ca surse de proteine
Toti care sunt implicati in reclama la suplimente consuma steroizi si substante ilegale de arderea grasimilor ca sa ii convinga pe oamenii de rand (e o industrie de cateva zeci de mld dolari in usa) sa consume cat mai mult

#21
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Ba proteina vegetală e cea mai bună dacă ții cont de etică, ecologie, propria sănătate. Se găsește la Redis.

#22
sikus

sikus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 30.10.2014
Sit-uri de suplimente sunt multe, dar e important sa gasesti unele care chiar functioneaza pe metabolismul tau.

#23
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011
atat proteina vegetala cat si cea animala au la baza aceasi formula si o compozitie identa. Diferenta majora este timpul de procesare in corp.

Semintele de chia (113%) este cea mai efectiva sursa de proteina vegetala. Problema este ca un consum ridicat duce la efecte negative (maxim 15-20g pe zi). A doua sursa vegetala este secara (83%). Restul surselor vegetale (nuci sau soia spre exemplu) sunt procesate foarte lent si nu sunt foarte avantajoase inainte sau dupa antrenament.

Daca vorbim de proteina animala cea mai buna sursa este cea din oua (100%) asemanatoare ca si procesaj cu semintele de chia. Cam toate sursele animale au o viteza de procesare foarte ridicata (80% in sus), asta fiind avantajul dintre cele doua proteine.

Restul efectelor negativ precum balonare, diaree sau stiu eu ce spune colegul nostru stalker2142, depind foarte mult de individ, de intolerantele personajului, de calitatea proteinelor si asa mai departe. Ridic consumul de proteina in perioada de gain si la 3*greutatea corpului fara cea mai mica problema (analizele la sange le fac odata la 3 luni, si sunt excelente).

Edited by business11, 01 March 2019 - 12:54.


#24
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006

 business11, on 01 martie 2019 - 12:49, said:

...
Semintele de chia (113%) este cea mai efectiva sursa de proteina vegetala. Problema este ca un consum ridicat duce la efecte negative (maxim 15-20g pe zi). A doua sursa vegetala este secara (83%). Restul surselor vegetale (nuci sau soia spre exemplu) sunt procesate foarte lent si nu sunt foarte avantajoase inainte sau dupa antrenament.
...
Detalii, te rog. :)

#25
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oRk3WGXJrI4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Stie ce zice baiatu :)

#26
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011

 EXIT, on 01 martie 2019 - 18:40, said:

Detalii, te rog. Posted Image

Idea este ca intr-adevar nu exista surse oficiale si teste stiintifice pe baza acestei cantitati. Problema se pune in felul urmator, semintele de Chia au aparut in Europa de mai putin de 10 ani. In America de sud se consuma de sute de ani. Corpul nostru nu este obisnuit cu semintele de Chia si nu se cunosc reactiile la acest produs. Astfel ca Uniunea Europeana a declarat ca 15-20g de zi este cantitatea maxima de consum al semintelor, fara un efect negativ (declansare de alergii, modificari hormonale, probleme cu digestia sau stomacul, probleme cu metabolismul si asa mai departe).

Edited by business11, 04 March 2019 - 16:16.


#27
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Dar înainte ai scris despre chia:

Quote

duce la efecte negative
dacă depășim 15-20g ceea ce nu s-a observat nicăieri.
De fapt în UE este considerată aliment noutate și se sugerează numai o cantitate de 15g. Dar asta pentru că așa e o lege mai veche, o formalitate, nu pentru că s-ar fi observat efecte negative. Când am mâncat, am mâncat mult mai mult de atât. E improbabil să îți afecteze sănătatea ci doar portofelul.

#28
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011

 EXIT, on 05 martie 2019 - 01:59, said:

Dar înainte ai scris despre chia:

dacă depășim 15-20g ceea ce nu s-a observat nicăieri.
De fapt în UE este considerată aliment noutate și se sugerează numai o cantitate de 15g. Dar asta pentru că așa e o lege mai veche, o formalitate, nu pentru că s-ar fi observat efecte negative. Când am mâncat, am mâncat mult mai mult de atât. E improbabil să îți afecteze sănătatea ci doar portofelul.

da exact, doar ca m-am exprimat putin gresit. Nu este chiar asa, exista multe persoane cu intolerante ce tin de seminte spre exemplu. Cand vorbim despre orice aliment, cantitatea ridicata strica.

Edited by business11, 05 March 2019 - 10:15.


#29
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,082
  • Înscris: 09.01.2007

 stalker2142, on 12 februarie 2019 - 08:17, said:


Proteina din zer produce efecte negative de genul balonare, gaze, diaree etc

Confunzi cu lactoza sau caseina. Daca vorbim de izolat de zer, cu ala se trateaza bolnavii de ficat.

#30
bogdanfit1990

bogdanfit1990

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2019
Eu imi iau suplimente doar de la advanced nutrition , au un magazin in crangasi unul la tineretului si unul la muncii chiar langa restaurantul ali baba, au o gramada de firme, de la universal la weider la nutrend sau bsn. ai o gramada de produse din care sa alegi si m-am inteles extraordinar de bine cu toate produsele pe care le-am achizitionat de la ei. am avut gainer si aminoacizi lichizi de la weider,foarte buni am pus masa extraordinar de repede si m-am definit frumos cu antrenamentul potrivit. e un magazin super ma bucur ca l-am descoperit

#31
gianapo

gianapo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.09.2014
http://iridiumlabs.ro
Suplimente pentru masa musculara

#32
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,694
  • Înscris: 29.10.2017

View Postgianapo, on 02 aprilie 2019 - 10:41, said:

http://iridiumlabs.ro
Suplimente pentru masa musculara

teapa ..fumata demult

#33
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008

 bogdanfit1990, on 20 martie 2019 - 18:03, said:

Eu imi iau suplimente doar de la advanced nutrition , au un magazin in crangasi unul la tineretului si unul la muncii chiar langa restaurantul ali baba, au o gramada de firme, de la universal la weider la nutrend sau bsn. ai o gramada de produse din care sa alegi si m-am inteles extraordinar de bine cu toate produsele pe care le-am achizitionat de la ei.
Mie imi suna a reclama, de fapt sunt sigur ca asta e, ca mai ai un post tot asa.


 bogdanfit1990, on 20 martie 2019 - 18:03, said:

am avut gainer si aminoacizi lichizi de la weider,foarte buni am pus masa extraordinar de repede si m-am definit frumos cu antrenamentul potrivit. e un magazin super ma bucur ca l-am descoperit
iauzi.....te-ai definit cu "antrenamentul" potrivit....asta dupa ce ai pus masa "extraordinar de repede"
in 2019 inca se mai abereaza la modul nesimtit (macar daca ai un interes ia si fa-ti temele cat de cat).
Daca la fel de bun indrumator esti si cand vinzi acele suplimente....sau cand le recomanzi...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate