Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Reclame fullscreen

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
PhaseZ

PhaseZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.01.2011

View Postjfclaudiu, on 01 octombrie 2018 - 14:40, said:

Instalezi NoRoot Firewall, iar in "LOGURI DE ACCESE" vezi toate programe ce acceseaza internetul. Marea majoritate a reclamelor vin de pe adresele: *.1e100.net:443, *.amazonaws.com:443, *.cloudfront.net:* si *.akamaitechnologies.com:*. Poate sunt si alte adrese, dar astea, in special primele doua, sunt cel mai des intalnite.

Pana la urma asa am rezolvat. Ma bucurasem ca timp de cateva zile nu am mai avut reclame, apoi au inceput sa apara cate una noaptea. Azi noapte a trebuti sa fac aproape o noapte alba asa ca am stat sa butonez telefonul. Imi arunca reclame la fiecare 3-5 minute. Am instalat diferite log readere, alti antivirusi, culmea nimic nu vedeau. Asa ca am zis ca incerc cu firewall-ul asta. Default, blocheaza tot si iti arata ce aplicatii fac cereri pentru net si dau drumul la una cate una pana ajung la o aplicatie File Manager, ii dau drumul pac reclama, o blochez, dupa cateva minute iarasi vrea se se conecteze, o las, iar reclama. Intru in toate aplicatiile si vad intr-adevar sunt 2 aplicatii numite File Manager, pe una recunosteam iconita, gen un folder pe cealalta nu, ceva cu 2018. O dezinstalez, din pacate fara sa apuc sa ma uit cand a fost instalata, daca avea cache. Intru in PLaystore la Library unde sunt afisate toate aplicatiile instalate de mine  si surpriza, nu gasesc aceasta aplicatie. In logurile firewall exista insa urme ca la un moment dat i-am permis sa se conecteze la net, altfel as fi zis ca sunt nebun.

De unde sa fi agatat prostia asta...Sper sa nu fi lasat o bresa in telefon sa ma trezesc ca se tot instaleaza la cateva zile dar macar pot sa-l blochez cu firewall.

Edited by PhaseZ, 09 October 2018 - 09:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate