Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Flatulenta

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

 pelargonium, on 29 septembrie 2018 - 22:48, said:

Se aude foarte tare de se trezeste fata singura din somn...
Nu cred ca se trazeste de la zgomot... mai degraba se misca ori intoarce si profita sa reduca presiunea Posted Image Si oricum tine cont ca daca te culci cu burta plina, prea devreme sau dinastea e ceva normal la oricine pentru ca se reduc functiile dar bacteriile nu se culca, ele continua si la un moment dat ...
Eu insist ca nu e nicio problema, daca are alte simptome mai serioase sau cu tenta cronica gen sparcaiala deasa la baie, simptom de iritatii gen colite etc poate insemna ceva medical, poate secretii, ficat, pancreas sau infectii etc... dar asa eu cred ca nu trebuie sa-ti faci griji daca e vorba doar de ce ai descris.

Edited by andreic, 29 September 2018 - 23:02.


#20
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 pelargonium, on 29 septembrie 2018 - 22:40, said:

Are 12 ani, nu ii dau sucuri de niciun fel, nu bea apa carbogazoasa. Indiferent ce mananca se bese, faza e ca se aude tare si des. De asta zic ca nu e normal
Da-i pace la copila,are tranzit bun
Daca erai nevasta mea.....

#21
SportBilly

SportBilly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 11.09.2018

 pelargonium, on 29 septembrie 2018 - 22:51, said:

nu cred ca doar nu o trece in fiecare noapte...
PE mine ma trece, dar rezolv la 7 dimineata, in fiecare zi.

#22
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
Seara inainte de culcare sa bea 2 pastile de carbune medicinal - este ieftin, este natural , nu are contraindicatii inafara faptului ca trebuie baut dupa minim 2 ore daca face vreun tratament medicamentos . Altceva doar cu prescriptie medicala , nu cred ca are nimic , carbunele ajuta oricum in alte 100 de probleme dar fiind ieftin , banal, natural multi il evita si cumpara pastile de la 200 lei bucata in sus crezand ca doar ele si numai ele fac minuni. Flatulenta indica un organism sanatos . Numai la noi este o rusine si dezgustator , in alte tari chiar din Europa este ceva natural, normal , la noi este rusine... In primul rand sa vedem ce reprezinta https://www.unica.ro...tatea-ta-151236

Edited by ldpe, 29 September 2018 - 23:50.


#23
Draventor

Draventor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.09.2018
@pelargonium Sper că ești la menopauză și nu ai apucat să faci copii, ar fi trist altfel! Vezi, din cauza celor ca tine Statul trebuie să limiteze drastic dreptul la reproducere... Dacă lăsăm pe orice să se procreeze, ajungem în situații din astea...

#24
meshgheru_andu

meshgheru_andu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,453
  • Înscris: 09.05.2009
OFF Topic
Nu stiu cum Dumnezeu sau de unde a aparut rusinea asta cu besitul! Doar in Romania am intalnit persoane rusinate ca au tras o "fasaita", ca daca e cu zgomot intra in pamant!! In Germania am intalnit oameni care se beseau cu zgomot in autobuz si totul era normal, nimeni nu s-a intors sau ceva. Asadar, imi poate explica si mie cineva de unde rusinea asta?
ON Topic
Initiator care este problema cu flatulenta copilului? De ce te deranjeaza sau ce anume te deranjeaza?

Edited by meshgheru_andu, 30 September 2018 - 01:53.


#25
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,914
  • Înscris: 31.03.2003
Bea lapte zilnic? Sa nu fie intoleranta la lactoza.

#26
pelargonium

pelargonium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 01.09.2014

 meshgheru_andu, on 30 septembrie 2018 - 01:53, said:

OFF Topic
Nu stiu cum Dumnezeu sau de unde a aparut rusinea asta cu besitul! Doar in Romania am intalnit persoane rusinate ca au tras o "fasaita", ca daca e cu zgomot intra in pamant!! In Germania am intalnit oameni care se beseau cu zgomot in autobuz si totul era normal, nimeni nu s-a intors sau ceva. Asadar, imi poate explica si mie cineva de unde rusinea asta?
ON Topic
Initiator care este problema cu flatulenta copilului? De ce te deranjeaza sau ce anume te deranjeaza?

"Ma deranjeaza" pentru ca nu mi se pare normal sa fie asa. E fata si se va face de rusine in lume.

 oaspetele, on 30 septembrie 2018 - 06:39, said:

Bea lapte zilnic? Sa nu fie intoleranta la lactoza.
nu bea lapte mai deloc si paine mananca foarte putina

#27
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,914
  • Înscris: 31.03.2003
Uite un articol bunicel.
https://adevarul.ro/...fc3b/index.html

#28
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
ar trebui sa duci fetita la medic. poate are intoleranta la un anumit aliment/ingredient. sau are un dezechilibru al florei intestinale. fetita are o alimentatie echilibrata, diversificata, cum sta cu tranzitul intestinal, ce consistenta au scaunele ei?

#29
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
O fi de la noul regim alimentar! Ce mananca deobicei?

#30
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017

 pelargonium, on 30 septembrie 2018 - 07:13, said:

se va face de rusine in lume.
Nu se va face , daca pleaca bea carbune si sta linistita , asta pana la o anumita varsta cand vor fi conditionate si evacuate doar cand doreste clientul ...rabdare .
Cauzele care provoaca flatulenta https://www.csid.ro/...turale-13877707

#31
pelargonium

pelargonium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 01.09.2014

 corinadaniela, on 30 septembrie 2018 - 08:03, said:

ar trebui sa duci fetita la medic. poate are intoleranta la un anumit aliment/ingredient. sau are un dezechilibru al florei intestinale. fetita are o alimentatie echilibrata, diversificata, cum sta cu tranzitul intestinal, ce consistenta au scaunele ei?
mananca de toate, echilibrat. nu face excese. scaun are o data pe zi, normal

 meshgheru_andu, on 30 septembrie 2018 - 09:32, said:

]
Sa o inveti cand se duce la baie sa faca "numarul 2" sa fie la 100 de metri de cel mai apropiat barbat. Aaaa... sa dea drumul la apa sa nu se auda cum se caca, ca ea este fata nu om ca sa se cace!
Mi-e rusine mie de educatia pe care o oferiti.
ai grija sa nu rosesti de atata rusine cata iti este

#32
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
Daca suntem pe aria homeopatie trebuie amintit ca fetita are frica de ceva , idei bagate in cap si nedigerate de creierul ei tanar, are o stare de inclestare - exista remedii naturale , poate ei ii este frica sa spuna ce simte , aceste stari sunt in mintea ei si trebuie eliberate , mai tarziu duc la stare de depresie chiar spre dependente, usoare alcolismul sau grave , se inchide in sine .

Edited by ldpe, 30 September 2018 - 10:00.


#33
SportBilly

SportBilly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 11.09.2018
Mai, din ce stiu eu, bashinile trebuie eliberate. Altfel se urca la cap si asa apar ideile de rahat.

#34
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003

 pelargonium, on 30 septembrie 2018 - 07:13, said:

"Ma deranjeaza" pentru ca nu mi se pare normal sa fie asa. E fata si se va face de rusine in lume.
Eu cred ca deja esti troll pe forum Posted Image
Ti s-a spus de atatea ori ca e normal si ca nu e ceva izolat sau deosebit mai ales dupa masa de seara si tot tii sa readuci in discutie, sa prelungesti inutil subiectul...

Am suspectat ca esti troll cand ai spus ca s-a trezit de la zgomot... niciodata cand cineva doarme bine nu se trazeste de la propriile zgomote... iti dai seama cum ar fi cand sforai sa te trazesti ? Posted Image
In plus ti s-au dat cateva solutii simple si nici nu te-a interesat sa le pui in practica... pur si simplu iti place sa mendii o discutie inutila.

Get a life, uita de subiect, o gramada de baieti ar aprecia-o instant asa cum e Posted Image

Edited by andreic, 30 September 2018 - 10:44.


#35
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

 meshgheru_andu, on 30 septembrie 2018 - 01:53, said:

Doar in Romania am intalnit persoane rusinate ca au tras o "fasaita", ca daca e cu zgomot intra in pamant!! In Germania am intalnit oameni care se beseau cu zgomot in autobuz si totul era normal, nimeni nu s-a intors sau ceva.
Scarbosi mai sunt nemtii astia, desi se dau civilizati.
https://www.thelocal...icer-is-allowed

#36
pelargonium

pelargonium

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 01.09.2014

 andreic, on 30 septembrie 2018 - 10:41, said:

Eu cred ca deja esti troll pe forum Posted Image
Ti s-a spus de atatea ori ca e normal si ca nu e ceva izolat sau deosebit mai ales dupa masa de seara si tot tii sa readuci in discutie, sa prelungesti inutil subiectul...

Am suspectat ca esti troll cand ai spus ca s-a trezit de la zgomot... niciodata cand cineva doarme bine nu se trazeste de la propriile zgomote... iti dai seama cum ar fi cand sforai sa te trazesti ? Posted Image
In plus ti s-au dat cateva solutii simple si nici nu te-a interesat sa le pui in practica... pur si simplu iti place sa mendii o discutie inutila.

Get a life, uita de subiect, o gramada de baieti ar aprecia-o instant asa cum e Posted Image

nu stiam ca esti amator/ amatoare de mirosit basinile altora

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate