Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Facebook Hacked — 10 Important Updates You Need To Know About

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
N-are rost sa dau copy: https://thehackernew...unt-hacked.html

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Si opinia ta care este?
Am citit acum intamplarea si pare penibil ce s-a intamplat acolo, vulnerabilitati care au cam un an bun de cand exista.
Apoi sa fim seriosi, putin le pasa atacatorilor de conturile cocalarilor de la noi.
Daca vor sa faca bani se uita la conturile persoanelor publice pt a gasi detalii compromitatoare, in speranta de a face bani.

#3
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017
Ok, și nu ne spune și nouă cum a făcut lucrul ăsta ? Ce e așa mare secretul ? Doar nu e Coca-Cola.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Sunt explicate in linkul acela vulnerabilitatile care au fost exploatate.

#5
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Pai din punctul meu de vedere asta e un fel de "bye-bye" pe care cei de la fb vor sa ne transmita noua utilizatorilor de rand. N-am date chiar asa sensibile pe fb dar sa stii ca ti-au fost descarcate datele printr-un amarat de api.. naspa.

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ce ofera facebook e un dar otravit.
Nu am inteles niciodata de ce as pune poze pe net cu mine, unde am fost, ce mananc, care-mi sunt prietenii samd.

#7
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015
Total de acord cu tine. Una e sa pui o poza cu tine si gata ca sa stie lumea cine esti si alta e sa pui poza odata la 2-3 zile si pe deasupra s-a mai lansat si prostia aia de story care la fel, e un mare c****

#8
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Ce bine că nu mai am facebuci.

#9
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Eu mare lucru nu am pe FB. Poze cu mine mai rar.
Folosesc contul pentru grupurile de vanzari prin care imi promovez un mic business sa zic asa....in rest nimic important.

#10
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Cel mai mult m-a deranjat ca a trebuit sa ma re-loghez.

View Postun-simplu-om, on 29 septembrie 2018 - 19:59, said:

Ok, și nu ne spune și nouă cum a făcut lucrul ăsta ? Ce e așa mare secretul ? Doar nu e Coca-Cola.

Tu oricum n-ai intelege.

#11
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
De fapt Facebook a vandut voluntar detaliile userilor catre Cambridge Analitica acum 2 ani pentru a fi folosite abuziv la referendumul Brexit in UK si pentru alegerile imbecilului de Trump.
    Acum facebook e sub ancheta in multe tari. Probabil si alegerile din RO ar trebui sa fie anchetate.
    Un atac am hacherilor impotriva Facebook pica exact la fix.
    E ca atunci cand arde arhiva contabila inainte sa primesti un control de la fisc si sa intri la parnaie 50+ ani.

#12
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
n-are nicio legatura, nu au "ars" nimic hackerii

#13
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018
Facebook ar fi un program amarat si banal daca nu ar fi milioane de prosti care chiar cred toate prostiile scrise acolo si toate pozele fake care sunt puse acolo.
Din cauza prostilor a devenit o arma...

#14
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View PostIpsilanteCucuruz, on 29 septembrie 2018 - 23:19, said:

Facebook ar fi un program amarat si banal daca nu ar fi milioane de prosti care chiar cred toate prostiile scrise acolo si toate pozele fake care sunt puse acolo.
Din cauza prostilor a devenit o arma...
Adica tie ti-e frica mai tare de unul care are un cont de FB decat de unul care are un cutit ? Ufff, ce gandire tampita pot avea unii.

Unii dintre voi habar nu aveti ca unii oameni chiar fac bani de pe urma facebook-ului ( nu ma refer escrocherii, smecherii sau alte chestii ), altii il vad ca un mod de socializare, altii sunt interesati de cu totul altceva.
Perspectiva FB-ului tine doar de fiecare in parte. Eu unul nu vad FB-ul nici o arma, nici un lucru ciudat, nu vad FB-ul nici ca un instrument de propaganda, nu vad FB-ul nici ca fiind ceva rau sa bun.
Pentru mine FB-ul este o pagina personala in care eu imi controlez continutul si imi extrag informatiile care am nevoie. Si mai mult de atat imi personalizez ceea ce doresc sau nu doresc sa vad, pot sa imi personalizez persoanele care le vreau sau nu sa le am in lista. Etc. Eu cred ca un Facebook inteles si optimizat pe deplin este ok.
Cei care aveti ceva cu FB-ul eu cred ca aveti ceva frustrari sa puteti crede ca FB-ul va afecteaza viata.
Eu mai degraba cred mai nociv Google decat FB....doar ca Google lucreaza undercover si habar nu aveti voi.

Edited by tehnics, 30 September 2018 - 09:01.


#15
IpsilanteCucuruz

IpsilanteCucuruz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 08.08.2018

View Posttehnics, on 30 septembrie 2018 - 08:59, said:

Adica tie ti-e frica mai tare de unul care are un cont de FB decat de unul care are un cutit ? Ufff, ce gandire tampita pot avea unii.

Unii dintre voi habar nu aveti...

Bine ma, tu esti exceptia. Tu esti cel mai cu capul pe umeri.
Eu nici nu am facebook dar vad ce se intampla. Ma duc la serviciu si vad oameni cu facultati si putere de decizie in firme care stau la o tigara si dezbat ce a zis unul pe facebook. Ca sa fiu in tema deschid si eu gugle si caut si... nimic. Ce a zis ala pe facebook si ce discuta oamenii aia e o ineptie, o nascocire.
Deci da, in afara de tine, oamenii sunt influentati de facebook. Tu esti mai cu mot.

#16
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View PostIpsilanteCucuruz, on 30 septembrie 2018 - 11:18, said:

Bine ma, tu esti exceptia. Tu esti cel mai cu capul pe umeri.
Eu nici nu am facebook dar vad ce se intampla.
Adica tu nu ai FB dar stii ce se intampla pe FB. Interesant. E ca si cum ai spune ca ai vazut stirile cu TV_ul inchis.
Si dragule, daca nu ai FB, te informez eu ca anumite lucruri circula DOAR in interiorul FB-ului. De exemplu eu daca fac o filmare si o pun pe FB poti sa o cauti si cu mama lu Google ca nu o vei gasi, mai ales ca eu nu le pun la public...asa ca daca nu stii, nu comenta.
Si da, pe mine FB-ul nu ma influenteaza. Vad miii de chestii dar cu un scroll, trec mai departe de ele. Daca vad ceva ostentativ, violent ori dau ignore ori raportez. Simplu.

Edited by tehnics, 30 September 2018 - 12:00.


#17
JaJe

JaJe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 03.08.2008
Priviti altfel lucrurile, toate site-urile au vulnerabilitatile lor inca nedescoperite. Nimic nu va fi 100% securizat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate