Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Fonduri europene nerambursabile- productie de peleti

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
otilia-kollo92

otilia-kollo92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.09.2018
Buna ziua,

As avea nevoie de cateva informatii legate de accesarea fondurilor europene nerambursabile pentru fabricarea peletilor:
1. Am inteles ca sunt necesare mai multe oferte de la furnizori pt a achizitiona utilajele necesare. As dori sa stiu de cate oferte e nevoie?
2. Fiind fondurile europene, acestea sunt virate in cont abia dupa achizitionarea utilajelor. Pentru ca vorbim de sume destul de mari, as dori sa stiu care sunt furnizorii care accepta termenul de plata la 30 de zile? Mentionez ca as dori sa achizitionez toata aparatura necesara pentru fabricarea peletilor.

Daca sunt si alte aspecte pe care ar trebui sa le iau in considerare, as aprecia daca le-ati impartasi cu mine, mi-ar fi de mare ajutor.

Multumesc.

#2
otilia-kollo92

otilia-kollo92

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.09.2018
Buna seara,

Multumesc pentru ajutor.
Nu doresc colaborari cu banci, as dori sa pot gasi furnizori cu termen de plata flexibil.

Multumesc.

#3
ElcapoMafia

ElcapoMafia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 12.01.2011
Asa, in mare, tu alegi ce utilaje vrei sa cumperi, pui online, pe un site de licitatii lista cu utilajele si timp de 45 zile primesti oferte de pret pentru acele utilaje, bineinteles castiga cel ce ofera cel mai mic pret. Stiu pe cineva care e in curs de achizitie utilaje de tamplarie prin fonduri nerambursabile.

#4
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Aberezi. Cu gratie.
De obicei este nevoie de 3 oferte. Pot fi oferte concrete sau negatii (nu au produsul disponibil pentru cerințele tale).
Daca tu speri sa primești banii in 30 zile esti optimist. Dupa ce faci achiziție depui formular de rambursare, vin cei de la autoritatea de management la verificare in teren si dupa aia iti primești banii. Si dureaza. 30-90 zile de la achiziție.

Ps. Vb in cunoștință de cauza.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Sunt curios de unde mai faci rost de lemn la cat de scump e in acest moment si se scumpeste tot mai mult.
Cei care produc peleti de la mine din zona s-au reorientat si aduc gata facuti din Ucraina pe care ii vand mai departe :)

#6
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postotilia-kollo92, on 29 septembrie 2018 - 18:05, said:

Buna ziua,

As avea nevoie de cateva informatii legate de accesarea fondurilor europene nerambursabile pentru fabricarea peletilor:
1. Am inteles ca sunt necesare mai multe oferte de la furnizori pt a achizitiona utilajele necesare. As dori sa stiu de cate oferte e nevoie?
2. Fiind fondurile europene, acestea sunt virate in cont abia dupa achizitionarea utilajelor. Pentru ca vorbim de sume destul de mari, as dori sa stiu care sunt furnizorii care accepta termenul de plata la 30 de zile? Mentionez ca as dori sa achizitionez toata aparatura necesara pentru fabricarea peletilor.

Daca sunt si alte aspecte pe care ar trebui sa le iau in considerare, as aprecia daca le-ati impartasi cu mine, mi-ar fi de mare ajutor.

Multumesc.

dacă pui întrebările astea cel mai bine ar fi să cauți un consultant.
Trebuie să faci un munte de hârtie ca să ceri finanțare și după aia încă unul și mai mare ca să decontezi.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostTruculMagic, on 29 septembrie 2018 - 22:22, said:

Sunt curios de unde mai faci rost de lemn la cat de scump e in acest moment si se scumpeste tot mai mult.
Cei care produc peleti de la mine din zona s-au reorientat si aduc gata facuti din Ucraina pe care ii vand mai departe Posted Image
Se pot face peleti din resturi vegetale, mai ales paie de grau sau orz.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate