Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Ethereum

  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Argentww

Argentww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.08.2018
Buna.
Tom Lee, Fundstrat head of research, despre viitorul pret al eterului: Va atinge valoare mai mare de $1900 pentru fiecare criptomoneda, spre sfarsitul anului 2019.
Analiza a fost facuta pe baza pretului pentru achizitie ETH din ultimii ani, care a scazut lent, si la momentul scrierii articolului era la pretul de $230 per moneda.
Ce credeti vis-a-vis de prezicerea unui astfel de pret?

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
E o prostie, binenteles. Nimeni pe lumea asta nu poate prezice ca o actiune la bursa sau o crypto va creste.  Daca ar putea prezice acest lucru, toata lumea ar sta calare pe valori speculative, n-ar mai munci nici drku si ar da capitalistii faliment.

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu cred că va crește.
De aceea mi-am și luat câteva milioane de Ethereum.

#4
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
cei care controleaza banu' si imprima moneda, stiu ca "banii intodeauna se intorc la stapan !"
libertate sau independenta financiara nu exista pe aceasta planeta !
contolul pietei monetare este facut acu' vreo 500 de ani ! ... cam de cand avem "banknote" ...Posted Image

Edited by realduc, 28 September 2018 - 08:15.


#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postrealduc, on 28 septembrie 2018 - 08:12, said:


eyewash.gif

#6
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007
Am si eu 1.25 ETH produs prin vara lui 2017 (cand se producea destul de usor), eu sper sa creasca sa imi iau ceva de el...

#7
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005
Să traducem predicția domnului acela:

Io vă zic că prețul mărfii X va crește, voi mă credeți și vă repeziți să cumpărați, din cauza asta crește cererea, drept pentru care crește prețul. Firește că nu va crește atît cît v-am zis dar suficient ca eu, care am cumpărat deja la un preț și mai mic decît cel de azi, să fac un profit frumos din trei vorbe aruncate în ziar...

Se cheamă self-fulfilling prediction și, în anumite condiții, manipularea pieței.
Firește, dacă nu pun suficiente persoane botul atunci prețul nu va crește și cineva se va pîrli...

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cineva S-A PÂRLIT deja !

#9
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postmirel3003, on 28 septembrie 2018 - 08:31, said:

Am si eu 1.25 ETH produs prin vara lui 2017 (cand se producea destul de usor), eu sper sa creasca sa imi iau ceva de el...

Daca ai sti ca nu esti singur, si ca mai sunt milioane de oameni ca aceleasi sperante, te-ar incalzi cu ceva ?   Ce te-a oprit sa vinzi cand a urcat la cer ?

View Postradunic, on 28 septembrie 2018 - 08:36, said:

Să traducem predicția domnului acela:

Domnul acela ne spune ca s-a uitat pe grafic si a vazut o crestere abrupta care.. ia ghici.. s-ar putea repeta...   Problema este cand, cum si in ce conditii... ca sunt milioane de oameni care abia asteapta sa vanda.

#10
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007

View Postrosix, on 28 septembrie 2018 - 08:54, said:



Daca ai sti ca nu esti singur, si ca mai sunt milioane de oameni ca aceleasi sperante, te-ar incalzi cu ceva ?   Ce te-a oprit sa vinzi cand a urcat la cer ?



Domnul acela ne spune ca s-a uitat pe grafic si a vazut o crestere abrupta care.. ia ghici.. s-ar putea repeta...   Problema este cand, cum si in ce conditii... ca sunt milioane de oameni care abia asteapta sa vanda.

Sincer producerea lui m-a costat sub 200 RON (pretul energiei electrice ), dacă nu creste serios pe la 7-8-10K euro nu îl vând pentru ca nu îmi cere de mâncare, iar dacă se dovedește ca Eth a fost o bulă îmi pot asuma pierderea de 200 RON.
La un moment dat ETH a fost 1500$ și nu am scos.

#11
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Si eu am de gand sa bag bani in cripto.

#12
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,520
  • Înscris: 16.03.2007
baga, ca sa isi mai scoata si aia dinaintea ta parleala :)

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Eterul asta vad ca are multi fani recent inscrisi pe forum. Cred ca nu e saptamana in care sa nu deschida unul un topic.
Sa fie clar, nu o sa bag niciodoata bani in eter.

#14
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postmirel3003, on 28 septembrie 2018 - 09:04, said:

Sincer producerea lui m-a costat sub 200 RON (pretul energiei electrice ),
Si cu ce scula ai facut 1.25 eth?

#15
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Stai linistit. Doar capitalistii si aia care conduc lumea vor sti cand o moneda criptomoneda o sa creasca si atunci investesc si ei bani si vor face si mai multi bani. Daca nu faci parte dintre ei trebuie sa te multumesti cu 2000 de lei / economie.

#16
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postmirel3003, on 28 septembrie 2018 - 09:04, said:

La un moment dat ETH a fost 1500$ și nu am scos.

Ar putea sa mai creasca la fel cum ai putea sa te stergi undeva cu ei - nu poate spune nimeni. Ideea e ca sunt foarte multi care au cumparat aceasta moneda cand era mai sus si acum, abia asteapta sa creasca un pic pentru a se scoate.. de asta nu cred ca poate creste foarte mult.

#17
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Bitcoin Etherium Xilirium in fiecare luna pare ca apare alta criptomoneda oricum doar speculantii cumpara monede virtuale.
Pe vremuri un pound era un pound adica o moneda de juma de kil de argint si se muncea cateva luni bune pt o moneda din asta adica se muncea pe bune nu virtual.
In ce ma priveste este vorba doar de specula nu o investitie reala

#18
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Pai asta încercăm și noi sa explicam dar vad ca lumea tot nu înțelege... mulți confunda piața crypto cu bursa din New York - o sa fie reglementare și pe crypto dar mai avem de asteptat.
Așadar, pana la reglementare, avem doar jungla respectiv speculanți... profitați acum de oportunitate căci peste un an sau doi vine ordinea guvernamentala și pe crypto.

Eu am acordat încredere acestui ETH și am cumpărat când era aprox. 175 euro (acu'nicio săptămână)... azi este 194 euro și încă o sa crească - estimez ca va avea un maxim sâmbăta spre duminica (probabil 300-350 euro).
Spor la joc... evident de noroc!

Edited by rz, 28 September 2018 - 15:43.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate