Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Mercedes-Benz C220T D 7G-TRONIC PLUS AVANTGARDE

- - - - -
  • Please log in to reply
158 replies to this topic

#37
ariasi

ariasi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 25.07.2006
E bună oferta, la a mea a fost puțin peste 700 EUR, aceleași franșize, valoare 24 xxx EUR. Allianz.

#38
charlly

charlly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 20.03.2006
De pe drumurile tarii, azi Gilau - Piatra Neamț.
Mașina se comporta asa cum ma așteptam, excelent. Pe drumurile cât de cât bune parca plutește. Noaptea uneori mi se pare ca faza scurta nu bate suficient de departe comparativ cu cea de la Focus 2.

Attached Files



#39
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
E Audio20 sau Comand online pana la urma? Vezi ca pe Audio20 se poate face retrofit destul de usor (la reprezentanta) la Apple Carplay/Android Auto.

#40
charlly

charlly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 20.03.2006
Nu știu unde sa ma uit în device dar după VIN am găsit: 531-COMAND APS NTG5/NTG5.5

#41
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Diferența sesizabila e la dimensiunea display-ului utilizat. Dimensiunea tabletei de pe bord e identica (dacă nu ma înșel), doar ca Audio20 va avea o banda neagra perimetrala mai mare pentru ca display-ul intern e mai mic. Cu câteva poze de pe google te lămurești :)

#42
charlly

charlly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 20.03.2006
Atunci e Comand din ce vad pe goagal: nu am SD card in locul specific si nu am rama neagra groasa perimetral.
Incerc diseara sa vad daca merge AA. Mersi

#43
floares

floares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.10.2007

Vizualizare mesajfigo1988, pe 16 octombrie 2018 - 14:06, a scris:

E Audio20 sau Comand online pana la urma? Vezi ca pe Audio20 se poate face retrofit destul de usor (la reprezentanta) la Apple Carplay/Android Auto.
Va salut! Puteti, va rog, sa dati mai multe detalii despre acest retrofit? Am intrebat la reprezentanta din Pipera acum cca 2 luni si habar nu aveau de asa ceva. As vrea tare mult sa pun pe Audio 20 la masina mea Android Auto. Va multumesc!

#44
charlly

charlly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 20.03.2006
La un moment dat am ajuns aici: https://mbenzcoder.com
Ca si modele suportate zice ca sunt mai multe decât cele din lista. Probabil ca trebuie o minima corespondenta ca să fi sigur.

Edited by charlly, 17 October 2018 - 10:35.


#45
floares

floares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.10.2007

Vizualizare mesajcharlly, pe 17 octombrie 2018 - 10:35, a scris:

La un moment dat am ajuns aici: https://mbenzcoder.com
Ca si modele suportate zice ca sunt mai multe decât cele din lista. Probabil ca trebuie o minima corespondenta ca să fi sigur.
Da, stiam de dispozitivul asta, din pacate nu merge si pe c class w 205... Speram sa fi aparut ceva nou. Era vorba sa apara asa ceva de prin primavara dar vad ca nu se concretizeaza nimic. Oricum, multumesc!

#46
charlly

charlly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 20.03.2006
Pana acum nu am avut dileme din astea, dar cum si cu ce solutii se intretine interiorul la o masina de genul?
Cu doi copii mici iti dai seama ca spatarele scunelor sunt pline de urme de maini, picioare si alte kestii de genul.

#47
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Userul acesta se ocupa. Are o firma și cu foarte multe review uri pozitive pe MB forum.

http://www.clubmerce...mber.php?u=3014

#48
charlly

charlly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 20.03.2006
Multumesc de sugestie, dar pentru intretinere zilnica ce folositi? Stergeti suprafetele de piele cu o carpa sau folositi ceva solutii speciale?

#49
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Eu nu ii fac nimic la interior, nu cred ca are nevoie (din ce am mai vorbit cu alti posesori). Astea sunt masini de uzura in vest, nu sta nimeni sa le bibileasca, de asta si pielea e mai dura decat pe modelele de lux. Ce iti recomand sa-i faci e sa faci un tratament de protectie a caroseriei si eventual sa-i aplici o folie. Costa cam 3000 de lei in varianta redusa (doar partea din fata si un pic de plafon), dar macar te apara de pietre.

#50
charlly

charlly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 20.03.2006
Intre timp am comandat niste presuri de cauciuc ca tot vine sezonul de flescaiala. Acestea sunt: https://www.kunzmann...ack-genuine.htm
Le-am luat de la Autoklass aproape la pretul de Germania.
Adblue puneti de la pompa de obicei?

Edited by charlly, 18 October 2018 - 11:37.


#51
ariasi

ariasi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 25.07.2006
Legat de întreținerea interiorului: se ocupă cei mici. :) Urmele pe spătarele scaunelor sunt la ordinea zilei, însă după ce duc mașina la spălătorie e ca nouă, materialele țin la tăvăleală. Nu e o echipare de lux, așa cum zicea și colegul figo. Pare bine închegată și e foarte probabil să reziste bine în timp. Cu AdBlue - eu am benzină, nu pun deloc.

#52
charlly

charlly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 20.03.2006
Cifra rotunda de pe mașina de la munca, Caddy 2.0 sdi, 2006. De pe mașina asta o sa cada toate cele și motorul tot o sa meargă ceas.

Attached Files



#53
charlly

charlly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 20.03.2006
Legat de intervalul de service default (25000) cum ar fi inteligent sa procedez? Sa cer la următoarea revizie sa mi-l seteze pe valorile de România?

#54
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007

Vizualizare mesajcharlly, pe 26 octombrie 2018 - 09:42, a scris:

Legat de intervalul de service default (25000) cum ar fi inteligent sa procedez? Sa cer la următoarea revizie sa mi-l seteze pe valorile de România?
nu există valori de românia și de olanda. astea sunt niște porcării prin care dealerii români fură de la clienți.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate