Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Attica Residence - Theodor Pallady 34

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Nu a mai cumparat nimeni aici?

#20
Ekaterina

Ekaterina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.01.2019
Buna seara,
Ieri m-am dus sa văd un studio dublu in Attica Residence , 37,58 mp 51500euro in blocul A de lângă bulevard ;

Dezavantaje : nu este geam la baie , de fapt tot blocul nu are , este semidecomandat -din living se intra in dormitor

Parcare supraterana costa 4000e iar cea subterana 7000euro

Am fost incantata dar prețul e destul de mare pentru un studio

Întrebarea mea este următoarea : si-a mai cumpărat cineva aici ?

Mulțumesc





#21
stringtheory

stringtheory

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.03.2019
Salut, am fost si eu recent la o vizionare in acest complex. Observatiile mele mai jos:
  • sunt 4 blocuri dispuse pe lung, nu exista parter - ce trebuia sa fie parter sunt de fapt locuri de parcare acoperite iar intre cele 4 blocuri vor fi locuri de parcare neacoperite
  • blocul de la strada are un etaj in plus si parca si apartamente cu 3 camere
  • celelalte 3 blocuri au cate 3 apartamente pe etaj, vedere spre pallady towers
  • apartamentul din mijloc (cel mic) are si geam la baie la etajele superioare (spunea cineva mai sus ca toate apartamentele sunt fara geam)
  • apartamentul din mijloc e intre doua bucatarii - cu mentiunea ca peretele comun nu e cel cu tevile
  • celelalte apartamente sunt similare ca proiect, cu diferente la suprafata
  • din unele apartamente se vad gainile vecinului, iar la etaj inferior e acoperisul casei vecinului la cativa metri
  • apartamentele de la mansarda sunt destul de inalte, nu sunt fan mansarda - am observat ca arata bine acoperisul insa
  • toti peretii sunt din caramida, la prima vedere pare ca au lucrat destul de atent
  • am vazut si un apartament la care au inceput sa lucreze la finisaje - peretii pareau drepti, materialele ok
  • o sa fie bec inclusiv in debara si, din ce am vazut eu, sunt destule prize in apartament
  • mi-a placut ca au lasat spatiu dupa usa pentru masina de spalat, dulap etc.
  • distanta dintre blocuri e ok, nu dai mana cu vecinul daca iesi pe balcon
  • preturile nu sunt cele de pe site, sunt putin mai mari
  • la spalatoria de langa complex erau manelele la maxim Posted Image
Am inteles ca au inceput lucrarile in octombrie 2017, pare ca le-a luat destul de mult sa se apropie de finalizare. Ei zic ca o sa fie gata de predare in august sau chiar mai devreme. Daca e cineva care a inceput discutiile cu ei mai demult si stie mai multe legate de promisiuni de finalizare, va rog sa povestiti :)
Legat de acel proces, despre ce e vorba mai exact?

Inca ceva: dezvoltatorul e un fond de investitii grecesc

#22
cosmobaker

cosmobaker

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.02.2017

View Poststringtheory, on 16 martie 2019 - 13:03, said:

Salut, am fost si eu recent la o vizionare in acest complex. Observatiile mele mai jos:
  • sunt 4 blocuri dispuse pe lung, nu exista parter - ce trebuia sa fie parter sunt de fapt locuri de parcare acoperite iar intre cele 4 blocuri vor fi locuri de parcare neacoperite
  • blocul de la strada are un etaj in plus si parca si apartamente cu 3 camere
  • celelalte 3 blocuri au cate 3 apartamente pe etaj, vedere spre pallady towers
  • apartamentul din mijloc (cel mic) are si geam la baie la etajele superioare (spunea cineva mai sus ca toate apartamentele sunt fara geam)
  • apartamentul din mijloc e intre doua bucatarii - cu mentiunea ca peretele comun nu e cel cu tevile
  • celelalte apartamente sunt similare ca proiect, cu diferente la suprafata
  • din unele apartamente se vad gainile vecinului, iar la etaj inferior e acoperisul casei vecinului la cativa metri
  • apartamentele de la mansarda sunt destul de inalte, nu sunt fan mansarda - am observat ca arata bine acoperisul insa
  • toti peretii sunt din caramida, la prima vedere pare ca au lucrat destul de atent
  • am vazut si un apartament la care au inceput sa lucreze la finisaje - peretii pareau drepti, materialele ok
  • o sa fie bec inclusiv in debara si, din ce am vazut eu, sunt destule prize in apartament
  • mi-a placut ca au lasat spatiu dupa usa pentru masina de spalat, dulap etc.
  • distanta dintre blocuri e ok, nu dai mana cu vecinul daca iesi pe balcon
  • preturile nu sunt cele de pe site, sunt putin mai mari
  • la spalatoria de langa complex erau manelele la maxim Posted Image
Am inteles ca au inceput lucrarile in octombrie 2017, pare ca le-a luat destul de mult sa se apropie de finalizare. Ei zic ca o sa fie gata de predare in august sau chiar mai devreme. Daca e cineva care a inceput discutiile cu ei mai demult si stie mai multe legate de promisiuni de finalizare, va rog sa povestiti Posted Image
Legat de acel proces, despre ce e vorba mai exact?

Inca ceva: dezvoltatorul e un fond de investitii grecesc
Salut,
Ai punctat foarte multe lucruri interesante si reale.
Am fost si eu acum sa vad un apartament cu doua camere. Preturile difera in functie de avansul pe care il dai.
Am vazut in blocul de la sosea un apartament de doua camere, foarte spatios (pentru nevoile mele), un mare plus, are o camara (n am mai intalnit la blocurile noi).
Am si eu aceeasi curiozitate legata de procesul acela (desi mai mult ca sigur va fi castigat deoarece a primit autorizatia de constructie deci spaga a fost ok).
Singura mea problema e legata de structura de rezistenta. Oare rezista la cutremure? La cum arata, am impresia ca o sa cada pe fata...
A vazut cineva blocurile? Vreun inginer ceva?
Merci

#23
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,544
  • Înscris: 09.09.2017
Blocurile noi ar trebui sa reziste cu brio la un cutremur ca in ‘77. Se poate face rabat la finisaje, dar la structura niciodata.

#24
Blue-12

Blue-12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.06.2019
Buna. A primit cineva lista cu magazinele partenere unde se pot comanda usile, gresia, faianta, parchetul si obiectele sanitare? Bugetul alocat pentru ele e ok?

#25
xzoner

xzoner

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.06.2019
Pro-mac (Parchet)
Doors class – (Usi interior)
Brick & Stone Systems (Gresie – Faianta)
Black sea suppliers – militari (obiecte sanitare)
Se ofera o gama foarte entry. Diferenta o platim. Ce dau e..rezonabil..nici chinezarie dar nici sa dormi linistit 5-6 ani (ex:unele obiecte sanitare). Pana la urma complexul nu e nici in centru si nici cu pretenții exclusiviste. Se putea mai mult...dar nici nu e bataie de joc! Este fair si..zic eu, mai ok ca in alte parti! Adica, fara regrete!

#26
Blue-12

Blue-12

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.06.2019
Multumesc


View Postxzoner, on 15 iunie 2019 - 15:00, said:

Pro-mac (Parchet)
Doors class – (Usi interior)
Brick & Stone Systems (Gresie – Faianta)
Black sea suppliers – militari (obiecte sanitare)
Se ofera o gama foarte entry. Diferenta o platim. Ce dau e..rezonabil..nici chinezarie dar nici sa dormi linistit 5-6 ani (ex:unele obiecte sanitare). Pana la urma complexul nu e nici in centru si nici cu pretenții exclusiviste. Se putea mai mult...dar nici nu e bataie de joc! Este fair si..zic eu, mai ok ca in alte parti! Adica, fara regrete!

Edited by Blue-12, 25 June 2019 - 20:32.


#27
xzoner

xzoner

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.06.2019
Cu placere! :)

#28
StackUpTheMoney

StackUpTheMoney

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.01.2017
Salut, a mai cumparat cineva aici?

#29
transilvania4321

transilvania4321

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.02.2020
Salut,

Am vazut ca in blocurile 3 si 4 deja s-au mutat locatari.
Ne puteti spune si noua va rugam detalii despre complex?
E frig iarna in casa, e izolatia buna?Posted Image
Cat timp bate soarele in geam la amiaza(am vazut ca toate ap sunt pozitionate spre apus - VEST)?
Daca v-ati mutat inca din vara ne puteti spune daca caldura este suportabila din moment ce a2a jumatate a zilei bate soarele in toate geamurile apartamentului?
Facturile de intretinere sunt scumpe?




Multumesc!

#30
visionm

visionm

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.05.2020
Pentru cei care cumpara sa luati in calcul:

Pro:
- Locatie excelenta, destul de aproape de metrou in jur de 500m, magazine foarte aproape (Lild, Penny, Mega Image)
- Compartimentare eficienta e decomandat si bine gandit
- Debara la unele mai mare la alte apartamente mai mica dar e utile
- Balcon Generos aproape 8 mp
- Complexul este inchis cu gard, poarta se intra cu cartela

Contra:
- Calitatea finisajelor (manopera) este foarte slaba, daca sunt examinati peretii sunt aproape toti strambi, chitul la gresie pe unde este pe unde nu este, te rogi ceva pana se rezolva o problema
- Pretul este exagerat de mare mai ales la final, nu este inclus traseu pentru aer conditionat la banii astia ma asteptam sa fie
- Costul incalzirii este destul de mare tinand cont ca sunt blocuri mici ai 3 pereti exteriori
- Izolarea fonica ca la majoritatea apartamentelor construite in zona nu exista, auzi si vecinii de sus si vecinii de jos

#31
bogdan139

bogdan139

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.12.2006
Încă mai au apartamente disponibile?

#32
xzoner

xzoner

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.06.2019
Ei...da, finisajele sunt...pff..no com.
Dar, raportat la oferta din zona,apt noi sau vechi...pai nu prea se raportează! Nu se compara. Cu ce sa compari? Acelasi pret pe gura...sau lunca...sau stiu eu unde in câmp? E apartament cumpărat pe minim 15-20 ani. Punem alta faianta peste 7 ani si gata. Pana atunci strangem pt Dorei.
Cat despre caldura, sa fim seriosi: sunt blocuri noi, caramida tip phoroterm, cu izolatie de 10. Nimic fantastic. Ce sa fie in plus? Oricum nu se compara la pret cu gigacaloria subvenionata de la radet...dar you are in control! Cat de cald vrei, atat platesti.
Vara bate soarele! Tragi perdea opaca de la Ikea si gata. Sau pui obloane si ai diferența de inca 5 grade fata de afara.
Sincer...e parfum!:)
Unii vecini cam trilulilu..prima data la bloc dar...its what makes it fun!
Nu prea mai au apt...doar 2-3 la mansarda.

#33
Ady__13

Ady__13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.08.2023
Salut!

Stiu ca nu a mai postat nimeni, nimic de mult aici, o sa fiu eu primul si sper ca nu si ultimul 😅

Doresc sa achizitionez un apartament in acest complex. Pentru cei care stau deja aici, imi puteti impartasi din experienta vostra in complex? Care sunt lucrurile pozitive si negative? Vi se pare ca merita mai mult decat zona noua de la Nicolae Teclu?

Va multumesc!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate