Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Televiziune prin satelit

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

View Posteiffel, on 27 septembrie 2018 - 09:31, said:

Se mai uita cineva la porcariile alea ?
privitul la televizor este, in sine, o pierdere de timp. tvr 3 nu este deloc porcarie. 2-3 filme pe saptamana tot dau.

#20
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

View PostCdu92, on 26 septembrie 2018 - 23:07, said:

Salutare,

Din cauza faptului ca urmeaza sa ma mut intr-un cartier de case proaspat construit iar stalpii prezenti sunt provizorii, am decis sa apelez la serviciile prin satelit ale companiei RCS&RDS. Din cate mi s-a spus, in primavara lui 2019 ar trebui sa avem stalpi permanenti dar nu pot astepta atata timp fara televiziune.

Pana acum, am aflat ca pentru televiziune prin satelit trebuie sa platesti:
  • Decodor HD - 150 lei
  • Antena - 75 lei
  • Instalare - 50 lei
  • Abonament lunar - 32 lei
Dar ce te faci cand ai 2 televizoare? Cum e si cazul meu... Din cate am inteles trebuie sa mai cumpar inca un decodor HD. Ajung sa platesc undeva la 450 lei si ma intreb daca merita sa dau banii astia pentru cateva luni...

Oare se pot returna acele Decodoare? Sau exista vreo posibilitate sa nu le achizitionezi, ci doar sa platesti custodie pentru ele? Cineva mi-a zis ca daca tv-urile sunt smart si au slot CI, atunci nu mai am nevoie de decodor. Dar oare imi dau cei de la RCS&RDS televiziune prin satelit fara decodor?

P.S.: De internet nu mai zic nimic, m-am resemnat. Nu stiu ce internet mi-as putea pune in casa fara cablu...

Instalarea și materialul, sculele (materia primă) te usucă de bani. În schimb, prețul lunar al abonamentului e foarte convenabil.

Bunicii mei au la țară așa ceva.

#21
florincris73

florincris73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 27.12.2006

View PostCdu92, on 26 septembrie 2018 - 23:32, said:

Ai putea sa imi dai mai multe detalii in privat?
Ceri ajutorul pe forum dar vrei detalii in privat!?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate