Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

[caut] recomandare aplicatie control parental

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
Multumesc anticipat pt. recomandarea - doar din experienta personala - a unei aplicatii de control parental care sa permita limitarea timpului de utilizare a tabletei de catre copil.

#2
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
E deja inclusa in IOS 12 functia.
Vezi Screentime.

#3
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Suntem pe aria Android, prin urmare recomand Google Family, proaspat lansat si in RO. Creezi cont pentru copil apoi restrictionezi accesul cum vrei tu. By default vine cu 3 ore acces pe zi in timpul zilelor cu scoala (luni-joi), nelimitat vineri - sambata. Poti seta si ora de culcare, moment in care nu mai pot fi efectuate decat apeluri - in caz ca e necesar sa te sune.
Cei de la Google spun ca va fi disponibil in curand si Youtube for kids la noi in tara, de fapt principalul motiv pentru care am cautat si eu aplicatia asta. Posted Image
Fi-miu (10 ani) deja a declarat ca, in acest context restrictiv, nu ii mai trebuie telefonul. Posted Image

Edited by Klaudio, 27 September 2018 - 06:53.


#4
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

 Klaudio, on 27 septembrie 2018 - 06:53, said:

recomand Google Family, proaspat lansat si in RO. Creezi cont pentru copil apoi restrictionezi accesul cum vrei tu.

Faza e ca i-am facut kidului profil Google obisnuit, nu de minor. Evident ca am acces/control la el insa nu stiu cum sa-l controlez/limitez la modul descris in primul post.

#5
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

 Piscopescu, on 26 septembrie 2018 - 22:28, said:

Multumesc anticipat pt. recomandarea - doar din experienta personala - a unei aplicatii de control parental care sa permita limitarea timpului de utilizare a tabletei de catre copil.

Aplicația nr. 1 pentru părinți e Parental Control & Kid Tracker (https://itunes.apple...d954029412?mt=8), sau Parental Control App - Kidslox (https://itunes.apple...e#platform/ipad).

Succes !

#6
saka

saka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 21.03.2010
Google Family merge si cu un cont de copil care nu a fost creat ca si cont de copil. Se poate adauga in Family si se poate restrictiona din aplicatie mai apoi.

#7
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004

 Piscopescu, on 27 septembrie 2018 - 08:42, said:


Faza e ca i-am facut kidului profil Google obisnuit, nu de minor. Evident ca am acces/control la el insa nu stiu cum sa-l controlez/limitez la modul descris in primul post.
La mine era si mai rau, alocasem telefonul copilului la contul meu Google si ma trezeam ca pustiul imi adauga la preferate tot felul de videoclipuri. Ca sa nu mai amintesc de comentariile lasate pe la diversi youtuberi precoce :P
Am sters telefonul din contul meu si i-am facut lui unul nou de copil in momentul cand am remarcat ca incepuse sa urmareasca clipuri gen "Povestea dezvirginarii"Posted Image
Mai are si alte avantaje importante contul de copil combinat cu Google Family, te las sa le descoperi singur. ;)

#8
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

 un-simplu-om, on 27 septembrie 2018 - 09:35, said:


Aplicația nr. 1 pentru părinți e Parental Control & Kid Tracker (https://itunes.apple...d954029412?mt=8), sau Parental Control App - Kidslox (https://itunes.apple...e#platform/ipad).

Succes !

Am precizat deja ca e vorba de Android :)?

#9
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

 Piscopescu, on 28 septembrie 2018 - 07:38, said:

Am precizat deja ca e vorba de Android Posted Image?

Mii de scuze. Cea mai bună aplicație "parenting" (parentală) se numește Norton Family Premier (https://play.google....ilysafety&hl=ro).

Succes !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate