Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Vreau sa fac un Film

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Posthwplanet, on 26 septembrie 2018 - 22:01, said:

Deocamdata incerc sa creez din scene din alte filme puse la un loc sa vedem ce iese si sa ma asigur ca nu sunt erori de logica sau paradoxuri Posted Image



Destul de interesant si asta. Posted Image Dar al meu o sa fie si mai interesant Posted Image

Scenariul tau nu explica cum a ajuns pamanteanul acolo si cum sau intalnit ei.
cauta xantilium , un combustibil fisionabil 100% curat (fictional  ofcourse) ....extraterestrul era si el in cautare de xantilium. Pe tot parcursul filmului extraterestrul se apropie incet  incet de pamantean si la sfarsit pare sa se intealaga perfect pana la momentul final cand vrea sa fure xantiliumul pentru a face o bomba.

Un al  doilea fir narativ in film ar fi legat de pamantenii care il asteapta sa se intoarca acasa cu xantiliumul,  un accident provocat de un nepriceput consumand si ultimele resurse pe care le mai aveau depozitate asa incat cursa e contra cronometru, daca nu se intoarce cu xantiliumul , pamantenii risca sa ajunga in evul mediu si  pe deasupra risca si sa fie cuceriti de o alta rasa extraterestra diferita de a extraterestrului prieten cu pamanteanul.

Ar fi intriga dintre comandanti si civili, ingineri, oameni de stiinta etc  care toti se cearta despre cum sa procedeze pentru a amana verdictul nefast.

Extraterestrul ar fi chiar un personaj daca ar fi facut drept un stangaci si naiv care abia in ultima clipa isi arata fata adevarata si serioasa , si isi dezvaluie scopul primar.

+amuzant

#38
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Posthwplanet, on 26 septembrie 2018 - 20:11, said:

Si de aici incepe nebuneala Posted Image

A început mai demult.

Karax + hwplanet + jimi91.

Vă întâlniți toți 3 și vă filmaț cu smarfonu.
Iese film garantat. Mindfuck.

#39
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008
Si eu visez sa fac un film. Chiar ieri m-am apucat sa scriu un scenariu pentru un film cu Mr Bean numit "Pure evil"

Edited by republicall, 27 September 2018 - 10:17.


#40
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Ma rog ...mai mult glumesc cu colegul hwplanet

#41
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postkarax, on 27 septembrie 2018 - 10:26, said:

Ma rog ...mai mult glumesc cu colegul hwplanet

aaaa

da, si io glumesc, stii ce zic :))


PS. nu te lasa intimidat de ce zic unii colegi rai (waterman ia lucrurile prea in serios), sunt doar invidiosi.....esti pe un forum, anonim, nimanui nu-i pasa ce zici sau ce faci :)

#42
un-simplu-om

un-simplu-om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 15.12.2017

View Posthwplanet, on 26 septembrie 2018 - 20:02, said:

Daca am niste scenarii pentru niste Filme ce mi-ar trebui ca sa produc si eu un astfel de Film? De unde sa incep? Sunt foarte sigur ca Filmele mele vor fi mult mai Mindfuck decat cele existente pe piata la ora actuala. Vreau exact pasii care trebuie facuti si cati bani mi-ar trebui si daca-mi scot investitia. Posted Image

Ar merge si animatii caci actori buni nu prea mai gasesti dar cineva care se pricepe ca si aici trebuie tehnica de lucrat la animatie.

Dacă vrei să devii regizor îți recomand să mergi să studiezi la UNATC București, la Facultatea cu specializare "Media" (Regie de film și Televiziune).

Succes !

#43
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
cel mai bun sfat de pana acum....sau daca iti place SF-ul fa-te scriitor de carti SF si om de stiinta ca meserie principala...da tre sa ai inspiratie sa scrii carti....greu spre imposibil sa ajungi cineva gen arthur c clarke...ca ma rog scenarist sau regizor de film si om de stiinta in acelasi  timp la un nivel mare nu prea se poate...ca ambele cer timp...

#44
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Wt7tyzi5_2w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7abTHgrxcl8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu am incredere, o damigeana de vin plus ceva puternic tras pe nas.Trebuie sa iasa ceva :))

Edited by ionutz_joe2009, 27 September 2018 - 15:07.


#45
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

dacă tot ce ai e o idee de scenariu caută pe cineva care știe cu ce să mănâncă producția video și încearcă să-i ”vinzi” ideea.

Pai interesant. Mai am un Topic tot aici mai jos ala cu Mindfuck, ala e moca. Dar acum am alt scenariu si mai smecher decat ala, mult mai smecher.

Quote

Cu discutia de aici cum ramane? https://forum.softpe...-film-mindfuck/
Daca iti vine vreo idee gen Blair Witch Project (care a avut un buget foarte mic), te-ai scos.

Ala a fost de proba ceva test sa vedem ce parere au colegii. A fost prima incercare dar iti spun sigur ca acum am evoluat mult de la scenariul acela, iar scenariul asta este mult mai smecher decat ala Posted Image

Prima parte: Un sofer de taxi isi descopera sexualitatea faptul ca este lesbiana. Intr-o zi furtunoasa ea o sa aiba clienti doar femei care si ele la randul lor sunt lesbiene. O femeie misterioasa/barbat misterios este pe urmele acestui sofer de taxi de la departare, trebuie insa sa ma decid daca o sa fie femeie sau barbat sa nu fie erori de logica. Un om de stiinta se duce pe o planeta si transmisiunea va fi in direct. Omul de stiinta o sa fie rapit de extraterestru. Scenariul va fi foarte complex pentru ca in final extraterestrul acela sa-i preia identitatea omului de stiinta cu ajutorul unui dispozitiv care il are pe acea planeta(cu acel dispozitiv poate lua orice forma umana si va folosi acel dispozitiv pe om, adica pe omul de stiinta). (Asta este prima dezvaluire care o fac, dar o alta dezvaluire la Final va fi si mai smechera dupa parerea mea). Nu mai dezvalui nimic dar cand credeai ca stii tot de fapt la Final afli ca ai fost mintit. Cu toate astea ce am spus sa vedem daca se pricepe cineva sa spuna cum o sa se termine Filmul. Nume Film: Storm on the Taxi / Furtuna pe Taxi. Numele planetei pe care va ateriza omul de stiinta: Stormtrap. Imi place numele, are legatura cu Filmul si cu femeile din taxi, caci oricum nu se va afla adevarata dezvaluire a filmului decat la Final. De asemenea trebuie gandit sa nu exista erori de logica sau paradoxuri. Posted Image cum se intampla in multe Filme din ziua de azi. Storm - furtuna / Trap - capcana. Hint Pont: Extraterestrul este ultimul ramas pe acea planeta, toti ceilalti au murit. (Cine este suficient de destept poate trage concluzii in legatura cu Finalul, dar eu zic ca este destul de dificil sa gandesti la asemenea final care l-am gandit).

Edited by hwplanet, 27 September 2018 - 16:21.


#46
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,985
  • Înscris: 18.12.2007
Un sofer de taxi e lesbiana? M-ai pierdut...

#47
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View PostAlexEn, on 27 septembrie 2018 - 16:28, said:

Un sofer de taxi e lesbiana? M-ai pierdut...

Femeile n-au voie sa fie sofer de taxi? :)

#48
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
auzi da soferul ala e cumva  si hermafrodit ca altfel nu imi dau seama cum draqul un sofer poate fi lesbiana? cum ziceau criticii la adresa flate earth society : say that again BUT SLOWLY!!!

#49
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Postkarax, on 27 septembrie 2018 - 16:40, said:

auzi da soferul ala e cumva  si hermafrodit ca altfel nu imi dau seama cum draqul un sofer poate fi lesbiana? cum ziceau criticii la adresa flate earth society : say that again BUT SLOWLY!!!

E soferita. Asa suna mai bine? :D

#50
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,985
  • Înscris: 18.12.2007
Daca zici un sofer inseamna ca e barbat.
As zice totusi sa nu te apuci de filme, nu pare a fi punctul tau forte.

#51
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View PostAlexEn, on 27 septembrie 2018 - 16:50, said:

Daca zici un sofer inseamna ca e barbat.
As zice totusi sa nu te apuci de filme, nu pare a fi punctul tau forte.

Kkt. Daca eu am spus un sofer de taxi care e lesbiana... cum putea fi barbatul lesbian? hahahaha;.

#52
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Posthwplanet, on 27 septembrie 2018 - 16:51, said:

Kkt. Daca eu am spus un sofer de taxi care e lesbiana... cum putea fi barbatul lesbian? hahahaha;.

exista si barbati lesbieni, sunt in jur de 100 de genuri Posted Image

cat despre "soferita" , cred ca se merge pe acelasi principiu ca la doctori...corect e doamna doctor....nu are forma de feminin functia  ....

doctorita-diminutiv

doctora-nu exista

Edited by jimi91, 27 September 2018 - 17:28.


#53
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Postjimi91, on 27 septembrie 2018 - 17:26, said:

exista si barbati lesbieni, sunt in jur de 100 de genuri Posted Image

cat despre "soferita" , cred ca se merge pe acelasi principiu ca la doctori...corect e doamna doctor....nu are forma de feminin functia  ....

doctorita-diminutiv

doctora-nu exista

Atunci am spus bine sofer de taxi? Posted Image In limba engleza = Taxi Driver indiferent cine-i la volan.

Edited by hwplanet, 27 September 2018 - 20:23.


#54
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,985
  • Înscris: 18.12.2007

View Posthwplanet, on 27 septembrie 2018 - 16:51, said:


Kkt. Daca eu am spus un sofer de taxi care e lesbiana... cum putea fi barbatul lesbian? hahahaha;.

Considerand ca ai spus tu, orice e posibil. Carry on!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate