Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Intrebare malwarebytes

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Salut . Am pe Malwarebytes versiune de incercare premium inca 13 zile , intrucat in aceste 13 zile am si protectie in timp real.Daca intru in tabloul de bord , imi arata un chenar cu protectia in timp real si caracteristicile acesteia. Sub chenar imediat mai jos imi arata un  numar de detectii ale protectiei in timp real .
Daca dau full scan la pc, imi arata 0 detectari , deci ce sunt acele  detectari ale protectiei in timp real ?

#2
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
Sper sa nu gresesc :
acolo unde apare Real Time Protection exista si un semn ( sub forma unui semn de intrebare ?) daca dai click se deschide o pagina unde apar explicatii referitoare la Web Protection etc.
,,...Web Protection protects users by blocking access to/from Internet addresses which are known or suspected of engaging in malicious activity...''
In momentul in care ,,navighezi,, pe net si deschizi, intri pe diferite pagini, saituri, adrese etc. le blocheaza pe cele : ,,...suspected of engaging in malicious activity...''
Te avertizeaza si in timp real ... apare in dreapta jos  o fereastra de avertizare in momentul in care  blocheaza ceva, cumva, undeva etc.
Exemplu ... pe pagina principala exista un alt semn sub forma unul clopot iar in dreptul acestuia apare o cifra care variaza in functie de numarul activitatilor blocate ...
Report/notification :  Website blocked due to riskware ...etc.

Edited by adisluc, 26 September 2018 - 20:56.


#3
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostGoldMasters, on 26 septembrie 2018 - 19:50, said:

Salut . Am pe Malwarebytes versiune de incercare premium inca 13 zile , intrucat in aceste 13 zile am si protectie in timp real.Daca intru in tabloul de bord , imi arata un chenar cu protectia in timp real si caracteristicile acesteia. Sub chenar imediat mai jos imi arata un  numar de detectii ale protectiei in timp real .
Daca dau full scan la pc, imi arata 0 detectari , deci ce sunt acele  detectari ale protectiei in timp real ?
O imagine face cat o mie de cuvinte! O captura de pe ecran nu te pricepi sa pui aici ca exemplu?
In timp real poate sa detecteze siteuri accesate de tine care au  malaware sau  alte probleme  pe ele etc si le blocheaza partial/sau chiar integral sau poate sa blocheze scripturi,atacuri etc. La scanarea full a PC-ului iti arata doar ce gaseste in PC (in cel mai rau caz ce gaseste si prin reteaua locala, vrei sa-ti scaneze tot internetul? Concluzie: PC-ul e curat! siteurile pe umbli tu, nu prea!
Sfatul meu e sa-ti pui un antivirus (daca nu ai), Malwarebytes nu tine loc de antivirus! (ala e bun sa scanezi suplimentar cu el si cam atat ).

Edited by stlk, 26 September 2018 - 21:07.


#4
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Dupa ce am primit astazi acele 13 zile de protectie in timp real eu n-am intrat pe niciun site care sa nu fie safe . Poate  sa fi detectat chiestii din istoric-ul browser-ului ?

#5
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
Tot pe pagina principala exista sectiunea Report ... protection event ... unde apare lista cu activitatile blocate.
protection event  : website blocked :  apar detalii referitoare la ora produceri evenimentului si un log unde apare adresa blocata, tipul acesteia, ip adress, port, type, file ...
Acolo gasesti detalii despre  actiunea pe care programul a considerat/o periculoasa si a blocat/oprit etc.

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,363
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

eu n-am intrat pe niciun site care sa nu fie safe
Esti sigur ?

Sunt destul de multe site-uri "safe" care folosesc reclame oferite de terti, legate de alte site-uri - astea pot contine PUP-uri sau pur si simplu sa fie in lista neagra a Malwarebytes.
Nu zic de faptul ca e posibil ca un site de buna credinta sa fie spart si sa injecteze malware.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate