Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Alegere suplimente , ce magazin merita, ce merita cumparat si ce nu

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Vreau sa incep sa ma antrenez cat mai eficient si intens , ce trebuie sa cumpar sa imi consolideze antrenamentul , stiti , nu prea am energie , ca, potential am mare , greu simt o febra , si vad ca rezultatele nu intarzie sa apara.
Ce trebuie sa fac  , sa aleg prieteni ?
https://www.pronutri...-hard-pack.html
https://www.pronutri...incepatori.html
https://www.pronutri...tare-basic.html
https://www.pronutri...pro-whey-1.html
SAU
(si ce sa aleg din ele?)
Nitro Extreme - 120capsule - Fara aroma
29.00RON
1
29.00RON
Mypre™ 2.0 - 30servings - Zmeura albastra
66.00RON
1
66.00RON
Creatina Etil Ester - 180tablete - Fara aroma
28.00RON
1
28.00RON
Daily Vitamins - 180tablete - Fara aroma
9.00RON
1
9.00RON
Beta Alanină - 90tablete - Fara aroma
13.00RON
1
13.00RON
NO2 Extreme - 180capsule - Fara aroma
37.00RON
1
37.00RON
Caffeine Pro - 200tablete - Fara aroma
15.00RON
1
15.00RON
Tablete BCAA 4:1:1 - 120tablete - Fara aroma
30.00RON
1
30.00RON
Zinc - 90tablete - Fara aroma
6.00RON
1
6.00RON
Supersize to 270 tablete: Save 1.00RON per 90 tablete
Bedtime Extreme - 2.5kg - Crema de Capsuni
72.00RON
1
72.00RON
Supersize to 5 kg: Save -14.00RON per 2.5 kg
Cutia pentru pastile Myprotein
5.00RON
1
5.00RON
CLA - 180capsule - Fara aroma
21.00RON
1
21.00RON
Thermopure (termogenic) - 90capsule - Fara aroma
16.00RON
1
16.00RON
Supersize to 180 capsule: Save 3.00RON per 90 capsule
HMB - 180tablete - Fara aroma
30.00RON
1
30.00RON
Impact Weight Gainer - 5kg - Fara aroma
83.00RON
1
83.00RON
Unt de arahide - 1kg - Original - Moale
1
GRATUIT
Selecteaza-ti cadoul preferat
un cadou gratis
Eligibil
1/1 cadouri gratis selectate
Peanut Butter Natural - Smooth
Unt de arahide
Original - Moale, 1 kg
Este prima ta comandă pe Myprotein? Primește 20% reducere la toată comanda!
-16.60RON
Subtotal Coș:
443.40RON
Sau sa iau un THEWHEY de 100 de serviri - 3 KG ??
Sau astea https://b2b.bodytime...36-product.html si https://b2b.bodytime...50-product.html si https://b2b.bodytime...20-product.html ?? Sunt confuz si vreau sa ma decid , care e alegerea cea mai buna ? Va rog frumos , ajutor !

Eu parca as merge pe Myprotein dar ce sa scot din cos ?? Ce nu se pupa si poate fi periculos ? As lua de exemplu cafeina pentru energie si iau dupa ce se termina preworkoutul , taurina pentru somn ca sunt la pamant , si am nevoie de un ajutor degeaba zic unii ca din alimentatie si prostii. Vitaminele ... ; BetaAlanina , thermopure , Nitro , cla, bcaa pentru energie si refacere , restul e proteina , cea dinainte de somn si cea de dupa antrenament , weight gainerul . Dar am auzit ca nu e bine sa combini taurina cu proteina sau nu stiu ce , spusese un individ in comentarii , adevarat ?

#2
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 10.01.2012
pentru mai multă energie aș folosi vitamina C - dar multă dacă faci sport, chiar și 5-10g/zi dacă ești sănătos și nu ai infecții /guturai, carnitină, de ce nu gama-tocoferol cu susan. Cafeină? nu pot decât să ridic din umeri.
Și desigur niște enzime potente, dar un brand serios.

Edited by NelsonMandela, 25 September 2018 - 23:01.


#3
Marcous

Marcous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 17.12.2016
Presupun ca mancarea o ai pusa la punct, asa ca nu mai pomenesc de ea.

Suplimente: o proteina, Impact de la Myprotein e decenta, la pretul ala nu gasesti ceva mai bun, Omega 3, preworkout, ori iti iei ingredientele separat, avantaj fiind costul mai mic, ori iti iei unul deja facut, e bun si Mypre 2.0 , si pe la Vitabolic au ceva bun in sensul asta. Mai ia creatina, glutamina si eventual niste leucina ca sa imbunatatesti proteina.

In rest, nu iti umple camara cu suplimente, e suficient pt inceput ce ti-am zis mai sus.

Ce magazine recomand: myprotein din afara si vitabolic din Romania.

Spor!

#4
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

View PostMarcous, on 25 septembrie 2018 - 23:16, said:

Presupun ca mancarea o ai pusa la punct, asa ca nu mai pomenesc de ea.

Suplimente: o proteina, Impact de la Myprotein e decenta, la pretul ala nu gasesti ceva mai bun, Omega 3, preworkout, ori iti iei ingredientele separat, avantaj fiind costul mai mic, ori iti iei unul deja facut, e bun si Mypre 2.0 , si pe la Vitabolic au ceva bun in sensul asta. Mai ia creatina, glutamina si eventual niste leucina ca sa imbunatatesti proteina.

In rest, nu iti umple camara cu suplimente, e suficient pt inceput ce ti-am zis mai sus.

Ce magazine recomand: myprotein din afara si vitabolic din Romania.

Spor!

La fel as fi zis si eu ! Stiu ca e o internationala extrem de respectata si populara dar un baiat la sala mi a vorbit despre cum daca ar fi recrutat (sponsori) de vreo firma de suplimente , ar refuza ProNutrition si MyProtein , fiindca da , e populara si respectata , stie sa isi faca reclama bine , dar , si asta ma face sa ma gandesc la alta chestie , cum 3 sferturi dintr un BMW sau ceva de genul reprezinta publicitatea doar , acolo se duc banii , nu ceva "indie" calitate primul loc , deci zicea ca nu isi fac efectul , si imi recomanda GymBeam , de care auzisem si i am spus ca cineva comentase pe net ca e prea dubios la preturi si mai bine sa nu cumperi produsele facute de ei , dar el a zis ca , din experienta , a incercat din ele si proteina isi face efectul , creste masa bine , creatina o simti imediat , beta alanina simti cum te furnica , repede .
Tot tinea cu alimentatia , bineinteles ca vreau sa stiu si de asta ,logic , dar a spus ca ia BCAA 4:1:1 , betaalanina (nu lipseste din Niciun antrenament (si se afla in toate preworkouturile),pudra proteica , si creatina dar cica le ia in format de pudra , nu pastile chestiile , si am intrebat daca e adevarat cum se mai spune pe net daca iti distruge ficatul comprimatul , pastila , dar a zis ca cel mai bine e praf.
Nu stiu frate ce sa zic... nu esti sponsorizat , unu la mana , bine ?
Poate voi lua data urmatoare de pe GymBeam (de curiozitate , trebuie , sa compari , sa simti cum e , din fiecare) dar,
E reducere pe MyProtein pana pe 1 octombrie , pana la 80% . Sa incerc asa , sa iau niste chestii de aici ?
Are ceva sa iau pastile ? Imi oboseste ficatul ?
Iti multumesc enorm pentru ajutor , chiar apreciez...

Domnule , ce e siteul asta , e ceva panarama , fiindca nu merge ... am facut contul , intru in el, si de unde vad o clipa imaginea de postat un topic nou ,imi REda imaginea cu logatul... , si ce creare dubioasa de cont , de ce trebuie sa ii trimiti unui tip pe email datele

http://consultanta.t...display.php?f=4

Edited by bigpanz3r, 26 September 2018 - 18:25.


#5
Marcous

Marcous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 17.12.2016
Ai scris cam mult si cam haotic in ultima postare, fara suparare. Adica nu stiu la ce sa raspund Posted Image

Da, pe Myprotein e reducere acum, profita de ea, deoarece sunt preturi bune. Daca doresti sa fie o situatie win-win, adica din care sa castigam amandoi, iti las aici un link de refferal, daca intri pe el si faci comanda, primesc si eu niste puncte la ei pe site. Dar nu e obligatoriu, nu inseamna ca nu iti voi mai raspunde daca nu o faci.



Referitor la Gymbeam, au produse pe care le-am testat. Unele le-am simtit ok, altele nu. Deci depinde ce cumperi si cum reactioneaza organismul la ele. O creatina poti lua de la ei, e cam acelasi lucru peste tot, o glutamina, beta-alanina. Chestiile simple.

Dar la ce preturi sunt acum pe Myprotein, e pacat sa cumperi din alta parte.

Nu iti face griji cu pastilele si ficatul, tu iei suplimente nutritive si nu vor pune presiune pe ficat, poate daca vei lua ani intregi cate un pumn de pastile pe zi. Ceea ce spun multi referitor la pastile si ficat, se refera la steroizi sub forma de pastile, dar aia e "alta mancare de peste".

E bine sa ai grija de sanatatea ta, dar nici sa lasi temerile nefondate sa te bantuie. Mie de exemplu mi s-a cam luat de suplimente sub forma de praf si am inceput sa le iau sub forma de pastile pe multe dintre ele.

Spor! Si nu uita de mancare, ai grija sa ti-o pui la punct, si sa mentii stilul ala, nu faci o luna cum trebuie si dup-aia 3 luni te porcesti.

Edited by argonaut, 27 September 2018 - 02:00.


#6
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
pacat ca sunt inconjurat de oameni spalati pe creier ce cred ca suplimentele sunt un rahat cel mult placebo , plebii cred ca e doar industrie si minciuni pentru bani ...
genul de oameni pentru care ar trebui sa iei pe ascuns. Idioti. Si cica biserica era rea, pe naiba
lasa ca ma angajez si le bat in nas...  cand o sa ajung mare si o sa vina la mine ii calc in picioare mai intai si dupa ii salut

#7
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,659
  • Înscris: 24.10.2015

View PostMarcous, on 26 septembrie 2018 - 20:44, said:



proteina de la myprotein nu-i buna, desi e din zer nu simti nimic absolut. Ia de la un brand serios si o sa simti efectiv cum cresc muschii pe tine dupa a 4-a sau a 5-a portie. Idem pentru creatina, sunt unele ca la 30 min dupa ce ai luat-o, simti muschii cum se pompeaza si se umfla venele iar in sala greutatile par mult mai usoare fata de sesiunea trecuta, practic simti cum se dezlantuie bestia din tine si iti vine sa indoi halterele. Luata de pe my protein nu simti nimic, apa chiara, pe mine personal chiar ma trage la somn asta...

Edited by argonaut, 27 September 2018 - 02:01.


#8
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
Un baiat spusese ca e doar sugestiv pretul de pe site , si categoric negociabil , poti vorbi cu fata ce se ocupa sa vorbeasca cu seful daca mai scade nitel din pret pana la <unde ai tu begetul> , poate zicand ca vei cumpara frecvent... e adevarat ?

View Postvinciun, on 26 septembrie 2018 - 22:17, said:

proteina de la myprotein nu-i buna, desi e din zer nu simti nimic absolut. Ia de la un brand serios si o sa simti efectiv cum cresc muschii pe tine dupa a 4-a sau a 5-a portie. Idem pentru creatina, sunt unele ca la 30 min dupa ce ai luat-o, simti muschii cum se pompeaza si se umfla venele iar in sala greutatile par mult mai usoare fata de sesiunea trecuta, practic simti cum se dezlantuie bestia din tine si iti vine sa indoi halterele. Luata de pe my protein nu simti nimic, apa chiara, pe mine personal chiar ma trage la somn asta...


Tu trollule ar trebui sa ai ban , ca nu exista motiv sa existi...

sarcasmul bunicii

#9
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,659
  • Înscris: 24.10.2015

View Postbigpanz3r, on 26 septembrie 2018 - 21:24, said:

pacat ca sunt inconjurat de oameni spalati pe creier ce cred ca suplimentele sunt un rahat cel mult placebo , plebii cred ca e doar industrie si minciuni pentru bani ...
genul de oameni pentru care ar trebui sa iei pe ascuns. Idioti. Si cica biserica era rea, pe naiba
lasa ca ma angajez si le bat in nas...  cand o sa ajung mare si o sa vina la mine ii calc in picioare mai intai si dupa ii salut

Ai niste capodopere...

#10
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
ca nasterea ta

#11
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

View PostMarcous, on 26 septembrie 2018 - 20:44, said:

Ai scris cam mult si cam haotic in ultima postare, fara suparare. Adica nu stiu la ce sa raspund Posted Image

Da, pe Myprotein e reducere acum, profita de ea, deoarece sunt preturi bune. Daca doresti sa fie o situatie win-win, adica din care sa castigam amandoi, iti las aici un link de refferal, daca intri pe el si faci comanda, primesc si eu niste puncte la ei pe site. Dar nu e obligatoriu, nu inseamna ca nu iti voi mai raspunde daca nu o faci.



Referitor la Gymbeam, au produse pe care le-am testat. Unele le-am simtit ok, altele nu. Deci depinde ce cumperi si cum reactioneaza organismul la ele. O creatina poti lua de la ei, e cam acelasi lucru peste tot, o glutamina, beta-alanina. Chestiile simple.

Dar la ce preturi sunt acum pe Myprotein, e pacat sa cumperi din alta parte.

Nu iti face griji cu pastilele si ficatul, tu iei suplimente nutritive si nu vor pune presiune pe ficat, poate daca vei lua ani intregi cate un pumn de pastile pe zi. Ceea ce spun multi referitor la pastile si ficat, se refera la steroizi sub forma de pastile, dar aia e "alta mancare de peste".

E bine sa ai grija de sanatatea ta, dar nici sa lasi temerile nefondate sa te bantuie. Mie de exemplu mi s-a cam luat de suplimente sub forma de praf si am inceput sa le iau sub forma de pastile pe multe dintre ele.

Spor! Si nu uita de mancare, ai grija sa ti-o pui la punct, si sa mentii stilul ala, nu faci o luna cum trebuie si dup-aia 3 luni te porcesti.


Da mi LINKUL ala cu reducerea te rog !... Mersi

#12
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,694
  • Înscris: 29.10.2017

View Postbigpanz3r, on 26 septembrie 2018 - 21:24, said:

pacat ca sunt inconjurat de oameni spalati pe creier ce cred ca suplimentele sunt un rahat cel mult placebo , plebii cred ca e doar industrie si minciuni pentru bani ...
genul de oameni pentru care ar trebui sa iei pe ascuns. Idioti. Si cica biserica era rea, pe naiba
lasa ca ma angajez si le bat in nas...  cand o sa ajung mare si o sa vina la mine ii calc in picioare mai intai si dupa ii salut

Fi mai temperat, daca tu crezi ca o sa ajungi mare intr-un timp scurt doar pentru ca incepi sa iei suplimente te inseli. E proces de durata..nu luni ci ani de antrenamente iar peste un anumit nivel nu poti sa treci fara steroizi

#13
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014

View Poststalker2142, on 29 septembrie 2018 - 12:49, said:


Fi mai temperat, daca tu crezi ca o sa ajungi mare intr-un timp scurt doar pentru ca incepi sa iei suplimente te inseli. E proces de durata..nu luni ci ani de antrenamente iar peste un anumit nivel nu poti sa treci fara steroizi


Degeaba frate
https://www.tpu.ro/s...posibilitate-e/
Mi am pierdut sansa , s a dus dracu si reducerea si tot , daca nu ma omor am sa bag in mine steroizi cat pot cara 10 ani si sa fac cea mai buna versiune a mea , astia care imi vanda iarba cu timpul si rezultatele testoasei nu ma inteleg ca din asta vreau sa traiesc , ca nu stiu ce altceva sa fac , nu stiu sa fac nimic si doar la asta imi sta mintea ,in loc , si e singurul meu refugiu , sanctuarul meu. Nu pot crede ca un bou ca Arnold a facut ceva ce nu voi putea macar sa ating vreodata in viata , vedem noi , si nu am nevoie sa imbatranesc de prost gust , cu viata sexuala scarboasa si o droaie de progenituri degenerate , ce familie are si el , vai si amar. Se vede profunzimea caracterului lui prin asta , calitate zero.
De ce crapa toata lumea de ciuda sau de frica de stimulenti... ohh doamne.
De gelozie si invidie , ca nu pot avea asa ceva , ca le e frica sa se joace cu adevarat cu focul , sa parieze pe viata. Deocamdata sunt un compchil compot si logic de aceea nu imi permit , dar o sa sar 100% ca din lanturi cu tot ce am , o sa auzi intr o zi de Dl. Nimeni. Asta o sa fiu Eu.
Jur sa traiesc pentru bodybuilding... singurul lucru ce imi mai poate gadila foamea nestavilita

#14
bigpanz3r

bigpanz3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2014
GATA ! Mancati as talentul si nasu tau ! Sa te pup pe suflet ! Am facut o eu ! 430 de lei am dat. Peste 5-7 zile cand vine am sa va fac poza si va arat , o sa le fac review cand o sa vad rezultate . Poate primesc puncte pe site si o sa cumpar sa bag mai mult ca aminalu' in mine sa ma fac o bestie . Sper sa pot progresa cu spatele precum am dezvoltat si tatele astea de rad baietii de mine :))

#15
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,082
  • Înscris: 09.01.2007
Asta e topicul cu psihiatria ? 430 lei si te faci bestie ?! De oameni ca astia avem nevoie.

Edited by overseas, 05 October 2018 - 21:31.


#16
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,659
  • Înscris: 24.10.2015
:D el nu stie ca tatele cresc usor de la bere pe cand spatele nu. Posibil sa creasca spatele inferior in latime.

#17
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2005

 bigpanz3r, on 29 septembrie 2018 - 22:02, said:

GATA ! Mancati as talentul si nasu tau ! Sa te pup pe suflet ! Am facut o eu ! 430 de lei am dat. Peste 5-7 zile cand vine am sa va fac poza si va arat , o sa le fac review cand o sa vad rezultate . Poate primesc puncte pe site si o sa cumpar sa bag mai mult ca aminalu' in mine sa ma fac o bestie . Sper sa pot progresa cu spatele precum am dezvoltat si tatele astea de rad baietii de mine Posted Image)

Bravo !
cei mai bine cheltuiti 430 de lei Posted Image

Nu uita ca in sportul asta, cu cat cheltui mai mult cu atat ajungi mai mare; dar sa ai grija sa calculezi bine, ca apoi daca iei prea mult o sa trebuiasca sa schimbi si usa la intrare, ca sa poti intra in casa. mai ales ca vine iarna, ce te faci daca ramai pe-afara?
si sa ai grija sa nu cresti prea repede, ca apoi o sa zica lumea ca iei steroizi. si sa cumperi de-acum hainele cu vreo 2 numere mai mari, sa nu iti ramana mici.

Edited by takillya, 07 October 2018 - 10:40.


#18
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,082
  • Înscris: 09.01.2007
Cu cat bagi mai multe proteine tre sa reduci antrenamentul ca nu mai intri pe usa la magazinul cu proteine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate