Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Matusa vrea doua telefoane la prelungire abonament - Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
predatus

predatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 21.05.2004
Pe scurt:
Matusa are de ales pentru ea si jumatate doua telefoane:
- i s-au oferit Samsung Galaxy A6 si un Samsung Galaxy A8

In gama de pret a celor doua telefoane, de pe site-ul celor de la Orange, s-ar putea ceva mai bun?

Eu am sugerat un Mate 10 Lite in loc de A6, dar i-a zis doamna de pe fir ca cica e mai slab decat Galaxy A6. Eu stiu doar ca Samsung e over-priced.


Help me please! :D

Unul din telefoane "sa faca poze frumoase". Asta e una din conditii!

#2
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,383
  • Înscris: 24.09.2017
pai a6 face poze mai bune fata de mate 10 lite.anu asta samsung s-a zgarcit la performanta, dar nu cred ca o juca matusa ta nu stiu ce joc sau se supara daca i se incarca facebook cu 0.5 secunde mai greu.si da samsung e de obicei overpriced, dar cu a6 au vazut pana si ei ca daca nu-l reduc nu o sa vanda prea mult.

Edited by bobitad, 25 September 2018 - 21:28.


#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
https://www.gsmarena...7&idPhone2=9155
In afara de contrast ratio si ceva baterie (ultimele chestii de jos de tot), Huawei pare mai bun.
Probabil fatuca aia are comision mai mare daca vinde Samsung sau vrea sa opreasca pentru ea Huawei.

Edited by trollerul_de_serviciu, 26 September 2018 - 11:22.


#4
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Teoria conspiratie..."sa opreasca pt ea Huawei" de parca ar fi best of the best, unic etc A6 il au ei la "best deal" cu reducere. Fatuca aia iti spune din oferta care o are, functie de ce abonament esti dispus sa faci, nu sta ea sa analizeze calitatile tuturor telefoanelor din oferta.
Sau mai simplu, stie ca Samsung e mai bun decat Huawei... si e si adevarat, Samsung high end sunt greu de batut, doar ca la gama low-mid sunt si alternative mai bune (pret/performanta).
A8-ul chiar e un telefon ok, de ce nu ia 2 x A8, unchiul n-are aceeasi "calitate" ca matusa? Posted Image  Si Huwei Mate 10 Lite e un telefon ok, mai ales ca are si el "simple mode" pt persoane mai "atehnice", dar pt camera A8 e foarte ok.
Totusi te sfatuiesc sa analizezi si tu oferta, sa compari cu pretul pietei la telefoane, ca de multe ori ofertele astea nu prea merita (functie de ce abonament ofera cu telefonul, daca e nevoie de abonamentul respectiv sau mai bine se duc si cumpara telefonul din magazin, eventual in rate). Asa ar putea lua mai ieftine (900 lei) Redmi Note 5 sau Mi A2 Lite (daca vor mai mic), ce nu sunt in oferta Orange, sau chiar alte modele Xiaomi mai ieftine ~650 lei daca nu-s interesati de anumite aspecte, dar daca primeaza camera, A8 e cel mai bun din cele enumerate, vezi sa nu-l aiba la pretul de lansare...

Edited by 1nqiu, 26 September 2018 - 14:34.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate